Program kina na měsíc BŘEZEN

2

Podívejte se, čím filmové fanoušky potěší humpolecké kino v následujícím měsíci, a na co se budete moci těšit v dubnu.

Sobota 3.3. – neděle 4.3 – úterý 6.3. – středa 7.3. – čtvrtek 8.3.


= každý den v 17:30 hod. a v 20:00 hodin


Obsluhoval jsem anglického krále – filmový tip


Kniha Bohumila Hrabala Obsluhoval jsem anglického krále patří k vrcholům jeho tvorby. V životních osudech malého českého číšníka se tu zrcadlí naděje, konflikty, dramata a prohry, kterými prošly české dějiny v minulém století. Na motivy tohoto díla Jiří Menzel napsal scénář a zrežíroval film o muži, který na konci svého života hledá obrazy času, který prožil. O muži, jenž toužil naplnit za každých okolností svůj život bohatstvím a krásou, a jehož „štěstí bylo vždycky v tom, že ho potkalo nějaké neštěstí“.


Příběh pikolíka, který zažil podivuhodný rozmach a sebevědomí české společnosti, okouzlení bohatstvím i karnevalem života v třicátých letech minulého století, stejně jako pád svého charakteru v období okupace za druhé světové války i pokoření v době nástupu komunismu. Jeho rozpomínání na svět žen a na svět bohatství a senzací, na svět zmatení a ponížení je plné fantazie a neuvěřitelných situací – aby na konec, po tom co vše viděl, slyšel a poznal, našel jistotu ve svém srdci a samotě. Hrabalovo dílo a filmový přepis režiséra Jiřího Menzela je velkou metaforou o českém osudu dvacátého století.


Hrají: Oldřich Kaiser, Ivan Barnev, Julia Jentsch, Martin Huba, Marian Labuda, Milan Lasica, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Jaromír Dulava


Vstupné: 80,-                                                                                                                                                             
ČR 120min


 


Sobota 10.3. od 20:00 asi do 23:30 (s přestávkami)


VOKO FAMU – Ozvěny FAMUfestu 2006 + MARTA


Přehlídka krátkých filmů + jeden dlouhý


 


I. část, 67min:  Kde lampy bloudírežie: Jakub Kohák,


Miarežie: Tomasz Winski,


Marta a Berta 26režie: Jitka Rudolfová


 


II. část, 77min:  Martarežie: Marta Nováková


 


III. část, 57 min:  Podej mu prstrežie: Kateřina Kačerovská, animovaný,


Kdo se směje naposled?režie: František Bárta, animovaný,


Malé pohádkyrežie: Kristina Dufková, animovaný,


Ukradeno (O slovech) – režie: Andrea Slováková,


Puriptýzrežie: Lenka Wimerová


 


Delegace večera:  Marta Nováková – režisérka filmu Marta  a  Pavlína Kalandrová – ředitelka FAMUfestu


Vstupné: 70,-Kč               
Úterý 13.3.  20:00 hod. Zajatci mlhy – art film


O lásce, nenávisti, odpuštění a absurditě války.


Režie: Artem Antonov


Mladý ruský důstojník Grigorij dostane od nadřízených úkol, který by raději nesplnil i za cenu vojenského soudu: má velet skupině německých zajatců a postavit s nimi rádiovou věž kdesi hluboko v severní tajze. Namísto, aby s Němci bojoval na bitevním poli a pomstil mrtvé kamarády, musí se teď starat, aby zajatci nepomřeli a mohli splnit zadanou misi.


Po náročné cestě sněhem a bažinami dorazí podivná skupina promrzlých a polomrtvých nacistů vedených Grigorijem na místo – do malé vesnice Polumgla, v níž zbyli už jen starci, ženy a děti, protože muži padli ve válce nebo stále ještě bojují na frontě.


Ocenění:   Iris of Tomorrow Prize cena za nejlepší debut na New Montreal Film Festival.


Cena kritiků za nejlepší debut na viborgském fil-movém festivalu. Grand Prix na Vologda FilmFest.


Vstupné: 70,-Kč        


RUSKO 100min


 


Středa 14.3. – čtvrtek 15.3.  20:00 hod.  Smrtící nenávist


Když někdo zemře v záchvatu zlosti, zůstane po něm stín, který se postupně šíří na další oběti a nedá jim spát, dokud je nedožene k šílenství anebo sebevraždě… Dokáže někdo zastavit kletbu?


Tambllyn se dostane pod stejnou kletbu, jaká postihla její sestru Gellar. Nadpřirozené síly, které naplňují člověka zlobou a nenávistí, spojí dohromady několik lidí, kteří se snaží odhalit jejich tajemství a zachránit si životy.


Mysteriózní horor režiséra Takashi Shimizu.


Vstupné: 60,-Kč        


USA 100min


 


Sobota 17.3. – neděle 18.3.  20:00 hod. Prázdniny


Změň adresu. Změň chlapa. Změň si život


Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích krátce před Vánocemi? Změnit prostředí. Prostě vypadnout někam, kde jí všechno nebude připomínat, že se její život nápadně podobá zápiskům z Deníku Bridget Jonesové. Úplně ideální by bylo, kdyby našla jinou opuštěnou holku v depresích (nejlépe na druhém konci zeměkoule) a vyměnila si s ní aspoň na vánoční prázdniny bydlení. Taková je výchozí situace příběhu úspěšné komediální autorky Nancy Meyers, který je zároveň stejně rozpustilý jako její hit Po čem ženy touží a stejně citlivý jako její předchozí režijní počin Lepší pozdě nežli později.


Amanda (Cameron Diaz) je rozkošná a lehce snobská obyvatelka luxusní rezidence v Los Angeles. Ani to však nezabránilo jejímu dnes již expříteli, aby se vyspal s jinou. Iris (Kate Winslet) je stejně rozkošná ale lehce uzavřená obyvatelka „nejmenšího domku na světě“, stojícího na samotě poblíž Londýna, která se zakoukala do šéfa, bohužel čerstvě zasnoubeného. Dvě ženy se stejným problémem, které od sebe dělí devět tisíc kilometrů, se rozhodnou pro razantní řešení. Po vzájemném ujištění, že v okolí ani jedné z nich není žádný chlap, který by jejich deprese ještě prohloubil, míří Amanda do sychravé Anglie a Iris do sluncem zalité Kalifornie, aby si bez chlapů v klidu užily vánoční prázdniny. Jenže Amandě nadělí Ježíšek Grahama (Jude Law), Irisina romanticky založeného bratra, a aby se to nepletlo, kolem Iris se začne motat Amandin přítel Miles (Jack Black), svérázný hudební skladatel. Přestože se obě snažily před chlapy utéct, zdá se, že z louže přešly přímo pod okap.

Čtěte dále:   Program kina na duben

Vstupné: 70,-                                                                                                                                                             
USA 130min


 


Úterý 20.3. – středa 21.3. – čtvrtek 22.3. Apocalypto


Byl jejich osud předurčen?


Velkolepý projekt Mela Gibsona vypráví      o starobylé říši Mayů a jejím zániku. Původ této kultury, její moudrý život a náhlá destrukce, je dosud opředena mnohými tajemstvími. Jde o vůbec první filmové zpracování této neobjasněné záhady.


Hlavní hrdina Jaguáří tlapa se vydává na zběsilý útěk ze zajetí, aby zachránil nejen svůj život, ale i milovanou rodinu…


Uznávaný, přesto nebo právě proto aférami obklopený, světoznámý režisér, scenárista, herec a producent v jedné osobě Mel Gibson při natáčení Apocalypta opět riskoval. Pro zvýšení autenticity se po celý film mluví neznámou řečí, původním mayským jazykem Yucatec, podobně jako v Umučení Krista.


Vstupné: 70,-                                                                                                                                                              
USA  130min
Sobota 24.3. – neděle 25.3.  20:00 hod. Noc v muzeu – pro celou rodinu


Všechno ožije


Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů – divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů – ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne? V akčně-dobrodružné komedii NOC V MUZEU nový noční hlídač zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.


Hrají: Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson. Fantastická dobrodružná komedie.


Vstupné: 70,-Kč                                           


USA 10 minut – ČESKÝ DABING                                     


 


Úterý 27.3. – středa 28.3.  20:00 hod. My dva a křen


Byli by ideální pár. Kdyby nebyli tři. Černě laděná romantické komedie.


Carl (Matt Dillon) a Molly (Kate Hudson) by si v novém domě mohli užívat své čerstvé manželství, kdyby u jejich dveří nezazvonil Carlův nejlepší kamarád Dupree (Owen Wilson). Měli byste to srdce nechat na ulici dobráka s chlapeckým úsměvem, který právě přišel o práci a o střechu nad hlavou a který slibuje, že si „jen dva prstíčky ohřeje a hned zase půjde?“ Z prstíčků se pochopitelně stane celá ruka, z přespání na jednu noc nekonečný „dočasný“ pobyt a Carl s Molly najednou musí začít řešit, jak se zbavit člověka, jenž od rána do večera pospává na jejich oblíbeném gauči, courá se přes jejich ložnici na záchod, zrovna když jsou v nejlepším, a nebezpečně experimentuje s hořícími svíčkami. Lehké to rozhodně nebude.


Vstupné: 60,-Kč                    


USA 100min
Čtvrtek 29.3.  20:00 hod. Zastav a nepřežiješ


Jed v žilách, pomsta v srdci


Chev Chelios dnes začíná své ráno neobvyklým způsobem. Celý svět se s ním točí, prakticky se nemůže hýbat a srdce mu stěží bije. Včerejší akce se příliš nezdařila. Tento nájemný vrah nechal svoji oběť uniknout, aby mohl začít nový život…


Teď mu však v krvi koluje jed a naživu zůstane jen tehdy, pokud bude v neustálém pohybu a napětí a udrží si tak v těle dostatečnou hladinu adrenalinu. Pomsta je perfektním řešením. Chev drancuje ulice LA a zanechává za sebou spoušť… Musí zachránit Eve a najít protilátky!


Vstupné: 60,-Kč        


USA 90min
Sobota 31.3 – neděle 1.4. 20:00 hod.  Královna


Příběh, který zasáhl celý svět. Příběh, který nebyl nikdy vyprávěn.


Strhující a jedinečný pohled režiséra Stephena Frearse (Nebezpečné známosti) za zavřené dveře královského paláce a do mysli a do srdce královny Alžběty II., těsně po tragické smrti princezny Diany.


Tento film je intimním pohledem do zákulisí královské rodiny, ale i vysoké politiky v období po tragické smrti princezny Diany. Odkrývá skutečné emoce i tragický dosah této události na celý svět. Kdo stojí za vraždou „královny lidských srdcí“?


Hrají: Helen Mirren, Michael Sheen


Za snímek Královna získala Helen Mirren na MFF Benátky 2006 Volpiho pohár pro nejlepší herečku.


Vstupné: 60,-Kč                                                                                                                                          
VELKÁ BRITÁNIE 100min  


A co na film řekla skutečná  Alžběta II. ? „Mohlo to dopadnout i hůř.“ :-))


 V DUBNU 2007 uvidíte:


 


1.  KRÁLOVNA


3.,4. HANNIBAL – ZROZENÍ


5.  JEDNÉ NOCI V JEDNOM MĚSTĚ     art film


7.,8. KVAŠKA      


10.,11.,12. GOYOVY PŘÍZRAKY


11.,12. MAHARAL – TAJEMNÉ DĚDICTVÍ      pro děti


14.,15. SAW3


17.,18.,19. BABEL


21.,22. DVEŘE DOKOŘÁN


24.,25.,26. MOST DO ZEMĚ TERABITHIA       pro celou rodinu


26. TAXIDERMIA      projekt 100


28.,29. ŠTĚSTÍ NA DOSAH


 


PROJEKT 100/2007


26.4.          TAXIDERMIA


1.5.       ZVEDÁ SE VÍTR


29.5.           ZRCADLO


 

myska

2 thoughts on “Program kina na měsíc BŘEZEN

  1. Tak jsem včera byla na Zajatcích mlhy a musím říct, že je to dóst dobrej film. Sice hrozilo, že se vůbec nebude promítat, ale nakonec se nás tam asi deset lidí sešlo. Zajímalo by mě, kde byli všichni ti „intelektuálové“, kteří tu nedávno plkali o „kultuře“ :))

    1. No ti přece čekají na Kvasku nebo nějaký blbý hollywoodský animáče:-) 🙂 Doporučuju Taxidermii, mooc dobrej film, i když asi ne pro slabé povahy…..
      Lukas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Humpolci je nový automat na půjčování DVD

Po Úno 26 , 2007
Automat DVmat je DVD půjčovna bez obsluhy s nonstop provozem, kde si DVD můžete půjčovat a vracet kdykoliv. S automatem DVmat komunikujete podobným způsobem jako například s bankomatem pomocí speciální karty. V Humpolci začalo toto zařízení fungovat minulý týden a najdete jej v Rašínově ulici čp.56 (prodejna hraček). Čtěte dále: […]

You May Like

Témata