Humpolec: Soutěž na nový bytový dům už má vítěze

5

Architektonickou soutěž na nový bytový dům vyhrál návrh s nadstandardním rozvržením bytů, vyřešeným parkováním a s respektem k zeleni i okolnímu prostředí.

Nejen smysluplné využití prázdné parcely v blízkosti centra a v majetku města, ale také ukázka toho, jak by v Humpolci soukromí investoři mohli nebo měli stavět. To byly, spolu se stálou potřebou nabídky bydlení, hlavní důvody, proč město Humpolec v polovině letošního května vyhlásilo architektonickou soutěž na návrh bytového domu v Hálkově ulici. Z jedenácti zpracovaných záměrů odborná porota vytipovala tři nejlepší, přičemž vyhlásila první místo a dále dvě třetí místa. Rada města Humpolce na svém jednání 14. října rozhodnutí poroty definitivně potvrdila a stanovila pořadí tří nejlepších účastníků soutěže.

Vítězem se stala pražská společnost OV architekti, kterou město Humpolec osloví k následné spolupráci. V ideálním případě by zahájení samotné stavby nového bytového domu mohlo být na pořadu dne v roce 2022.

Vítězný návrh zaujal porotu a Radu města především nadstandardním rozvržením bytů, efektivním řešením parkování, vztahem k okolnímu prostředí a zachováním dostatečného prostoru pro zeleň. „V bytovém domě počítáme s 27 až 32 byty, s výtahem, s parkováním v podzemí i u objektu a s technickými místnostmi pro každého nájemce. Co se týče konkrétního rozvržení, deset procent bytů bude 1+kk, dalších deset procent 4+kk a zbytek bude rozdělen mezi 2+kk a 3+kk. Půjde o městské nájemní byty a předpokládám, že je nabídneme dle platných pravidel v okamžiku, kdy stavba bude spět do finále,“ uvedl místostarosta města Ing. Vlastimil Brukner.

Do architektonické soutěže porota z došlých žádostí o účast doporučila sedm uchazečů, dalších šest bylo osloveno přímo. Celkem jedenáct jich nakonec do 15. září 2020 podalo soutěžní návrh. „Shodli jsme se, že se jednalo o velmi kvalitní a zajímavé návrhy. Daná kritéria ale nakonec nejlépe naplnili právě OV architekti, které jsme oslovili k uzavření smlouvy na vypracování dalších stupňů projektové dokumentace. Dalšími v pořadí jsou druzí A.LT Architekti z Prahy a třetí Ing. arch. Tomáš Havlíček z Brna,“ doplnil Vlastimil Brukner. Soutěžní návrhy posuzovala odborná porota ve složení Ing. arch. Luděk Rýzner a Ing. Vlastimil Brukner jakožto závislí členové a jako nezávislí členové doc. Ing. arch. Radek Kolařík (předseda), doc. Ing. arch. Jakub Kynčl, Ph.D. a prof. Ing. arch. Petr Pelčák.

Nový bytový dům bude stát v Hálkově ulici v místě proluky u hasičské zbrojnice. A právě i fungování zázemí hasičů a výjezdního stanoviště záchranné služby museli vzít architekti v potaz. Město Humpolec plánuje, až to situace s ohledem na epidemii dovolí, veřejnou výstavu všech jedenácti soutěžních návrhů.

Axl

5 thoughts on “Humpolec: Soutěž na nový bytový dům už má vítěze

  1. Když je dobře spočítaná ekonomika návratnosti, tak proč ne. Hlavně, aby na to nedoplácelo zdravé konkurenční prostředí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolecká zvonkohra

Po Lis 30 , 2020
Neděle 29.11.2020 – Sobota 26.12.2020

You May Like

Témata