Humpolečtí rybáři oslavili výročí

Rybářské závody, pečené sele, atrakce pro děti, výstava rybářského svazu od počátku vzniku a další zajímavosti čekaly v sobotu návštěvníky Českého svazu rybářů na Dusilově. Tato akce byla uspořádána k výročí 95. let založení spolku.

Na chovném rybníku Dvorák závodilo od devíti hodin ráno celkem sedmasedmdesát rybářů z Pelhřimovska i okolních regionů, a to o velmi atraktivní ceny.
Tou první byl zájezd do Holandska v hodnotě patnáct tisíc korun, který si nakonec odvezl Martin Mach z Jindřichova Hradce. Ten byl také hlavním adeptem na výhru. Během hodiny a půl od zahájení závodu se mu totiž podařilo vytáhnout z vody 13 ryb. Nakonec jich za celé dopoledne ulovil celkem dvacet. „Takových závodů se zúčastňuji pravidelně téměř každý týden. Když máte dobrou návnadu a nástrahu, jde to samo. Důležité je přilákat si ryby na svoji návnadu,“ prozradil svou techniku úspěšného lovu Martin Mach, jehož rekord je asi 300 nachytaných ryb za tři hodiny.
Na rybníku Dusilov si zasoutěžily i děti. Tohoto závodu se mohli zúčastnit nejen mladí členové rybářských kroužků, ale i ostatní děti.
„Kdo přišel a chtěl si zarybařit, dnes měl možnost. Závodu se nakonec zúčastnilo 36 dětí a zvítězil v něm Martin Rašek z Pacova, který ulovil ryby v celkové délce 283 centimetrů,“ upřesnil předseda svazu Jaromír Slavík.
Odpoledne se rybářských oslav zúčastnil i herec Rudolf Hrušínský, který vítězům předal ceny.

Zdroj: MF DNES

Čtěte dále:   Změny na radnici

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sukno opět neplatí zaměstnance

Po Čvn 9 , 2003
Krachem vyvrcholila před dvěma roky krize v humpolecké textilce Sukno. Ani nový majitel firmu zřejmě problémů nezbavil – lidé totiž zase nedostávají výplaty. Čtěte dále:   Humpolec se chrání před povodní, rozšířil varovný systém

You May Like

Témata