Humpolecký rodák vystavuje v Havlíčkově Brodě

V havlíčkobrodské Galerii výtvarného umění právě probíhá retrospektivní výstava významného českého grafika a ilustrátora Pavla Sukdoláka. Tento umělec přinejmenším evropského formátu se narodil 21.9.1925 v Humpolci. Je jediným českým grafikem, který tiskne své barevné lepty postaru a pracně: soutiskem z více desek, čímž vznikají působivé barevné struktury.
Muzeum umění kraje Vysočina uspořádalo rozsáhlou výstavu k autorovým osmdesátým narozeninám. Akce potrvá až do 3.dubna 2005. Galerie rovněž koncem roku 2004 vydala obsáhlou monografii o díle tohoto autora a kalendář na rok 2005 se Sukdolákovými ilustracemi z bibliofilií. Obé je možno zakoupit či objednat přímo v galerii.

Čtěte dále:   Family fest ve Stromovce

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kuřáci versus nekuřáci

Čt Úno 24 , 2005
Sněmovna nepřijala návrh „protikuřáckého“ zákona , který byl projednáván zhruba již dva roky. Hlasování o této normě bylo odloženo již několikrát a shoda na její podobě stále není na obzoru. Zástupci ODS soudí, že zákon je špatně připraven, někteří zastánci předlohy ale tvrdí, že za nechutí ji přijmout stojí hlavně […]

You May Like

Témata