Z deníku Policie

5

Drogy, nehody, vloupání…

Lednové nehody

Letošní zima je pro řidiče nepříznivá a mnohým dělá vrásky. Sníh na silnicích leží již od prosince a ranní námraza a zledovatělé silnice zejména II. a III. tříd jsou pro řidiče každodenní zkouškou.

zzzledennehoda.jpg

V lednu letošního roku se celkem na pelhřimovských silnicích stalo 36 nehod, což je o 19 nehod více než v lednu 2010. Narostl i počet těžkých zranění, kdy v porovnání s loňským lednem jsme zaevidovali o 10 těžkých zranění více. Pouze celková hmotná škoda v lednu 2011 byla odhadnuta na 2 miliony korun, v lednu 2010 celková hmotná škoda činila 2,9 milionu korun. Dva řidiči, kteří způsobili lednovou dopravní nehodu, byli pod vlivem alkoholu.

zzzchodec.jpg

Policisté ze skupiny dopravních nehod vyjížděli i k nehodě s účastí cyklisty a ke dvěma nehodám, při kterých byl zraněn chodec. V obou případech nehod s chodcem se jednalo o lehké zranění.

7.2

Pelhřimovsko – Policejní komisař zahájil trestní stíhání 23 leté ženy z Pelhřimovska. Během posledních dvou let žena nejméně v 32 případech darovala pervitin a nejméně v 35 případech darovala marihuanu. Drogy žena i prodávala. Nejméně v osmnácti případech prodala pervitin za celkem devět tisíc korun a v pěti případech marihuanu za celkem třista korun. Distribuce drog se odehrávala na Pacovsku, v Humpolci, Kamenici nad Lipou, Pelhřimově a jeho okolí. Ženě hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo peněžitý trest.

8.2

Jiřice – Neznámý pachatel koncem týdne prokopl venkovní bezpečností dveře u vchodu pro zaměstnance u jedné firmy v Jiřicích. Svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 30.000 korun. Humpolečtí policisté zahájili úkony ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Jiřice – Neznámý pachatel během víkendu vnikl do volně přístupného areálu jedné firmy v Jiřicích. U nákladního vozidla Renault Premium vypáčil víčko palivové nádrže a rozbil skleněnou výplň dveří. Po rozbití výplně vnikl do kabiny vozidla, ze které odcizil navigaci GPS, přehrávač DVD a tři platební karty určené k úhradě čerpaných pohonných hmot. U druhého vozidla Renault Premium vypáčil dvě víčka palivových nádrží a odčerpal nezjištěné množství nafty. U třetího vozidla Renault vypáčil také víčka od palivových nádrží a rovněž odcizil naftu. Celková škoda na poškození vozidel byla vyčíslena na téměř 10.000 korun, škoda na odcizené GPS a na DVD přehrávači na dalších 12.000 korun. Škoda na odcizené naftě dosud nebyla vyčíslena.

Čtěte dále:   Na dálnici u Humpolce havarovalo nákladní auto. Zasáhli hasiči

11.2

zzzdroga.jpg Humpolecko

Policejní komisař zahájil trestní stíhání osmnáctiletého mladíka, který koncem roku 2010 distribuoval marihuanu na Humpolecku. Celkem v 13 případech drogu prodal za celkovou částku 760 korun, ve dvou případech drogu daroval.

 Mladík si vyslechl obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody ve výši jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

zzzprase.jpg  Pelhřimovsko

Ve čtvrtek krátce po poledni došlo ke srážce nákladního vozidla Citroen Jumper a divokého prasete. Řidič uvedeného vozidla jel po silnici I/34 ve směru Pelhřimov – Humpolec. Do jízdní dráhy vběhlo řidiči z pravé strany divoké prase a došlo k nárazu s vozidlem. Při nehodě bylo divoké prase usmrceno a na místě si je převzal zástupce mysliveckého sdružení. Řidič vyvázl bez zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 43.000 korun.

zdroj: www.policie.cz

Petr

5 thoughts on “Z deníku Policie

  1. A je to tu zas za prodej drog peněžitý trest a jiný za vylepování samolepek 3-8 let.Dnešní justice je výsměch spravedlnosti.P.M

    1. Tak to by měl zajímalo, jaký trestný čin máte na mysli. Vylepování samolepek jsem v trestním zákoníku opravdu nenašel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci si připomenou Schelingera. Přijede Schelinger

Pá Úno 11 , 2011
Před třiceti lety tragicky zemřel oblíbený zpěvák Jiří Schelinger. Výročí smrti této nezapomenutelné osobnosti české hudební scény si připomenou v pondělí v Humpolci. Na Jiřího zavzpomíná na divadelní scéně humpoleckého kina jeho bratr Milan Schelinger. Čtěte dále:   Na dálnici u Humpolce havarovalo nákladní auto. Zasáhli hasiči

You May Like

Témata