Humpolec získal dotaci z grantového programu

4

Členové Společnosti pro rozvoj Humpolecka MAS uspěli v grantovém řízení programu Leader ČR, díky čemuž mají přislíbenou dotaci 2,5 milionu korun. Pro společnost je to velký úspěch, neboť na přípravě všech náležitostí pracovala tři roky a získání dotace není snadná záležitost. Důkazem toho je i fakt, že z 57 žadatelů skončil Humpolec na desáté příčce a kromě něj uspěla z kraje Vysočina již jenom Telč.

Základní recept na úspěch zní zdánlivě jednoduše. Musí se správně pojmenovat strategie, která musí zohledňovat výsledek předchozího průzkumu. Tomu také předcházela spousta jednání s představiteli obcí na Humpolecku. MAS získávala požadavky přímo od lidí a na jejich základě vydedukovala, čeho je v regionu zapotřebí nejvíce.


Peníze z podpůrného programu na Humpolecko brzy dorazí, jejich upotřebení ale spěchá. Peníze se musí poměrně rychle proinvestovat – termín končí v polovině prosince. Z přiznané dotace bude pouze max. 250 tis. Kč použito na administraci MAS, celých 2.250.000,- Kč bude rozděleno mezi místní subjekty na jejich vlastní projekty dle schválených opatření. Z tohoto důvodu se setkali představitelé zúčastněných obcí a organizací, kteří rokovali o možných způsobech upotřebení peněz. Našlo by se na osmdesát různých požadavků, ale je třeba postupovat v souladu s nastavenými prioritami. O podporu budou moci žádat obce, neziskové organizace i komerční subjekty. Způsobilé budou projekty z těchto oblastí:


I. Zlepšení vybavení subjektů působících v oblasti kultury
1. typy projektů ziskových subjektů: pořízení nového technického a materiálního pro pořádání kulturních akcí (přístřešky, stany, žídle, ozvučení, osvětlení, pódia, atd.)
2. typy projektů neziskových subjektů: pořízení nového materiálního vybavení subjektů, pořádajících kulturní akce (přístřešky, stany, žídle, ozvučení, osvětlení, pódia, expozice muzeí atd.)


II. Podpora organizací působících v oblasti sportu a cestovního ruchu

Čtěte dále:   Lékárna v Humpolci je zavřená, stěžují si pacienti

1. typy projektů ziskových subjektů: výstavba objektů pro rozvoj hippoturistiky (úvaziště, stáje, hipodromy, cvičiště, atd.), výstavba a obnova objektů pro agroturistiku (penziony spojené se zemědělskou výrobou včetně doprovodné infrastruktury, atd.)


2. typy projektů neziskových subjektů: pořízení nového technologického vybavení pro informační centra,budování informačních systémů v obcích


 


III. Zlepšování životního prostředí v obcích


1. typy projektů ziskových subjektů: nákup nových strojů a technologií zemědělskými subjekty minimalizující znečištění obcí svou činností


2. typy projektů neziskových subjektů: obnova veřejných prostranství v obcích obnova areálů předškolních a školních zařízení nacházejících se v intravilánu obcí


 


Konečný termín pro podání žádostí je 27.září 2007 do 12:00 hodin. Konkrétní výzvu k předkládání projektů najdou žadatelé na webových stránkách http://www.humpolecko.cz/.


Program umožňuje získat až osmdesátiprocentní příspěvek, samozřejmě s tím, že žadatel svůj záměr předem zafinancuje a zmíněnou dotaci dostane zpětně.


 


Do budoucna se členové Místní akční skupiny chystají zapojit i do takzvaného velkého programu Leader. Ten umožňuje až dvacetimilionovou pomoc z evropských fondů.

myska

4 thoughts on “Humpolec získal dotaci z grantového programu

  1. To je pořád jen sport a kultura. Snad sou i mnohem dulezitejsi zaměření. A s desátým místem z 57 bych se vubec nechlubil.

    1. No to já bych se teda s klidem s 10. místem z 57 chlubil. To je podle mně velmi slušné umístění, kór v té konkurenci velkých měst co tam byla. A porazit třeba Telč to už je také podle mého něco. Opět u Vás koukám asi pracuje ta závist, co jste projevil už v článku o obědě pana prezidenta. Get a life man, get a life. 🙂

      1. Jen me trochu zarazi ten sibecni termin na podavani projektu. Jestli to chapu dobre, tak je na to 20 dni. Podle me ten kdo se o tom dozvedel az ted, nema sanci vubec zareagovat. A i termin dokonceni projektu neni nijak vzdaleny. Ale bohuzel nemam fakta, abych mohl rict, ze problem vznikl na strane MAS nebo na strane organizace celeho programu Leader.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Soukenictví v Humpolci ve vzpomínkách pamětníků II

Út Zář 18 , 2007
Přinášíme druhou kapitolu vyprávění pana Pavla Motejla o soukenické tradici na Humpolecku. V předcházejícím díle se p.Motejl zaměřil na průkopnické začátky soukenictví, v tom dnešním pojednává o vzniku továrny bratří Joklů na Brunce a dále i o nesnadném životě soukeníků za období I.světové války. Věřte mi, že čtení je to […]

You May Like

Témata