Humpolecké muzeum zve na přednášku: Antisemitismus a jeho různé podoby

Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci zve na přednášku Antisemitismus a jeho různé podoby v rámci cyklu Věda v muzeu ve čtvrtek 23. června od pěti hodin odpoledne na Malé scéně Mikáda. Přednášet bude Karel Hrdlička.

Během přednášky se posluchači dozvědí o smutném tématu antisemitismu a o jeho proměnách v historii. Různé podoby antisemitismu si představí v historických souvislostech a ukážou si, jakým způsobem fenomén antisemitismu zasahoval a omezoval život židovského národa.

Karel Hrdlička přednáší o různých tématech, která se týkají judaismu, židovské historie a Státu Izrael. Cestuje po Izraeli a dalších státech Blízkého východu, ale také po Africe a Evropě. V roce 2012 založil cestovní agenturu se specializací na nabídku poznávacích zájezdů po Izraeli, Jordánsku a dnes již i mnoha dalších místech. Hebrejština a otevírání nových obzorů v cestování jsou zároveň jeho velkými koníčky.

Dagmar Kluchová

Muzeum dr. Aleše Hrdličky, Horní náměstí 273, 396 01 Humpolec

Čtěte dále:   Zážitek luxusní restaurace v domově pro seniory: SeneCura SeniorCentrum Humpolec pro své klienty organizuje kulinářské zážitky

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Další obchvat Brodu v ohrožení. Ze čtyř variant se lidé neshodli na žádné

Čt Čvn 23 , 2022
Zastupitelé Havlíčkova Brodu se neshodli na nejvhodnější trase jihozápadního obchvatu. Nová silnice by měla spojit výpadovky na Jihlavu a na Humpolec. Stále se však nepodařilo vyřešit trasování u místní části Šmolovy. Hrozí tak možnost, že Brod jihozápadní obchvat vůbec mít nebude! Čtěte dále:   Velikonoční jízda v SVČ
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

You May Like

Témata