Humpolec v National Geographic

Již podruhé za existenci české verze tištěného časopisu National Geographic, se v tomto mezinárodním a prestižním magazínu objevil Humpolec.

Tentokrát nikoliv díky světoznámému rodákovi Aleši Hrdličkovi, ale díky Věře a Aleně Dvořákovým a Viktorovi Fischerovi. S posledními dvěma jmenovanými fotografy jste se na stránkách Humpoláka již mohli setkat v roce 2001 a to v souvislosti s fotografickými projekty „Zahrádka na Želivce“ a „krátký život psa Lorda“. Před třemi lety Humpolákovi poskytli své podklady k dvěma svým pracem, které se týkají našeho regionu, protože se jim líbil Humpolákův kladný vztah k hodnotným fotografiím. Všichni tři mají vztah k Humpolci a díky nim vyšel krátký článek s několika fotografiemi ve výsostné české rubrice „PSČ CZ“, kde National Geographic představuje různá města (místa) z České republiky.


Článek ve zkratce popisuje tradici rybářství na humpolecku, včetně popisu či reportáže z výlovu rybníka Dvorák a některých dalších akcí pořádaných humpoleckým rybářským svazem. Dovoluji si zde citovat závěrečnou pasáž z tohoto článku: „A jakou má spolek vizi do budoucna? Odpověď v Humpolci nikoho nepřekvapí: vybudovat nový rybník a pokračovat v činnosti.“


Text: Věra Dvořáková, Fotografie: Alena Dvořáková a Viktor Fischer
Citace z National Geographic Česká republika, prosinec 2004

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zvyky a pověry Štědrého dne

Čt Pro 23 , 2004
Vánoce se slaví už nějaké to století, takže není zcela zřejmé, které zvyky, tradice a pověry jsou původní a které se objevily později nebo byly v tomto období pozměněny.

You May Like

Témata