Z deníku Policie

5

Drogy, nehody, vloupání…

Lednové nehody

Letošní zima je pro řidiče nepříznivá a mnohým dělá vrásky. Sníh na silnicích leží již od prosince a ranní námraza a zledovatělé silnice zejména II. a III. tříd jsou pro řidiče každodenní zkouškou.

zzzledennehoda.jpg

V lednu letošního roku se celkem na pelhřimovských silnicích stalo 36 nehod, což je o 19 nehod více než v lednu 2010. Narostl i počet těžkých zranění, kdy v porovnání s loňským lednem jsme zaevidovali o 10 těžkých zranění více. Pouze celková hmotná škoda v lednu 2011 byla odhadnuta na 2 miliony korun, v lednu 2010 celková hmotná škoda činila 2,9 milionu korun. Dva řidiči, kteří způsobili lednovou dopravní nehodu, byli pod vlivem alkoholu.

zzzchodec.jpg

Policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli i k nehodě s účastí cyklisty a ke dvěma nehodám, při kterých byl zraněn chodec. V obou případech nehod s chodcem se jednalo o lehké zranění.

7.2

Pelhřimovsko – Policejní komisař zahájil trestní stíhání 23 leté ženy z Pelhřimovska. Během posledních dvou let žena nejméně v 32 případech darovala pervitin a nejméně v 35 případech darovala marihuanu. Drogy žena i prodávala. Nejméně v osmnácti případech prodala pervitin za celkem devět tisíc korun a v pěti případech marihuanu za celkem třista korun. Distribuce drog se odehrávala na Pacovsku, v Humpolci, Kamenici nad Lipou, Pelhřimově a jeho okolí. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

8.2

Jiřice – Neznámý pachatel koncem týdne prokopl venkovní bezpečností dveře u vchodu pro zaměstnance u jedné firmy v Jiřicích. Svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 30.000 korun. Humpolečtí policisté zahájili úkony ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Jiřice – Neznámý pachatel během víkendu vnikl do volně přístupného areálu jedné firmy v Jiřicích. U nákladního vozidla Renault Premium vypáčil víčko palivové nádrže a rozbil skleněnou výplň dveří. Po rozbití výplně vnikl do kabiny vozidla, ze které odcizil navigaci GPS, přehrávač DVD a tři platební karty určené k úhradě čerpaných pohonných hmot. U druhého vozidla Renault Premium vypáčil dvě víčka palivových nádrží a odčerpal nezjištěné množství nafty. U třetího vozidla Renault vypáčil také víčka od palivových nádrží a rovněž odcizil naftu. Celková škoda na poškození vozidel byla vyčíslena na téměř 10.000 korun, škoda na odcizené GPS a na DVD přehrávači na dalších 12.000 korun. Škoda na odcizené naftě dosud nebyla vyčíslena.

11.2

zzzdroga.jpg Humpolecko

Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmnáctiletého mladíka, který koncem roku 2010 distribuoval marihuanu na Humpolecku. Celkem v 13 případech drogu prodal za celkovou částku 760 korun, ve dvou případech drogu daroval.

 Mladík si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

zzzprase.jpg  Pelhřimovsko

Ve čtvrtek krátce po poledni došlo ke srážce nákladního vozidla Citroen Jumper a divokého prasete. Řidič uvedeného vozidla jel po silnici I/34 ve směru Pelhřimov – Humpolec. Do jízdní dráhy vběhlo řidiči z pravé strany divoké prase a došlo k nárazu s vozidlem. Při nehodě bylo divoké prase usmrceno a na místě si je převzal zástupce mysliveckého sdružení. Řidič vyvázl bez zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 43.000 korun.

zdroj: www.policie.cz

Petr

5 thoughts on “Z deníku Policie

  1. A je to tu zas za prodej drog peněžitý trest a jiný za vylepování samolepek 3-8 let.Dnešní justice je výsměch spravedlnosti.P.M

    1. Tak to by měl zajímalo, jaký trestný čin máte na mysli. Vylepování samolepek jsem v trestním zákoníku opravdu nenašel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

V Humpolci si připomenou Schelingera. Přijede Schelinger

Pá Úno 11 , 2011
Před třiceti lety tragicky zemřel oblíbený zpěvák Jiří Schelinger. Výročí smrti této nezapomenutelné osobnosti české hudební scény si připomenou v pondělí v Humpolci. Na Jiřího zavzpomíná na divadelní scéně humpoleckého kina jeho bratr Milan Schelinger.

Témata