Humpolecké střípky

Co je nového v Humpolci? Přečtěte si o některých novinkách v tomto článku.

Hrnčířským kruhem zatočí školáci v nové dílně

V suterénu základní školy Hradská se právě rodí zcela nová keramická dílna. Stavební práce by měly být dokončeny na přelomu března a dubna. Keramická dílna v budoucnu poslouží nejen žákům, ale i jejich rodičům a zároveň široké veřejnosti. „Sklepní prostory nebyly doposud využívány. Proto jsme se rozhodli, že je zrekonstruujeme a zpřístupníme dětem. Chtěli bychom totiž nabídku kroužků rozšířit o keramický. Práce s hlínou totiž děti baví,“uvedl ředitel Pavel Bílek. Rozpočet stavebních prací se pohybuje kolem 450 tisíc korun, včetně nákupu keramické pece, která samotná vyjde na 60 tisíc korun.
Díky grantu budou ulice krásnější

Uzávěrka přihlášek do grantového programu nazvaného Zasaď strom, vyhlášeného městským úřadem, je stanovena na 15. února. Cílem je vysazení stromů s následnou úpravou prostranství na veřejných prostranstvích. Přihlásit se mohou fyzické či právnické osoby. Nabídka musí obsahovat kalkulaci do 15 tisíc korun a samotný projekt s ideovým záměrem a souhlasem majitele pozemků.
Plátno ustoupí divadlu

O znovuobnovení přehlídky amatérských divadelních souborů Vysočiny Honzlův Humpolec jsme vás již informovali. Na první schůzce všech zainteresovaných stran, svolané městským úřadem, dostal festival konkrétnější obrysy. „Rozhodujeme se, zdali vznikne první ročník nového festivalu, nebo jestli navážeme na mnohaletou tradici, která ovšem byla na dlouhou dobu přerušena. Jednalo by se už o pětatřicátý ročník,“uvedla Marcela Kubíčková. Termín přehlídky je stanoven na březen a duben příštího roku. Představení se pravidelně budou konat vždy v pátek. „Jedním z podstatných důvodů je, že jeviště kryje plátno, na které jsou v týdnu promítány filmy a mezi volné dny patří pondělí a pátek. Také nechceme zahltit diváky divadelními představeními,“řekla Marcela Kubíčková. Někteří divadelníci už přislíbili účast na přehlídce. Jedno představení dokonce odehraje divadelní soubor z družebního města Těškovice. Městské kulturní a informační středisko souborům zaplatí náklady na dopravu a občerstvení po představení. „Rádi uvítáme i další ochotnické soubory z okolí. Přihlásit se mohou v městském kulturním a informačním středisku,“dodala Marcela Kubíčková. Na všechna představení bude jednotná cena a zájemci si dokonce mohou zakoupit permanentky.

Čtěte dále:   Fotografický workshop Pohlednice pro Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Horská služba Humpolec VARUJE!

Út Led 27 , 2004
Hlášení humpolecké horské služby pro běžkaře: na trati Humpolec – Plačkov je v pravém jízdním pruhu asi 250m nad křižovatkou „U rumuňáku“ spadlý strom. Na odstranění překážky se nepracuje! Doporučená trasa objížďky : Fabrika – U Jeffa – Papas Garden – Zálesí. Čtěte dále:   Reakce na nové vedení a […]

You May Like

Témata