Humpolecká padesátka byla letos náročná

5

V sobotu 27. září 2014 proběhl v Humpolci 3. ročník cyklistického závodu na horských kolech Humpolecká 50. Ačkoliv v den akce ráno ještě lehce poprchávalo, ke startu nastoupila skupina čítající úctyhodných 96 závodníků. A nechyběly ani ženy a děti. Převážnou část účastníků tvořili samozřejmě sportovci z Humpolce a okolí, nicméně dorazili i cyklisté ze vzdálenějších měst, např. z Prahy, Olomouce, Jablonce nad Nisou či Ústí nad Orlicí. Amatérské závody tohoto typu podporují sportovně zaměřenou turistiku v regionech, což si někteří na první pohled ani neuvědomují.

Po hromadném startu, který po průvodní rozpravě obsahující mimo jiné informace k novinkám na trati proběhl krátce po 11. hodině, se početná ekipa dala do pohybu přes park a pokračovala okolo Židovského hřbitova směrem k Orlíku. Různobarevné pole se během tohoto stoupání roztrhalo. Deštivé počasí, které panovalo na Humpolecku ve dnech předcházejících závodu, se samozřejmě podepsalo na náročnosti trati. Protože trasa závodu vedla zejména lesními a polními cestami, mohli si závodníci dosyta užít bláta a louží. Ty ostatně k pořádné horské cyklistice ruku v ruce patří. Výživný byl pak cílový přejezd přes mokré humpolecké závodiště.

Pro diváky organizační tým připravil zajímavou podívanou na schodech na humpoleckém Dolním náměstí. Zde mohli přihlížející vidět, s jakým umem a technikou lze schody briskně překonat. Povzbuzování závodníků bylo samozřejmě vítáno po celé trati.

A jak soutěž dopadla? Absolutním vítězem 3. ročníku Humpolecké padesátky se stal Pavel Bartoň. Je však zapotřebí ocenit a vyzdvihnout sportovní výkony všech zúčastněných. Za daných terénních podmínek museli i trénovaní sportovci prokázat silnou vůli závod úspěšně dokončit. V cíli měli všichni možnost doplnit vydanou energii. Jídla a pití bylo dostatek.

Velké poděkování pořadatelů patří jejich rodinám, rodinným příslušníkům, kamarádům, sponzorům a městu Humpolec, bez jejichž pomoci by se veškeré přípravy a hladká organizace zvládly jen stěží.

Équipe sans limites a sportace, z. s.

Výsledky dle kategorií:

Muži (52 km): 1. Pavel Bartoň (Eurofoam Sport Team) – 2:06:22, 2. Josef Vítů (Eurofoam Sport Team) – 2:07:11, 3. Tomáš Veselý (Uniqa Jihlava) – 2:14:02

Muži 50+ (52 km): 1. Milan Machalický (Cycloracing Team Olomouc) – 2:29:18, 2. Richard Valenta (Velosport Valenta Scott Team) – 2:36:17, 3. Michal Kahoun (MHA Humpolec) – 2:45:47

Ženy (26 km): 1. Jana Sankotová (BTPP) – 1:15:42, 2. Markéta Nešetřilová (Équipe sans limites – Humpolec) – 1:22:45, 3. Ludmila Vermešová (HB) – 1:25:50

Junioři (26 km): 1. Šimon Vítů (Uniqa Jihlava) – 1:03:49, 2. Pavel Fuk (Velosport Valenta Scott Team) – 1:07:46, 3. Tomáš Ira (Kola Bakus) – 1:09:05

Bližší informace vč. fotografií jsou uvedeny na webu www.humpolecka50.cz

Humpolecká padesátka pro letošek uzavřela celý pohár Triatlet Humpolecka 2014. V něm nejvíce bodů posbírali František Tichý (mužská kategorie) a Jana Sankotová (ženská kategorie), a tak si oba se zaslouženým titulem odnesli i 5l soudek piva Bernard.

Aahumpolecka.jpg

Aahumpolecka5.jpg

Aahumpolecka (1)_1.jpg

Aahumpolecka (2)_1.jpg

Petr

5 thoughts on “Humpolecká padesátka byla letos náročná

    1. A byla daleko lepší a bezpečnější organizace provozu na křižovatkách. První ročník byl dost diletantský, ale letos už to mělo úroveň. P.

      1. No jo, no, žádný učený z nebe nespadl. 🙂 A je důležité na rozvoji pracovat trvale. A kluci na zlepšování, jak je patrno, makají…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Víkendové zápasy mužů A. Turnaje mladšího žactva.

Po Říj 6 , 2014
Ve Staré Vsi muži Humpolce neuspěli.V Albrechtičkách se muži rozešli se soupeřem smírně.Muži budou v neděli hrát v Podhorním Újezdu. Družstva mladšího žactva sehrála druhé turnaje oblastního přeboru.

You May Like

Témata