Humpolec si připomněl vznik Československa tradičním koncertem

Tradiční galakoncert k výročí vzniku samostatného Československa se uskutečnil v neděli 29. 10. 2023 ve vyprodaném sále divadelní scény Kina Humpolec. Tento výjimečný hudební zážitek si nenechalo ujít více než tři sta návštěvníků.

Spolu s Filharmonií Gustava Mahlera Jihlava vystoupili jako sólisté sopranistka Miroslava Časarová, barytonista Bohdan Petrović a na historický violon, který je předchůdcem běžného kontrabasu, Sebastian Brettfeld. Slavnostní večer zahájil pásmem lidových písní dětský pěvecký sbor ZUŠ Gustava Mahlera Humpolec pod vedením Bohdana Petroviće. Během večera zazněla díla vysočinských rodáků Gustava Mahlera a Jana Václava Stamice i známá árie Rosiny z patrně nejznámější Rossiniho opery Lazebník sevillský.

O tom, jak strhující atmosféra tradičního slavnostního koncertu byla, vypovídá i vystoupení hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka. Ten se původně zúčastnil koncertu jako divák, aby se v druhé půli věnované slavným filmovým a muzikálovým melodiím v úpravě Jiřího Jakeše pro symfonický orchestr stal účinkujícím.

Tradice galakoncertů k příležitosti vzniku samostatného československého státu vznikla v Humpolci v roce 2019. První takový koncert odehrála Filharmonie Gustava Mahlera Jihlava v sále humpoleckého kina přímo v den státního svátku, tedy 28. října 2019. Na programu bylo tehdy dílo Antonína Dvořáka – Koncert pro violoncello a orchestr h-moll, slavné operní árie, dueta, předehry a filmové melodie.

Foto: Zuzana Trnková – www.uschovna.cz/zasilka/NE6ICMBRMID937R8-MZ8

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fotografický workshop Pohlednice pro Humpolec

Út Říj 31 , 2023
Fotografka Tereza Bonaventurová v Humpolci a pro Humpolec vytvořila sérii alternativních pohlednic v současnosti vystavenou v 8SMIČCE LIGHT. Sama byla v Humpolci za svůj život zatím dvakrát. Při vytváření projektu tak vycházela se své zkušenosti coby návštěvnice. Procházela se po městě a začala si všímat míst a zákoutí, která ji […]

You May Like

Témata