Humpolečtí ochotníci nacvičují novou hru. Premiéra se blíží

Příznivci humpoleckého ochotnického divadla se dočkali nastudování nového kusu. Blíží se uvedení komedie autora Jiřího Růžičky s názvem Domácí karanténa. Hra z roku 2021, kterou režíruje jeden z členů Divadelního souboru Jindřicha Honzla Martin Rynda, přináší pohled na soužití tří generací v době celosvětové pandemie. Premiéra proběhne v sobotu 19. 8. od 19:30 hod. v zahradě muzea na Dolním náměstí v Humpolci.

Ve hře se v roli manželů Bláhových představí Alena Krejčí a Petr Susedík. Dceru Bláhových hraje Kateřina Susedíková a jejího spolužáka, který ji platonicky miluje, Vojta Kostka. Role bývalého proutníka, otce Marie Bláhové, se zhostil Zdeněk Augusta. Vstupenky je možné koupit za zvýhodněnou cenu v předprodeji online na www.infohumpolec.cz nebo osobně v infocentru Humpolec, k dostání budou i přímo na místě před představením.

Ochotnický spolek má v Humpolci více než 150 let dlouhou tradici, byl založen v roce 1864. Tehdy se hrálo v sále hostince U bílého lva, později v jednom z domů na Dolním náměstí a na konci 19. století v nově postavené sokolovně, dnešním Spolkovém domě.  Od roku 2000 soubor pracuje pod Městským kulturním a informačním střediskem v Humpolci. Zázemí v podobě zkušebny i skladu kulis a rekvizit mají ochotníci v polyfunkčním komunitním centru Mikádo. Vedoucí souboru, který čítá zhruba dvacet aktivních členů, je Drahomíra Bendlová. Naposledy mohli diváci členy Divadelního souboru Jindřicha Honzla vidět na divadelních prknech loni na jaře během 17. ročníku festivalu amatérských divadelních souboru Honzlův Humpolec.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Osmý týden na Platformě

Út Srp 15 , 2023
Tento týden za námi ve středu přijede oblíbený komik Lukáš Pavlásek se svým stand-up speciálem Planeta slepic. Nezapomeňte si koupit vstupenku v předprodeji. Ve čtvrtek se do Humpolce po roce tradičně vrací taneční pecka Movebreakers. Sobotní brunch bude tentokrát ve stylu ukrajinské kuchyně. Užívejte s námi léto v parku Stromovka.

You May Like

Témata