Humpolecké kino a projekt 100

1

Březnový filmový program začíná uvádět letošní várku filmů z přehlídky Projekt 100. Jaké filmy můžete vidět a co to vlastně je?

Původně vznikl Projekt 100 s úmyslem přinést během deseti let do českých kin sto nejvýznačnějších (to by mne zajímalo kdo může říct, kterých sto filmů je nejlepších :-)) děl světové kinematografie, což bylo završeno loňským – desátým – ročníkem. Ovšem zájem diváků podnítil další – jedenáctý – ročník, a tím i dalších 10 filmových perel ve vybraných kinech. Letošní program je následující:

Kdo se bojí Virginie Woolfové?
Metropolis
Moderní doba
Otec na služební cestě

Plechový bubínek
Půlnoční kovboj
Revizoři
Taking Off
Vera Drake – žena dvou tváří
Vojtěch, řečený sirotek.

Šest z nich proběhne humpoleckým kinem v březnu a tři v dubnu. Osobně mohu vřele doporučit Plechový bubínek, který pravděpodobně neznáte i když se v našich kinech (včetně toho humpoleckého) už mihnul, velmi pochvalně se mluví o maďarském filmu Revizoři (v Humpolci uvedený jako Kontrolor), o kvlaitách Půlnočního kovboje a Taking Off předpokládám, že víte, Virginie Volfová režiséra Mika Nicholse získala mimo jiné 5x oscara + další ceny.

Více o přehlídce můžete zjistit na stránkách projektu, informace o filmech, autorech a všem co se filmů týče v angličtině na www.imdb.com

Čtěte dále:   Humpolecká muzejní zahrada se promění v letní kino

kapik

One thought on “Humpolecké kino a projekt 100

  1. Z vlastní zkušenosti vřele doporučuji film Metropolis. Kultovní snímek, který byl později základem pro většinu dnešních filmů sci-fi žánru. Přestože je film z roku 1927, je naprosto super!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Plán práce Rady města a Zastupitelstva města Humpolec na I. pololetí roku 2005

Čt Bře 3 , 2005
Schváleno na schůzi RM dne 24. 11. 2004. Čtěte dále:   Program kina Humpolec

You May Like

Témata