Humpolec uvažuje o využití služeb městské policie

6

V minulosti humpolecká radnice zřízení městské policie odmítla z důvodu vysokých nákladů. Nyní však uvažuje o možnosti navázání spolupráce s městy, která městskou policii mají. Představa je taková, že by policisté z jiných měst čas od času do Humpolce zajeli na výpomoc.

Starosta Humpolce Jiří Kučera uvedl, že taková jednání už byla zahájena. Vedení města se ale obává, jakou důvěru by si cizí strážníci ve městě získali. Rovněž i obyvatelé s tímto plánem obeznámení jsou skeptičtí. Padají otázky ve smyslu „Proč by lidi z Humpolce měli pokutovat městští strážníci třeba z Jihlavy?“


Vedoucí humpoleckého oddělení státní policie Libor Kudrna by působnost městské policie přivítal. Na celé Humpolecko je totiž určena pouze jedna hlídka, která dopravní situaci ve městě, parkování, rušení nočního klidu nebo výtržnosti nestíhá řešit.


Pro letošní rok se ale s podobným záměrem nepočítá, prozatím i nadále bude muset stačit kamerový systém a jedna policejní hlídka. Napomoci by mohla i nově zřízená speciální bezpečnostní komise.


 


O městské policii se na Humpolákovi diskutovalo již v roce 2005, článek k tématu si můžete přečíst zde http://www.humpolak.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=3243.


Ve stejné době proběhla na těchto stránkách anketa zaměřená na smysluplnost městské policie v Humpolci. Kladně se vyjádřilo 52,57% účastníků, proti bylo 45,45%. Jeden z účastníků ankety uvedl nerozhodné stanovisko.


 


A jaký je váš postoj dnes k novému záměru? Hlasujte v  anketě na hlavní stránce – souhlasíte s tím, aby si Humpolec „půjčoval“ cizí městské policisty?

myska

6 thoughts on “Humpolec uvažuje o využití služeb městské policie

 1. Tak tuto noc z pátku na sobotu chyběla posila policie v Humpolci dost očividně. U Zálesí rozbitá okna v domě naproti, u nás to taky jedno sklo odneslo, u bytovek v téže ulici povalený kontejner… Kamerový systém ani bezpečnostní komise funkci městské policie prostě nesuplovala. Nerozumím výtkám proti městské policii, byť interventující odjinud. Tak nějak nechápu, proč by mělo vadit, že dostanu pokutu od policisty z Jihlavy a ne z Humpolce. Moji snahou má být dodržovat zákon, a pokud jej poruším a dostanu za to třeba pokutu, můžu být naštvaná a můžu i nadávat. Ale ve svém důsledku mi je úplně jedno, jestli mi tu pokutu dal humpolák nebo jihlavák. Nevím, jestli se někdo obává toho, že třeba od cizích policistů bude větší „buzerace“ anebo spíš toho, že se nebude hrát na bratříčkování.

  1. přesně, největší výhodou cizí městské policie je to, že nikoho nazná a může bez problémů pokutovat všechny. jsem pro.

 2. No, nečiní mi problém odevzdat pokutu jihlavskému policistovi na humpoleckém náměstí. už proto ne, že se snažím přestupky nepáchat 🙂
  Jen mi nějak nesedí ta myšlenka „půjčování“. Nevěřím, že je někde strážnice s přebytkem strážníků. Takže ty výpůjčky by nejspíš byly mimo exponované časy – dopravní špičky a opilecké excesy se odehrávají v přibližně stejných hodinách. A „výpomocná“ hlídka projíždějící Humpolcem v úterý a ve čtvrtek odpoledne je podle mě k ničemu.
  A pokud by se jednalo o přebytečné, případně na tuhle činnost najímané strážníky, bude Humpolec platit a platit: mzdové náklady, výstroj, zázemí a navíc ještě přesun z a do Humpolce. To už vyjde levněji si pořídit vlastní městskou policii. A to se zdá drahé a neprůchozí ….. Takže začarovaný kruh.

  1. No, tak nějak nemohu pochopit, že je na noc pouze jedna hlídka, když tu slouží cca 20 policistů. Pamatuji doby, že tu bylo policistů podstatně méně a dá se říci, že „stíhali“. Ale v dnešní době přeci nebudou chodit pěšky a komplikovat si život s nějakými opilci. Vždyť oni jsou přeci policisté – státní – oni řeší daleko závažnější problémy. Ať takovéto „prkotiny“ řeší někdo méně „důležitý“, třeba městská policie. A co takhle domobrana? Občané si vše ohlídají, zjistí viníky a pak je předají policii. „Obvoďáci“ by měli čárku a ve městě by byl klid. A vůbec nic by to nestálo. A tak dost utopie a hold si zase pohlídám své věci, pokud možno sám, a pokud někoho přistihnu při „činu“, tak to také sám vyřeším. Pak se půjdu zpovídal k přestupkové komisi, proč jsem to řešil sám a né odpovědné orgány, ale to nevadí, pokud si své ohlídám. Jistota je jistota!

   1. Ať už jich je kolik chce, myslím že 20 asi ne. Slouží vždy dva na služebně a dva jako hlídka v autě. Neobsáhnou území motorizovaně, natož pak pěšky. Když budou u Zálesí, vyberou Vám garáž, když budou u garáže, pomele se to u Zálesí. Je to začarovaný kruh. Jsem pro posily, ať už budou odkudkoliv.

    1. Nevím jak v týdnu, ale v pátek večer až sobota ráno jsou na služebně 3 (slovy TŘI). Ověřeno na vlastní oči. Jako perlička prošla i Humpolákem informace, že na Štědrý večer sloužil 1 policista (nesmí opustit služebnu), takže živly které nerozbalují dárečky měly v podstatě volné pole působnosti (dojezd hlídky z PE je 10-15 minut) kdybych například vybral Karláčovi knihkupectví, tak si za tu dobu klidně půjdu domů kolem strážnice, nakradené knížky si zabalím pod stromeček a ještě stihnu zbaštit půlku kapra. Posily ANO, ale ne dva měšťáky na dvě odpoledne v týdnu za desetitisíce Kč z rozpočtu města.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

O mé autocenzuře v mém obchodě

Pá Bře 23 , 2007
Jak si asi většina lidí všimla, český knižní trh byl minulý týden obohacen o olbřímí knihu „Minuty s Jiřím Paroubkem“. Je to v podstatě unikát ( ne jen proto, že váží víc jak čtyři kila). Ještě před tím, než byla rozdistribuována, šla do výprodeje. Z původních 990,- Kč na 490,- […]

You May Like

Témata