Hvězda jako symbol naděje opět prosvětluje Humpolecké Vánoce. Druhý ročník láká třeba i na vánoční kluziště.

208

Na první adventní neděli, tedy 28. listopadu, už v osm hodin ráno se Humpolec za melodie zvonkohry z věže evangelického kostela probudí do svátečního a vlastně rovnou do nejkrásnějšího období v roce, do období adventu a očekáváných Vánoc. Letos podruhé Humpoleckých Vánoc.

Loňská premiéra iniciativy města Humpolce si kladla za cíl především propojení kulturních aktérů ve městě, oživení veřejných prostranství i připomenutí českých tradic. Ačkoliv známé okolnosti kolem epidemie příliš nepřály tomu, aby se Humpolecké Vánoce plné pestré nabídky kulturních a společenských aktivit uskutečnily naplno, přece jen se našly cesty, jak alespoň částečně město oživit a jeho obyvatele i návštěvníky potěšit. „Svědčila o tom řada velice příjemných reakcí z řad veřejnosti. Proto jsme se pustili do druhého ročníku: zatímco ten první koordinovalo přímo město jako nositel nápadu, ten druhý už má na starosti Městské kulturní a informační středisko v Humpolci, které oslovilo i další organizace a připravilo souhrnný program toho nej, na co se Humpolečtí i turisté mohou těšit. Teď už jen doufat, že epidemická situace dovolí uspořádat vše tak, jak je díky humpoleckým kulturním aktérům pečlivě připraveno,“ doufala místostarostka města Alena Kukrechtová.

Zároveň dodala, že město Humpolec si jako pomyslný vánoční dárek připravilo pro obyvatele velkou novinku, kterou je Vánoční kluziště v parku Stromovka. „Slavnostně jej otevřeme v sobotu 27. listopadu dopoledne programem se soutěží. Věříme, že si kluziště všichni užijí, stejně jako vánoční atmosféru, která k němu bude v parku Stromovka nahrávat,“ usmála se místostarostka.

Čtyři adventní neděle

Čas do Štědrého dne má své hlavní milníky, kterými jsou čtyři adventní neděle. A právě tyto slavnostní dny k sobě poutají zajímavou nabídku kulturních a společenských akcí. První adventní neděle bude ve znamení zahájení Humpoleckých Vánoc, kdy se hlavní dění soustředí na Horní náměstí. Právě tam totiž kolem šestnácté hodiny skončí Putování za Barborkou se Střediskem volného času, na které navážou krátká úvodní slova a představení programu i aktérů právě Humpoleckých Vánoc. „Společně pak budeme netrpělivě odpočítávat vteřiny do rozsvícení vánočního stromečku a vlastně celého náměstí. Setkání vyvrcholí koncertem na pódiu Svařených saní, bez kterých si už Vánoce v Humpolci dovedeme jen stěží představit,“ nastínila ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková. Adventní neděle však bude pokračovat ještě v centru Mikádo na Havlíčkově náměstí, kde se představí francouzská šansoniérka Chantal Poullain. Součástí koncertu bude také doprovodný program v podobě prodejní výstavy adventních věnců.

 

Druhá adventní neděle pak vychází na příchod Mikuláše, čertů a andělů, kteří samozřejmě neminou ani Humpolec. Mikulášská nadílka v režii Střediska volného času se tradičně uskuteční na Horním náměstí. Doplní ji tóny žesťového kvinteta Základní umělecké školy Gustava Mahlera v Humpolci a poté se příchozí mohou ještě těšit na koncert u Svařených saní. Třetí adventní, tedy Stříbrná, neděle už patří ke stálicím humpoleckých tradičních akcí. Patří jí Horní náměstí a ani letos tomu nebude jinak. Chystá se prodejní jarmark i hudební program. Také čtvrtá adventní, tedy Zlatá, neděle bude ve znamení hudby – ať už jde o koncerty na Horním náměstí, které chystají Svařený sáně, anebo o sváteční koncert humpolecké kapely Le Plaisir v centru Mikádo.

Spolu okolo stolu

Když je řeč o adventních nedělích, určitě nelze nepřipomenout 8smičku – zónu pro umění, kde právě adventní neděle budou patřit setkáním u 8smičkového stolu aneb Vánoce slavíme i v zóně pro umění. „Přijďte si užít pohodu s Cafe 8smička a strávit čas Spolu okolo stolu. První neděli se těšte na svařák a vánočku, tu druhou na bramboračku, třetí neděli se uvidíme na trzích na Horním náměstí a advent zakončíme workshopem pečení s Bara Bakery. Bára vám předá své tajné tipy a triky na to nejchutnější cukroví. Poslední adventní víkend nabídneme za speciální ceny knížky v 8smičkovém knihkupectví, aby pod stromečkem nechyběla i papírová radost,“ prozradila ředitelka 8smičky Martina Hončíková.

Kino v kulichu

V loňském roce zažilo svou premiéru spolu s Humpoleckými Vánocemi také Zimní kino, které si ihned získalo srdce diváků. A proto nesmí chybět ani v letošním programu. Opět se bude konat v prostoru před Mikádem na Havlíčkově náměstí a po tři středy od 17 hodin promítne jeden film či pohádku. „Ačkoliv pohádek bude v tomto čase plná televize, věříme, že vás potěší kino v kulichu a až půjdete po Havlíčkově náměstí, bude pro vás naše promítání příjemným zastavením. A zima vám určitě nebude, k filmu totiž nabídneme i horký nápoj. Zařadili jsme například pohádku Tři oříšky pro Popelku, a to i proto, že nás v letošním roce opustila nezapomenutelná herečka, nejkrásnější princezna a nejmilejší Popelka Libuška Šafránková, jejímuž herectví chceme vzdát hold a věnovat vzpomínku. A navíc, jaké by to byly Vánoce bez naší Popelky,“ lákala za organizátory Zimního kina Marcela Kubíčková.

Tradiční české Vánoce

Jedním z cílů Humpoleckých Vánoc je připomínat české tradice. Řadu let se o to v Humpolci zasluhují Svařený sáně na Horním náměstí, které se pravidelně připojují k iniciativě nazvané Náš Ježíšek, jejímž zakladatelem je Děpold Czernin a která se snaží navrátit a udržet původní podobu Ježíška a celkovou kulturu Vánoc. Svařené sáně tak opět nabídnou například nápoje ve vratných hrnečcích a kelímcích s motivem Ježíška nebo Ježíškovu nebeskou kancelář, kam děti i dospělí mohou zavítat a napsat svoje přání Ježíškovi. A protože k dobrému pití patří i dobrá zábava, nebude u Svařených saní chybět ani doprovodný kulturní program. Vše odstartuje v pátek 26. listopadu a otevřeno bude od pondělí do soboty od 16 do 22 hodin a v neděli od 15 do 20 hodin, a to až do 31. prosince.

 

K tradičním motivům Vánoc patří také betlém. Ten vytváří žáci a učitelé Základní školy Hradská. „Už minulý rok jsme začali pracovat na betlému určeném pro výzdobu Humpolce. Zásadní otázkou bylo, jak celý projekt pojmout, aby se na jeho výrobě mohli podílet žáci školy. Rozhodli jsme se pro zpracování formou upcyklace. To znamená vzít staré nepotřebné věci a vytvořit z nich něco nového. Do přípravy projektu bohužel zasáhla epidemie. Realizaci jsme tedy rozdělili a učitelé pro loňské Vánoce připravili pouze Svatou rodinu,“ uvedla učitelka výtvarné výchovy Monika Šimonová. V tomto roce se však instalace rozšíří. Provizorní stánek bude nahrazen dřevěnou stavbou chléva s malovanými postavami zvířat. Původní Svatá rodina dostane nové tváře a doplní ji postavy Tří králů, přičemž letošní etapu pomáhají realizovat žáci v rámci výuky v semináři z výtvarné výchovy. Jejich úkolem je především výtvarná část projektu. Betlém bude součástí vánočních aktivit na Horním náměstí.

 

Na tradice se zaměří i Muzeum dr. Aleše Hrdličky, které pozve na vánoční výstavu Daniely Kociánové či na přednášku Markéty Skořepové. Vánoční zastavení Daniely Kociánové hostí výstavní sál na Horním náměstí od 1. do 26. prosince a zajímavé bude nejen dívání, ale také možnost vyzkoušet si na vlastní kůži různé výtvarné techniky. O Českých tradicích adventu a Vánoc pohovoří Markéta Skořepová ve čtvrtek 30. listopadu od 17 hodin v centru Mikádo. Základní umělecká škola Gustava Mahlera pak věří, že 22. prosince bude moci pozvat na tradiční Rybovu mši.

Přípravy na advent

A protože není radno podcenit přípravy, ještě před adventem zve Knihovna Jiřiny Zábranové na svou tradiční událost, která nese název … a vánoční čas přichází. Uskuteční se v pátek 26. listopadu v 17 hodin a náplní bude výroba adventních věnců s lektorkou Veronikou Novákovou, proto podtitul Věncování s knihovnou. Knihovna nabídne i další vánočně laděné aktivity pro malé a velké, které se ponesou tematicky ve znamení knih, čtení, předčítání i poslouchání, nebo hru pro celou rodinu.

 

Humpolecké Vánoce skončí s příchodem Tří králů 6. ledna 2022, nicméně dozvuky právě této tradice ještě připadnou na sobotu 8. ledna, kdy se v Humpolci plánuje také již tradiční živý betlém před farou na Horním náměstí zakončený Tříkrálovou sbírkou. To opět díky Oblastní charitě Havlíčkův Brod.

Vánoční kluziště

Od soboty 27. listopadu až do Nového roku bude součástí adventu a Vánoc i Vánoční kluziště. Jde o umělou ekologickou plochou, která je napodobeninou té ledové. Díky tomu si zájemci zabruslí, i když zrovna bude pár stupňů nad nulou. Je však třeba mít nabroušené brusle, což si lze předem zajistit v areálu zimního stadionu. Termíny broušení jsou zatím stanoveny na každé pondělí, a to 29/11, 6/12, 13/12, 20/12, 27/12 vždy od 18.45 do 20 hodin. V případě velkého zájmu je v úvaze přidání dalších termínů: o tom bude více uvedeno na webu zimního stadionu nebo přímo u kluziště ve Stromovce. Zatímco nabroušené ostří je pro Vánoční kluziště samozřejmostí, na tento led určitě nepatří hokejky nebo puky.

Vánoční kluziště je tím pravým místem pro ty, kteří si chtějí užít především vánoční atmosféru spojenou s pobytem a pohybem na čerstvém vzduchu i třeba s něčím dobrým na zub z tamní kavárny.

Slavnostní otevření se v parku Stromovka uskuteční v sobotu 27. listopadu, kdy se od 10 do 12 hodin bude nejen bruslit, ale také soutěžit o ten nejlepší kostým inspirovaný českými Vánocemi. „Zveme všechny děti i jejich rodiče na slavnostní otevření Vánočního kluziště. Vstup je tedy v kostýmech a s bruslemi. A na ty nejlepší čeká odměna,“ lákala organizátorka programu Nikola Soukupová z Technických služeb Humpolec. Zájemci se pak mohou těšit ještě na dvě akce s hokejisty TJ Jiskra: ve středu 8. a 22. prosince vždy od 17 do 18.30 hodin. Více informací, včetně otevírací doby kluziště, je uvedeno na straně 14 a také v kalendáři akcí na konci Radničních listů.

Na zimní stadion

V plném provozu je a bude také zimní stadion. Každou sobotu od 9.45 se zde koná škola bruslení pro děti od 4 let vedená trenéry TJ Jiskra Humpolec. Každé úterý je pak bruslení seniorů (s výjimkou 28. prosince), které začíná v 10 a končí v 11 hodin. Samozřejmostí je také nabídka veřejného bruslení: aktuální termíny jsou uvedeny na webových stránkách zimního stadionu.

 

Odkazy

Petr

208 thoughts on “Hvězda jako symbol naděje opět prosvětluje Humpolecké Vánoce. Druhý ročník láká třeba i na vánoční kluziště.

  1. Jo přesně tak. Tady jsem ti to vykopírovala z fejsbůku:

   Vážená paní místostarostko,

   tímto otevřeným dopisem se na Vás obracím ve věci Vaší práce jako komunální političky, místostarostky obce a zastupitelky. Jsem zaskočen Vaším klientelistickým postupem při řešení finančních záležitostí města, kdy na jedné straně hlasujete o odpuštění v součtu statisícových až milionových částek, které by si mělo naše město nárokovat za pozdní dokončení staveb, nebo proti kontrole černých staveb Rodinného pivovaru Bernard, na druhé straně se pouštíte do kontrol sociálních projektů, které jsou důležité pro rozvoj sociální společnosti, kdy navíc nedošlo k žádnému pochybení.

   Jako člen Finančního výboru Zastupitelstva města Humpolec jsem byl účastníkem Vaší aktivity na minulém zastupitelstvu, kdy jste zpochybňovala hospodaření spolku Společnost pro rozvoj Humpolecka, který většinou schválil transparentním způsobem půjčku Společnosti pro rozvoj Humpolecka, z. s. Coworkingovému družstvu. MASka je zapsaný spolek, za který půjčku schválila Rada MAS (dle stanov rozhodovací orgán spolku). http://humpolecko.cz/organizacni-struktura/rada-spolku/
   Kontrolou bylo zjištěno, že je vše spláceno řádně splátkovým kalendářem. Je nutné podotknout, že se jedná o sociální projekt a pro půjčku byly dostatečně vysvětleny objektivní příčiny. Navíc na základě mé intervence z pozice člena Finančního výboru Zastupitelstva města Humpolec bylo zaplaceno řádně i penále z půjčky v hodnotě 8.400,- Kč, neboť město se má chovat jako správný hospodář a celá záležitost tak byla transparentně dořešena.

   Paní místostarostko Kukrechtová tak, jak detailně postupujete v této věci, bych Vás chtěl požádat o vysvětlení, proč stejným způsobem nepostupujete v jiných věcech, kdy i kvůli Vašemu hlasování přichází město a tím daňoví poplatníci o finanční částky v řádu statisíců.
   1. Jakým způsobem jste zajistila vyčíslení a zajištění možné škody pokládkami černých staveb Rodinného pivovaru Bernard do staveb města v letech 2013, 2015 a 2018? Jak se díváte na manipulaci s právním posudkem AK JUDr. Lebedové, která neobdržela příslušnou a platnou směrnici (Pravidla pro ukládání sítí do pozemků v majetku města) pro své stanovisko, kdy na základě této směrnice nemohl být udělen ústní souhlas s černou stavbou? Jak podpoříte vymáhání nezaplacených správních poplatků, které nebyly Rodinným pivovarem Bernard do dnešního dne uhrazeny? Proč jste hlasovala proti forenznímu auditu, aby v případě finanční újmy, kterou označil ve svých závěrech nezávislý soudní znalec, město škodu vymáhalo? Proč podporujete nestandardní kroky v této záležitosti?

   2. Dále pak Vás chci požádat o vysvětlení, proč jste jak v minulém, tak současném volebním období několikrát hlasovala jako zastupitelka pro odpuštění vysokých statisícových částek při nedodržení termínů stavebních prací v rámci veřejných zakázek. A to i v rozporu s doporučením Finančního výboru Zastupitelstva města Humpolec.
   Žádám Vás o odpověď v co nejkratším možném termínu, aby byl Finanční výbor Zastupitelstva města Humpolec, zastupitelé a především VEŘEJNOST informována, proč přistupujete k výše uvedeným skutečnostem rozdílným a evidentně klientelistickým způsobem. Na jednu stranu naše město i na základě Vašeho jednání přichází o statisícové až milionové částky, na druhou stranu podivně diskreditujete důležitý sociální projekt v našem městě na základě Vašich subjektivních domněnek.

   Nemáte se jako místostarostka města vyvarovat klientelismu, politikaření a chovat se vždy předvídatelně a objektivně?

   Pro ostatní zastupitele a veřejnost přikládám jako přílohu zápis z naší společné schůzky, kterou jsem navrhnul po minulém zastupitelstvu. Vy osobně víte, že jsem se na 20. zasedání ZM hlásil o slovo k bodu 12, abych o tuto schůzku požádal, bohužel pan starosta, jako obvykle mojí zvednutou ruku „neviděl“.
   Přikládám též Směrnici z roku 2010, aby si i ostatní zastupitelé a veřejnost mohli udělat jasný obrázek jak flagrantně se v Humpolci pro vyvolené soukromé subjekty porušují vlastní nařízení, směrnice, zákony a nemohu nepřiložit i Vaši odpověď na interpelace, kde jasně dokazujete, že výkopové práce vedoucí v silnicích a chodnících města, neřešíte dle čl. 1 výše zmíněné směrnice, ale opět nelogicky toto posuzujete podle článku 2, přitom k tomuto musel být udělen souhlas celého zastupitelstva a to na písemnou žádost žadatele. Zamlčení směrnice právničce města z roku 2010 a poskytnutí směrnice z roku 2019, považuji za natolik závažné, že opět v této souvislosti budu kontaktovat Policii České republiky. Kde jsou vyčísleny například poplatky za tyto černé stavby odhadem 60.000,-Kč a k tomu penále za každý den prodlení od roku 2013, 2015, 2018? Jsem přesvědčen, že dohromady se jedná o vysokou sumu, kterou město nevymáhá, i když sám pan zastupitel a spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard, několikrát na zastupitelstvu města prohlásil, že zaplatí všechny pokuty a poplatky.

   Vážená paní místostarostko, ve svém konání jste mne ubezpečila, že jste další z vysoce postavených politiků Humpolce, který je nositelem naprosto netransparentních postupů, kdy jsou jedni zvýhodňováni na úkor daňových poplatníků v řádu statisíců až milionů, někteří dokonce porušují platné zákony, druzí jsou diskreditováni, přestože nic neporušili. Navíc od jiných si dostáli svých finančních závazků a zaplatili řádně i penále v hodnotě 8.400,- Kč.

   Tímto Vás zároveň vyzývám, abyste zvážila své setrvání ve funkci. S pozdravem

   Zdeněk Rýzner
   člen Finančního výboru Zastupitelstva města Humpolec hrdý občan Humpolce

   1. Zdenku a ty se ji divis? Dyt kandidovala za nas i na kraji a ted na podzim do snemovny. Mesto ji je maly, chce si napakovat jinde a vic jako.

     1. Hele zasahovka byla uz dvakrat ve Vodaku a taky na uradu. Takze vali slusne. Ted na schuzi zastupitelstva zaznelo neco o falsovani dokladu na urade asi se starosta s Beckem boji tak, dela co muze.

     2. No vypadá to fakt na to že se rychle tvořej a antidatujou směrnice!! Tak hluboko Humpolec klesá!!

     3. Jestli to odnese ve Vodaku nějaký řadový zaměstnanec jen kvůli tomu, že se panstvo dohodlo…snad nebudou tak blbí a řeknou na čí příkaz se to všechno dělo.

     4. Byla tam NSA, CIA a ilumináti, blesková akce…. Zdeněk tomu všemu velel. Když to obsadili, klidně vkráčel, posadil se nenuceně do masivního koženého křesla šéfa Vodaku pořízeného z černého fondu financovaného z uplatků za černé stavby, zapálil si triumfálně doutník válený na stehně kubánské ženy a…… …..pak zazvonil budík a on byl celý zpocený….

 1. Tak brousit uměj hlavně lidi z ouřadu , to je pravda. Starosta Kučera by na téma broušení mohl určitě vyprávět ! :-DD

 2. Tvl. článek o adventu a hned sem někdo sere nějaký zakomplexovaný keci o trubkách a podobně. To si nemůžete vyříkat na úřadě? a nebo si na to udělat sólo stránku?

     1. To jsou důsledky dlouhodobě zanedbávaného a neléčeného duševního onemocnění. Na tohle už hulení nestačí. Jen jsem to tipoval na dalšího z chronických národů, obecního blba Hralu.

 3. Hot news z úřadu : Kukrechtová rychle nakoupila městskej pozemek protože jako radní a místostarostka už věděla že brzo dojde ke zdražení!!! Je tohle normální??? Takhle zneužívat informace zevnitř jako?! My obyčejný plebejci budeme platit a ona ne!!!

   1. Tak hlavně že je to „vydět“.
    Nezbývá než doufat, že dobře oblečení manyžeři z HUGO po svém drtivém vítězství v komunálních volbách krom detoxu pro p.Hralu zajistí také opakování prvních tří ročníků ZŠ své negramotné suitě.

   2. Tvl tolik smluv neuzavřel když byl zastupitel do minulejch voleb. je vidět že starostovskej flek hezky pěkně nese ptž dokážeš ovlivnit tyhle veřejný zakázky ve svůj prospěch. Kocourkov hadr!!! Jinak prostě ředitele vyhodíš jak v případě Smetanky

    1. Alespoň lidi vidí co si tam vykroužkovali za lidumila, malá domů na prvním místě. Všechna čest ředitelce Smetanky že se nedala začlenit do mafiánský kliky.

  1. Místostarostka Kukrechtová koupila pozemek za 800,- za metr čtv. To je podle pravidel. Takže se pozemky budou nově prodávat dráž a ona to jako radní už předem věděla, zneužila insider informace, a tak rychle podala žádost? Nebo jak tomu mám rozumět?

   1. Výhoda v podobě přístupu k tajným informacím je jedním z motivů, proč tam ti lidé jsou.
    Že je to nemravné? To je netrápí ani trochu. Jeden vydělává na knížkách a sešitech pro děti tím že odtřihne možnou konkurenci, další na výhodně pořízených pozemcích, k tomu nějaké bonusy za vstřícné chování (odpuštěné penále apod.).

 4. Hlavně jsem zvědavý jak se 15 zastupitelů postaví k předžalobní výzvě, kterou jim Rýzner v pátek všem zaslal.
  Myslím, že v Humpolci budeme mít o Vánocích o zábavu postaráno, lepší než Tři oříšky pro Popelku😂😂😂.

  Takovou jízdu Humpolec ještě nezažil.
  Budu s napětím sledovat tuto politickou přestřelku.

  1. A co to je ta predzalobni vyzva ? To mu nestaci, ze je napraskal ? Nemuze se jiz dockat jak to dopadne s jeho touzebnym ocekavanim ?

   1. Vypadá to, že je to reakce na to veřejné prohlášení 15 zastupitelů.
    Kluci a holky z radnice vyjeli proti Rýznerovi a ten je vyzývá, omluva nebo žaloba.
    Prostě bude švanda😂😂😂

     1. Pravdu máš. Zdeněk nekecá Zdeněk maká. Kecaj akurát Kratochvíl , Bernard a Brukner. To je megalhář!!

  2. A nechcete třeba v lesoparku udělat vzájemnou koulovačku?? Čerstvý vzduch, protáhnout těla, vychladnout apod. Šlo by to i v rámci oblíbené louky nad Dvorákem – modrásek už spí 🙂

   frrrr

   1. Koulovačku si nechte pro děti😂
    My chceme vidět důkazy, jak Hrala a Rýzner vyhrožovali a zastrašovali zastupitele, to je vážné obvinění, na to jsou paragrafy, pokud je to pravda.
    Na druhou stranu, velice rychlá a silná proti reakce ze strany Rýznera s předžalobní výzvou, aby se tito zastupitelé za tyto výroky omluvili.
    Jsem rád, že tento spor vygradoval do této situace. Z dlouhodobého hlediska není možné žít v Humpolci, kde je normální mezi místními politiky lhát či vyhrožovat. Pravdu nechť odhalí civilní soud.
    Pak uvidíme KDO JE KDO v našem městě.

    1. A jak se schopnost „vládnout“ pozná? A kdo je v tomto případě „ten schopný“??
     Poslat do zadele lze i elegantně a to jsem v Humpolci zatím ve větší míře neviděl. Čest výjimkám, které se objevili v klasicky úletové diskuzi na téma Husovka na facebooku.
     Podat trestní oznámení nebo vyhrožovat žalobou dnes umí každý jouda, to není známka úspěšnosti, nebo jakékoliv jiné pozitivní schopnosti.

     frrrr

     1. Jediný kdo tady už rok plká o žalobě je pan Bernard.
      Rýzner celou věc evidentně předal do rukou svých právníků a ty zkouší předžalobní výzvou, vymoci od 15 zastupitelů omluvu.
      Faktem je, že dehonestovat umí každý jouda, ale málo který jouda si uvědomuje, že každý koho dehonestují má právo na ochranu své cti.

      Bude zajímavé sledovat i tuto kauzu

     2. Vvl na jakou čest si tady hrajete, když žádnou nemáte. Máte jen parádně vyhulený květáky.

   2. Pane Frrr co říkáš na to že tvoje tchýňe bude nejspíš u popotahovaná u soudu ? Úplně v posledních letech exceluje. Už si sdělením o podřízenosti a nadřízenosti zastupitelů

     1. Bernard je kolenovrt. Myslím si, že s tímto krokem od Rýznera, opět ze současných dinosaurů, nikdo nepočítal. Uvidíme kdo se omluví a kdo půjde k soudu.

     2. S tim kolenovrtem máš pravdu. neuvědomila sem si to. Jak to nejde na účet města, tak ze svý kapsy nerad dává ! Je už takový -kdo s nim pracoval , moc dobře ví. Petra

     3. Jo jo. A s nimi na věčné časy… To už jsem někde slyšel.

    1. Neříkám nic, protože je to čistě její věc. Pokud vím, spí zcela klidně.
     A když už si tykáme, tak dej bacha, ať Ti z toho všeho nerupne žilka 🙂

     frrrr

     1. Po dvou Rohypnolech, spí každý z koaličních zastupitelů jak miminko😂😂😂

     2. no jim prdne kdyby to nebyla pravda. voni nikomu nic dobryho neprejou, vime. vono i kdyby modla ryzner dostal flastr tak je to potesi, vzdycky to potesi. Ale uz komunista vedel, ze vnejsi nepritel je dulezity pro udrzeni soudrznosti tymu 🙂

     3. Tož asi jo. HUgo bude asi trnem v oku pro ty zastupitele, který do doby jejich vstupu chodili na svoje schuze jak na kaficko. Nepripraveni, neinformovany. Diky STANu a Hugu ze tohle zmenily!!!

     4. Tak ono je jasný, že aktivní opozice šloupla koalici na kuří nožku a tak koalice upí, běsní a tak dál. Dinosauři se těžko změí to je jak s tim starým psem a novými kousky. Humpolec potřebuje změnu. A tou nadějí je jedině ANO se Štěrbovou, STAN a Hugo.

 5. Všecko todle je Ukázka toho, že Konkurence je ten nejlepší lék pro společenství i pro jednotlivce. Bez HUGA by město a jeho trio ve vedení udělalo tolik bot , že by jsme se z toho hned tak nevzpamatovali.

 6. Nevím proč by Štěrbová lezla příští rok znovu jako lídryně ANO.. Když to byli její koně, které na nestranickou kandidátku za ANO přivedla roku 2014 a ti ji loni vyšoupli i z FV..Položme si otázku, proč nekandidovala i roku 2018 za toto uskupení a raději to přenechala šéfovi firmy ASO..
  Může být znovu tato osoba důvěryhodnou kandidátkou i v roce 2022. Uznávám její odbornost, ale ať se ukáže a do hnutí vstoupí…Nestraníků už je všude až moc

  1. Pokud teď ona vyšoupne Mikuláška Jirků Dvořákovou a komunistku Kostřicovou, tak proč by nemohla znovu kandidovat ? Už bez lidí co jí potopili vloni. Určitě je lepší kandidátkou na starostku než Kukrechtová nebo Kratochvíl !!

   1. Souhlas. 100% lepší předpoklady pro výkon funkce. Pamatujete, jak tady prakticky všechny strany koordinovaně postavily proti Štěrbové na první místa kandidátek ženy? Kučera nám tvrdil z plakátu jak podporuje na starostku Kukrechtovu. Teď jím mohla být, ale strčili tam Kratochvíla. Proč asi?

    1. Pani Kukrechtová je z povahy dost mstivá. Mnozí by mohli vyprávět. Proč myslíte, že skončila paní ředitelka MŠ? A proč myslíte, ze ředitel ZŠ hlasitě nerozporuje přesun dětí do Husovky ikdyž s ním sám nesouhlasí. A nesouhlasí ani nokdo z učitelů. Dejte si jedna a jedna dohromady. Kukrechtová je radní která o osudu ředitelů rozhoduje. A taky o jejich odměnách. Proč ji teď už nemá rád ani Vojmír Kubíček? Protože jeho paní šáhla už zase na odměny. Kde jsou ty časy kdy se domů nosil 13.plat.

   2. Kandidátku sestavují členové ANO v Humpolci. Paní Š. jim jistě může radit, ale není to ona, kdo jako nečlenka bude určovat pořadí kandidátů..

  2. A já chci starostu z Huga! Ty mlaďoši maj drajv a to se mi páčí! Dost bylo lenochů a příživníků.

    1. Srovnávat Hitlera v Německu s HUGO v Humpolci, je opravdu mimo.

     Za mě, kdyby Štěrbová do toho šla, tak myslím, že by to byla skvělá starostka a mlaďoši z HUGO a STAN po jejím boku, se budou učit politickému a manažerskému řemeslu.

     Takové spojení bude přínosem pro Humpolec👍

     1. Nevím, asi jsem sklerotik. Můžete mi prosím připomenout nějaký politický a manažerský úspěch Štěrbové?

     2. Sorry jako ale muzes mi pripomenout nejakej manazerskej a politickej uspech Kratochvila? Starosty kterej celil hlasovani o odvolani jako..

     3. Já tu nic nepsal o tom, že by Kratochvíl mohl vyučovat politiku či manažerské dovednosti. Takže se zdvořile táži co ta osoba, která by to měla vyučovat v Humpolci poslední dobou předvedla. Bohužel si nic nevybavuju. Ale třeba se mýlím, proto se slušně ptám. Pokud umíte na oponenta v diskusi pouze dělat nejapné narážky bez jakékoliv informační hodnoty, možná byste měl zvážit, zda svým projevem dotyčné spíš neškodíte.

     4. Jistě jste si v mém příspěvku všiml mírného upřesnění „v poslední době“ – to co zmiňujete je záležitost hodně pro pamětníky. Přesto díky.

     5. Štěrbová v poslední době byla odstraněna z poslední funkce, kde se mohla nějak angažovat pro město. Děkovat můžeme Mikuláškovým pučistům, kteří se odmítli řídit rozhodnutím místní organizace ANO. Stejně jako to předvedli pučisté v ČSSD, kdy se názorem svého místního vedení strany vůbec nemínili řídit v otázce AN. V místní mafiánské struktuře není viditelně začleněno jen HUGO a STAN.

     6. A to je ten důvod proč HUGO a STAN, tolik vadí této mafiánske skupině kolem ODS a KDU.
      Těším se na volby v příštím roce, uvidíme jestli po 32 letech skončí vláda ODS.

    2. ODS na začátku také slibovala něco jiného, než co potom přinesla. Uškodila zemi víc než komunisti. Je to smutné, ale Humpolec se rozvíjel víc za vlády KSČ než pod ODS. Promarněné šance bohužel. Díky té partě Pelhřimov nikdy nedoženeme. A že na to bylo, to mrzí nejvíc.

     1. Já tedy pamatuji jen k začátku osmdesátých let, ale pokud mohu srovnat Humpolec v roce 1990 a v roce 2000, tak nevidím jedinou oblast, kde by se město nerozvinulo násobně pod taktovkou ODS.
      Ale třeba mi něco uniká – rozvinete prosím tu myšlenku?

     2. Primitivní antikomunismus, to je asi jediné v čem je tato modrá parta dobrá. A asi i lepší než pelhřimovská. Zajímavé ale je, že jim nikdy nevadil „kamarádšoft“ s humpoleckým komunistou Vystrčilem, proslulým kauzami Stojírny a Biama. Asi by bylo zajímavé vidět alternativní vývoj, kdyby tu nedošlo k převratu. Jestli by na radnici ve „výboru“ neseděli ti samí lidé, co teď. LOL

     3. Ano, je důležité přidat to slovíčko primitivní. Jakýkoliv antikomunismus je primitivní, to tvrdí každý soudruh. Ještě nikdy jsem od bolševika neslyšel to je zajímavý, podnětný, racionální antikomunismus. Si myslíte že tyhle rudý slinty někdo žere?

     4. Hlavně že vy žerete to, co vychází ze soudruha Vystrčila 🙂

     5. Je mi líto, po vás už na mě nic nezbylo. Dokonce ani jeho jméno v mém příspěvku nenajdete. Tolik k vaší zoufale hloupé poznámce.

 7. Štěrbová byla v minulostí náměstkyní hejtmana Vysočiny Františka Dohnala i náměstkyní ministryně školství Petry Buzkové. Dnes Štěrbová působí například ve správní radě Vysoké školy polytechnické Jihlava. O zkušenostech z komunální politiky ani nemluvě, zastupitelka, radní předsedkyně FV.
  Skvělé vystupování, rétorické schopnosti.

  V Humpolci nenajdete schopnějšího, vzdělanějšího, zkušenějšího politického matadora než je AŠ.

  A mimochodem toho mužského testosteronu na našil radnici bylo již až kam.

  Štěrbová je skvělá volba.
  Jestli má ANO (bez Dvořákové, Jirků, Kostřicové a Mikuláška), HUGO a STAN chuť na koalici, tak 👍👍👍
  Koalice jsou o osobní chemii, programu, ale hlavně důvěře.

  Samozřejmě musí mít společně i volební úspěch (11 zastupitelů).

  Uvidíme jak voliči rozdají v Humpolci karty. Dozvíme se již za 10 měsíců!

  1. Několik videí ze zasedání Rady města jsem viděl, ale skvělé retorické schopnosti Štěrbová tam nikdy nepředvedla. Ani jako zastupitelka opozice. Asi máme v tomto směru každý jiná měřítka.

  1. Jasně, chce to prostě mladou krev, hlavně neokoukané tváře a zejména žádné kariéristy, kteří jdou celý život jen po funkcích. Hlavně názorově a stranicky konzistentních. Zkrátka přesně jako paní Štěrbová.

   1. Přesněěě!! Hlavně ne lidi, co tam sou jen pro svoje zájmy (S.B. + Z.M.), nebo protože to považujou za vrchol svojí kariery (K.K. + A.K.) nebo lidi, který jinde pro průšvihách s černým obchodem dřeva vyhodili (V.B.) a hlavně žádný ňoumy (J.Č. + D.A. + I.D. + J.J.) a už vůbec ne komouše (M.V. + J.H. + převlečená I.K.). Mládí a progrese vpřed!!

    1. Koukám, že jste predřečníkovu ironii nepochopil. Zkuste si jeho příspěvek přečíst znovu, pomalu a zamyslet se nad ním.

     1. Koukám, že koukáte špatně. Nicméně vaše koukání je zcela nepodstatné.

     2. Nikde jsem netvrdil, že by mé koukání bylo podstatné. Ale děkuji, že jste sám potvrdil, že myšlení nejste schopen. Takové přiznání se cení.

     1. Oni by byli, ale voliči je nechtějí.
      Podívejte se jak dopadl Rýzner v minulých volbách. Přitom energií jen hýří a protahuje pérka starejm dědkům, že jsou z toho úplně vedle. Ale pivovarský PR a kouzlo místních ňoumů, kteří neumějí nic jinýho, než že je všichni znají jako hodný lidi. Ale o to v politice vůbec nejde, je zde několika set milionový rozpočet a je potřeba ho správně využívat pro město a jeho občany. Bohužel toto nemají šanci zvládnout lidi jako Hrdlička, Balnohová, Jirků, Kostřicová, Kratochvíl, Brukner, Bendl, Mikulášek, Arnotová. To jsou jen stroje na zvedání rukou a prosazování zájmů určitých soukromých firem, které si zde místní El dorádo hezky rozparcelovaly.
      Poděkujme Jirkovi Kučerovi, který to tady tak hezky vybudoval a všem občanům z Humpolce, kteří se o komunální politiku vůbec nezajímají.

     2. Bohudík to záleží jen a jen na voličích koho tam chtějí mít. Je mi jasné, že se to těm co na radnicí mermomocí chtějí vůbec nelíbí 😀 . Že se jim nedaří voliče získat je pouze jejich neschopnost, to se okecat nedá.

     3. Pochybuji, že Rýzner prahne po radnici, ale je to dobrý příklad jak to funguje ve volbách. Lidi bez názorů jje v zastupitelstvu až moc.

      Jsem přesvědčen, že pokud by se nechal Ryzner napsat na kandidatku Hugo, dostane nejvíc preferenčních hlasů.
      Jen se obávám, že ten už kandidovat nebude. Což je škoda pro Humpolec.

     4. Souhlasím, že nejvýraznější figurou současné politické repre v Humpě je Rýzner, suverénně válcuje všechny.

     5. „Oni by byli, ale voliči je nechtějí.“
      Proč?
      Protože voliči v Humpolci jsou přeci hloupí. To dá rozum. Nulová sebereflexe, jako vždy.
      Takže milí nadlidé, máte logicky dvě možnosti:
      a/ pokusit se za deset měsíců lidi přesvědčit jinak, než urážkami a pohrdáním, jako dosud.
      b/ přesídlit se svým spásným programem do města, kde jsou osvícenější voliči

     6. Nějak jsem nezaznamenal, že by Rýzner někoho urážel, opak je pravdou.
      Ale je vidět, že jeho úspěch se na tomto maloměstě neodpouští. Doma není nikdo Prorokem.

     7. Nejsou tu.. Nové zastupitelstvo po volbách 2022 bude bohužel maximálně obměněno o pár tváří ale v základu zůstane. Je pro to několik důvodů.
      1- Kdo volil ODS bude ji volit zas, na protest proti současné opozici.Tak to prostě je. Mnoho sympatizantů ODS vidí v této straně spásu proti komunistum a nechápou, že komunisté už dávno žádným nebezpečím nejsou a v Humpolci kor.

      2- Mladí lidé se o místa kandidátú zrovna nehrnou-.. O stávající strany nestojí, protože nechtějí být spojováni s žádnou stranou .hnutím..Možná jen jako nestraníci a to je ještě vzácné.

      3- Opravdu neznámé jméno i když mladého člověka nemá šanci u konzervativního voliče, který volá metodou křížkováním a volí jen tváře typu..mámo to je ten XY doktor, učitel, majitel, toho tam dej..Toho skladníka, šofera toho radši nedávej..

      4- I když spolek HUgo je významným opozičním článkem,. neznamená to, že bude mít plnou kandidátku zvučných jmen. To si musíme říci po pravdě.
      5. Proslýchá se, že kandidátní listinu chtějí postavit osadní výbory z místních částí, a i to by mohlo zamíchat pořadím jmen zvolených. Nevím jak dalece na tom místní části pracují.

     8. To jo . Politickou represí se Rýzner snaží všemožně zviditelnit. Otázkou je zda to voliče osloví, či je jeho počínání naopak kontraproduktivní. Uvidíme. Vyděržaj pijaněr. Do voleb .-)

     9. A spíš než zviditelnění, není to udělání pořádku. Se mi zdá, že na úřadě je neskutečný bordel.
      Rýzner jak je jeho zvykem, jim to otlouká s vytrvalostí jemu vlastní, o jejich hlavy.
      Pro Humpolec jedině dobře.
      A pozor Rýzner vystoupil z Huga, pochybuji, že bude kandidovat

     10. Jestli se vam něco zdá, mrkněte třeba do snáře – mohl by to být sen. Co se týká opuštění HUGa panem Rýznerem, nemusí to ještě znamenat, že nebude kandidovat. Třeba budeme v případě HUGOva vítězství svědky nějakého dojáku typu „Zdeňku, jsi jedinej, a když je někdo jedinej…“. Ještě bych nepředbíhala…

     11. Asi nevíte jak fungujou nejen komunální volby.
      Kdo není napsaný seznamu 21 kandidujícich, nemůže se nikam dostat, i kdyby byl SUPERMAN.
      Tzn když HUGO vyhraje, což je pravděpodobné, do zastupitelstva se dostanou jen ti, kteří jsou napsáni na kandidátce.

      A pokud i já můžu tipnout co by bylo nejlepší pro Humpolec?

      Štěrbová – starostka
      Voplakal – 1. místostarosta
      Machek – 2. místostarosta

      Rýzner se evidentně našel jako člen FV, není třeba ho ani v zastupitelstvu.
      Ale bylo by fajn, kdyby do FV přišli lidé, kteří financím opravdu rozumí, žádné politické trafiky, žádní Čápové, Jirků, atd.
      Pak to vypadá jak to vypadá

     12. Problém je ten, že neustále urážející se zastupitelé mají pocit že zastávající pozici nějaké moderní šlechty.

     13. Asi nevíte, ze to, že p. Ryzner vystoupil z HUGa, nemusí znamenat, ze nebude na jejich kandidátce. Možná to jen výhodnotil tak, že v nejisté situaci, kdy se trubkový humbuk v případě nezdaru může obrátit proti HUGu, je lepší zůstat v roli loutkovodiče a tolik se neexponovat. A nebo je to jinak, každopádně muze kandidovat jako nestranik. Nebo ne?

 8. Máte pravdu, narazil jsem na blbce. Jak říkal pan Werich. „Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem.“

 9. Podle pisatelů humpolaku se nemůžeme divit, že je humpolecké zastupitelstvo obsazené tak jak je.

 10. V Humpolci se pod vedením ODS a KDU stal standard, že rozkrádat veřejný finance, je normál.
  HUGO je zde právě proto tolik neoblíbené, jelikož tyto praktiky chce současným vládcům zatrhnout.
  HUGO – vydržte, čas zkorumpovaných politiků i v Humpolci skončí s následujícími volbami.

  1. Zásadní pro další vývoj bude výsledek šetření PČR, ale i dosavadní události už uberou stávající koalici voliče.

   1. Ale to jsou jen spekulace a zbožná přání politické konkurence. Zásadní nemusí být ani případné obvinění. Žijeme v ČR, podívejte s čím vším se dá dlouhá léta udržet na polické špičce a především být zvolen. Od Hrabiše po Seemanna.

    1. Máte pravdu, žijeme v ČR, ale také žijeme v Humpolci.
     Nebo-li, je to jen a jen na humpoleckých voličích, jakým způsobem a komu se rozhodnou dát důvěru v příštích komunálních volbách.
     Policie šetří celou kauzu teprve 6tým měsícem. Uvidíme s čím přijdou. Čas ukáže, jak se věci mají, ale nevěřím že pokud Policie obviní, že to nebude mít dopad na zdejší politické scéně.

     1. Je třeba více žalob. Na unii, stát, město, sousedy, rodiče….

     2. Více rozkrádaček, více porušování zákonů, více trestních oznámení.
      V matematice se tomu říká přímá úměra.

      Je otázka kolik toho je v Humpolci nahromaděného po 30ti letech vlády místní ODS,

     3. KDYŽ JE SLABÝ STAROSTA A MÍSTOSTAROSTOVÉ, PODÁVAJÍ SI NA PRŮMYSLU DVEŘE LOBBISTÉ. A TO NENÍ DOBŘE

 11. Tady je neskutečný bordel.
  Jen se podívejte, co si zase Kukrechtova, Brukner a Kratochvíl, vymysleli s Husovkou.
  Opět se zadává studie kamarádíčkům, bez řádného výběrového řízení.
  Dokonce už i Jirka Kučera se ozval, že to co předvádí vedení radnice, je blbost.
  Celý učitelský sbor včetně současného ředitel Jůzla, je proti záměru.
  Ale koho to zajímá, kostky jsou vrženy, provize slíbeny, koho to zajímá, že celá Husovka dopadne stejně jako Panskodomská.
  Vyhodí se miliony z okna, jelikož humpoleckým občanům je úplně fuk, jak se z jejich prostředky zachází.
  Ať žije vláda všehoschopných politiků z ODS a KDU zastřešená Standou Bernardem a komoušema.
  Máme to co si zasloužíme, sami jsme si je zvolili.

   1. Pokud to tak je, co tam dela kontrolni financni vybor ? Bud by to byly totalne neschopna jelita
    a nebo by v tom jely taky. Nebo spis tedy oboji.

  1. 15.12. má být zastupitelstvo, co takhle svolat protestní demonstraci na náměstí za zachování Hálkovky tak jak je a rozvoji jen v raeálu školy? Nemá čas MIkuláš Minář? Ten je umí 😉

 12. Zdravím mnohé respondenty této monotónní, myšlenkově zcela plytké a hlavně zbytečné debaty. Ale chápu, že je to pro vás vlastně jakási forma terapie. V této souvislosti vás chci ujistit,
  že v sousedním Havlíčkově Brodě se nachází věhlasná psychiatrická klinika s lůžkovým oddělením, kde se o vás jistě rádi postarají a nabídnou vám jiné, mnohem modernější formy psychiatrické péče. Nebudete pak muset neustále otravovat vašimi bludnými a chorobnými názory všemožné příspěvky na Humpoláku, ať jsou na jakékoli téma. A jestli si opravdu myslíte, že stačí všechny vůkol jen srát, srát a zase jen srát a myslet si, že oni vás za to budou ještě milovat, tak Pánbůh s vámi.

  1. Jj nejste sám koho rozčiluje, že tady opozice konstruktivně odkrývá lži, manipulace a nezákonnosti, které již byly předány policii k prošetrení. Policie toto vše šetří z podezření ze spáchání 4-5 trestných činů.
   Velice nervózně vystupuje celkem již 16 zastupitelů, kteří si mysleli že tyto nezákonnosti budou navždy ukryty před očima veřejnosti. Přitom tito zastupitelé nechápou, že mají trestně právní odpovědnost, to jim asi nestačil nikdo v té rychlosti, vysvětlit. Je dobře, že opozice dělá svojí práci a nenechává moci pány bez dozoru. Důvěřuj prověřuj.

   Neskončil i mladý Babiš v Havlíčkově Brodě?
   Evidentně ideální místo pro nepohodlné svědky.

   1. Nazývat bandu štváčů opozicí? To snad nemyslíte vážně.
    Úkol opozice určitě není paralyzovat činnost Městského úřadu pod pláštíkem Zákona č. 106. Úkol opozice určitě není rozeštvávat občany malého městečka, očkovat jedny proti druhým a kriminalizovat spoluobčany a představitele města. Úkol opozice taky není suplovat činnost policie, Stb, či jiné výzvědné nebo zpravodajské služby. A to k čemu se nestyděl propůjčit pan Voplakal tajným nahráváním rozhovoru se starostou, z čehož byl na místě usvědčen, to asi taky není úkolem opozice. A tak by se dalo pokračovat, nemluvě o chování rozzuřeného řeznického psa v podání nevychovaného fracka Hraly. Je mi z nich šoufl a vězte, že nejen mě. Zkrátka to hošánci vůbec nezvládli. Nechali se nakazit chorobou svého psychopatického stvořitele.

    1. Jen by mě zajímalo, proč to tedy vyšetřuje Policie ČR z podezření ze spáchání 4 trestných činů?

     V mém oklolí je naopak drtivá většina pro, aby se vše vyšetřilo a na práci opozice nevidím nic špatného, jednoduše si holky a kluci z vládní koalice musí zvyknout, že se jim někdo, po 30ti letech bez opozice, bude koukat pod prsty. A to je dobře. Ta arogance, kterou představitelé města ukazují, je do nebe volající. Uvidíte sám jak drtivě prohrají ODS a KDU příští komunální volby a nespasí je, ani když společně s TOP 09 udělají kandidátku SPOLU.

     Rozhodně se shodneme na tom, že je na místní radnici hodně shnilého. A v této situaci kdy starosta je usvědčen ze lží a manipulací, si předseda KV, dělá zvukový záznam.
     Důvěru vedení města víc a víc ztrácí včetně jejich guru Standy Bernarda. Řekl bych, že dnes už v Humpolci není člověka, který by nevěřil, že město finančně nekrvácí, při svévolném prosazování pivovarských zájmů.

     A smutné je, že jediný kteří mají odvahu se postavit těmto nezákonostem, které poškozují naše město, jsou opoziční představitelé z HUGO a STAN, alespoň 5 statečných z 21 zastupitelů.

     Neb normální je NEBÁT SE A NEKRÁST! A né nakrást si a nebát se.

     1. Řádně vyšetřit a bez pardonu vyvodit důsledky. Jestli někdo podváděl, ať se zodpovídá.

     2. Jste velmi naivní, jestli doufáte v nějaké drtivé vítězství Huga s Hralou, páč o STAN se u něj vůbec nedá hovořit. Není ani starosta a je těžce závislý 🙂
      Vaše úvaha je úplně mimo současnou realitu z hlediska rozložení politických preferencí. A právě proto je škoda, že se Hugo sčuchlo s jedním nervním hulvátem a jedná pouze na objednávku, v duchu onemocnění svého stvořitele a investora. Škoda je především toho, že jejich chování a činnost nedává vůbec žádný prostor pro vzájemný koncenzus, či spolupráci do budoucna a to s kýmkoli. A bez vzájemného respektu a smyslu pro kompromis, se v životě a v politice obzvláště, nedá dosáhnout ničeho. Jediná možnost je, nastolit diktaturu. A to opravdu chcete? Tady z těch mnohých příspěvků čpí jen nepochopitelná nenávist a zloba. Ale my Češi jsme vlastně od nepaměti národem oplývajícím vzájemnou sousedskou zlobou a práskačstvím, tak proč to měnit, že.? Hovoříte o aroganci. Tu já vnímám zejména u pana Rýznera a zdatně mu sekunduje Hrala. Je jasné, že úředníci kdejakých úřadů po celém širém světě, jsou známí svou arogancí, ale že by Humpolec byl zrovna v tomto ohledu nějakou černou perlou? Asi zkrátka každý žijeme v nějakém jiném městě.
      Závěrem ještě drobnost. Do té doby, než v Humpolci vznikla buňka ANO tlačená skupinkou společně snídajících místní podnikatelů – do té doby vždy značných profitérů z hlediska bezmezné podpory ze strany Města, v čele s ambiciózní paní Štěrbovou, tak tady byl absolutní klid a pohoda. Od té doby už to šlo jen z kopce a Rýznerův projekt HUGO všemu jen nasadil korunu. Pokud spatřujete v neustálém rytí, rozrývání a podrývání, činnost vedoucí k vzájemnému souladu a pohodovému soužití, pak se k tomu opravdu nedá nic moc dodat. Snad jen: každý svého štěstí strůjce.

     3. To je obraz humpolecky komunalni politiky. Ryba smrdi od hlavy. Jak by mohli makat clenove vyboru a komisi kdyz starosta a mistostarostka jsou liny jak vsi

     4. .. a jediny co je zajima je jak zbohatnout na ukor mesta. Starosta dodal od svyho zvoleni do skol knizek za 2 mice jako nikdy predtim. Kukrechtova zase nakoupila mestsky pozemek protoze jako radni moc dobre vedela ze dojde k jejich zdrazeni. Tak je takhle dostala za nizkou cenu!!

    2. Mě se hodně hnusí že vedení úřadu dlouhodobě zneužívalo a zneužívá svoje postavení a zajišťujou obohacování soukromej subjektů na účet města. To je hnus. Proti tomu opozice bojuje. A jsem za to ráda!! Jinak by to tady byl Bernardýnov.

  2. Tak nevím jestli někdo skončí v cvokhausu, ale do kriminálu má našlápnuto hned několik místních rádoby celebrit. Možná že si nakonec ještě budou radši sami hrát na blázny, než jít sedět do krimu.

    1. A věříte oficiálnímu Fb města Humpolec?
     dne 24.11. Prohlášení 15 zastupitelů, v komentářích je odpověď Zdenka Rýznera pro Petru Kratochvílovou:

     Dobré ráno Petro, jen upřesním, že při pokládce “černých staveb” v průběhu let 2013, 2015, 2018 do majetku města je důvodné podezření, že se Rodinný pivovar Bernard obohatil na úkor města v řádu statisíců a milióny nelze vyloučit. To jsou závěry z 5ti soudních znaleckých posudků. Od 30.9. 2020 opakovaně navrhujeme na zastupitelstvu, aby se provedl forenzní audit nezávislou autoritou ( E&Y, KPMG, PwC, Deloitte). Bohužel vedení města bez jediného důkazu, ale s podporou dalších zastupitelů(3+13), tento postup tvrdošíjně odmítá. Proč? Netuším. Jsem přesvědčen, že nezávislý forenzní audit, by celou situaci vysvětlil a uklidnil. Jedná se o finance humpoleckých občanů, zde je transparentnost namístě.

     Chcete mi namluvit, že to jsou slity a město Humpolec, by to nesmazalo, nebo by se nepokusilo o vysvětlení? Nebo Rodinný pivovar Bernard by se soudně nebránil, za pomluvu?

     Obávám se, že nás opozici pravdivě informuje o dění na místní radnici.

     A pamatujete si, jak pan Bernard opakovaně vystupoval na zastupitelstvu, že zažaluje Rýznera a Voplakala? Za pomluvu a vysouděné peníze věnuje městu?
     Pindá to i v tomto článku:

     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spor-o-trubky-bernard-valci-v-humpolci-s-dalsim-podnikatelem-125709?amp=1

     Ne ne zde už se nehraje na každém šprochu, pravdy trochu.
     Zde už je to o tom, že opozice předkládá důkazy a fakta a součassné vedení včetně pana Bernarda jen mlčí.

     1. Hele asi takhle : kdyby bylo vsechno kristalove cisty , tak se uz davno predlozi dukazy. Faktury, objednavky, platby atd atd. Nic z toho tady od pivovaru neni. Proc asi? Misto toho se clovek pri sledovani zaznamu ze schuze zastupitelu dozvi ze se najednou objevila smernice kterou nikdo nikdy nevidel. Jenom proto aby se ochranily zajmy. Ci asi?

     2. HUGo dělá svojí práci v opozici přímo skvěle. Maj šikovný lidi. Proto ODS a KDU tak běsní. Dinosauři už nikdy nedošáhnou kvalit Machka a spol. A p. Hrala to hraje dobře, musí to býti zábava na každým jednání.

     3. Ze dinosauři nedosáhnou kvalit Machka, považuji za vtip týdne..

     4. Je to jen oddalování a zbožné přání vše zamést pod koberec. To už ale naštěstí Rýzner neumožní. Hodně lidem už otevřeli konšelé oči, kdo nám to tady vládne. A Standa Trubka už připravuje volební trumf na podzim. Vyjedná všem obyvatelům pětiletou splatnost účtů u Vodaku. Přípojky budou samozřejmě zadara.

     5. „Pokud se vy dva veřejně neomluvíte Rodinnému pivovaru Bernard, budeme dělat veškeré právní kroky, abychom toho dosáhli,“

      no je vidět že ty kroky k žádné omluvě nevedly, takže holt pravdu mají Zdenek Rýzner a Tomáš Voplakal

     6. Koukám ty posudky přibývají skoro geometrickou řadou. Kdepak si je můžeme přečíst?

 13. Ano, pan Hrala je tak skvělej herec, že dokáže zahrát i neurotické tiky a pocení při jednání zastupitelstva.
  Koneckonců je vlastně už svým příjmením přímo předurčen k významným hereckým výkonům. I Národní mu jednou bude malý. Úplnej Lawrence Olivier.

  1. Pocení? To vidíš jedině naživo. Tak kterej ze zastupitelskejch jsi , milý anonyme ? A pak že humpoláka nikdo ze zastupitelů nebo radních nečte. Čtou ho všichni! Je to dobrej web.

   1. Dalšího z jasnovidců musím opět zklamat. Když nejsem Brukner ani Kukrechtová, ani Kratochvíl, ani zastupitel. Tak kdo teda jsem?
    A není to nakonec jedno? Jsem ten, kdo vidí zcela zjevně, že Hrala s Rýznerem a dalšími z Huga vůbec nic nehrají, jak se tady někdo snaží lživě tvrdit. Bohužel:-)

    1. A co by další Hugny měly hrát jako?? Nějak se v tom tvym sdělení ztrácím. Pocení Hraly jsem nikdy ba kameře neviděl jako a v síni osobně nebyl. Místo nesmyslů se zabývej fakty, na který Stan i Hugo poukazuje jako.

     1. Hnutí STAN oficiálně v Humpolci neexistuje. Současný zastupitel Hrala není ani členem. Je otázkou,zda bude stačit tento jediný muž,který je trochu vidět, na sestavení koalice po volbách 2022..
      Sestavit kandidátku není zas tak lehké a nevím, že by u Hralů stály fronty nových adeptů té nové komunální politiky..

      A na vládnutí nové garnitury je třeba mít 11 nebo ještě lépe 12 mandátů.
      Získá tolik to nové a lepší? To je otázka k diskusi. Samo Hugo tolik mít nebude, STAN je zatím jen iluzí a ANO bude mít problém sestavit kandidátku, pokud se zbaví současných čtyřech zrádců, kteří vyhodili Štěrbovou z FV bez dohody se třemi členy ANO..Nestraníci si dělají co chtějí..

      Souhlasím se střídáním na hlavních postech. ODS už je opravdu předlouho v čele, jen opravdový lídr těch nových a lepších mi schází..

     2. Než sem budeš příště psát nějaký reakce na reakce, přečti si pořádně předcházející a pak teprve slintej. Hlavně nepoučuj, mudrlante.

 14. Mnoo tady se někdo vzteká, bulí a kope kolem sebe a mermomocí chce prosadit svou. (syndrom rozmazleného parchanta). A čím víc tím na něj ostatní víc serou. Přímá úměra.

   1. Jo a jak to víte? Máte tam nějaký lidi? A když to náhodou nevyjde u nás, tak to asi převezme Interpol, že jo?
    Je s váma prdel, to je beze sporu

    1. To je pravda. Jen se obavam ze Policie nic neukonci, neodlozina posune k obvineni. Ber to tak, ze setri uz od kvetna. Kdyby bylo vsechno tak cisty, jak se nekdo z radnice snazi porad nakukat, byl by pripad uz davno u ledu. Vypadoz to na slusnou kauzu PIVO.

     1. Spíše se ukazuje, že kdyby to bylo tak špinavé, už by Policie ČR dávno měla jasno. To vyšetřování trvá nějak dlouho.

     2. No spis to bude za ty leta hodne obsahly a prorostly. Proto to tak trva.

     3. Ano, trvá to dlouho přestě z důvodu velkého rozsahu činů. Kdyby to byly fabulace, za tři měsíce by bylo vše odloženo a šetření ukončeno. Dejme tomu potřebný čas, netrpělivost není na místě.

     4. Kolikže těch podezření je? 4 různý trestný činy, nebo dokonce 5? Hmm, to fakt není málo práce pro OČvTŘ.

     5. Podezření není obvinění, i kdyby jich bylo deset. Předpokládám, že ctíte presumpci neviny. Stahujete kalhoty příliš brzo, brod je ještě daleko.

      frrrr

 15. Ano, jedná se o kauzu gigantických rozměrů, která sahá až do roku 1597. Kriminalisté z oboru archeologie nyní pátrají po dalších trubkách z tohoto období. Není totiž jasné zda výkop pro ně provedl první pivovar nebo radnice. K odborné konzultaci byl povolán i specialista na výkopy Petr Čech. Vývoj situace budeme v dalších dekádách sledovat.

   1. A i to Hugo zpochybnilo. Budou se prý dělat i exhumace a všichni maji skončit u soudu. Padni komu padni.

    1. Hojoho. To je fakt sranda, co z Hugen delate. Urcite takovi nejsou, par z nich znam osobne. Jen pijou krev lidem, kteri 30 let okupovali radnici. Diky volbam 2018, ze se situace tak rapidne zlepsila! Jinak by jsme byli svedky privatizace mesta az do konce dni

     1. Co to zase žvejkáte o nějakým okupování radnice. Na radnici je ten, kdo byl zvolen, tak nemelte nesmysly. Zaměstnanci Městského úřadu jsou zase jen úředníci mimo politické strany. Nedělejte z lidí pitomce a pokud těmto blbostem věříte Vy, tak jste fakt k politování.

     2. To je pravda, znám několik lidí z Huga a rozhodně nedělají nic negativního. Jestli někomu vadí, že jsou mladí a činní, tak je to smutné.

     3. Hmmm ale humpolecti volici nedaji hlas particce, ktera je opakovane definuje jako debilni ovce, kdyz ji nedali resp. nedaji hlas u voleb. Bohuzel moc arogance, nulova taktika a diplomacie a vsechno je spatne. Bez ohledu na trubky a soucasne obsazeni radnice.

     4. A kde berete tu jistotu, že přímo někdo z uskupení HUGO uráží někoho z potenciálních voličů? Pochybuji, že by tak činili. Jsou dostatečně distingovaní. Podívejte se na p. Žaloudkovou, p. Machka, p. Alenku nebo p. Voplakala. Mají oni zapotřebí tvořit nějaké urážky? Určitě ne.

      To, že tady na Humpoláku běží anonymní diskuze plná takových urážek, přece nemůže být vypovídající. Zamýšlejte se sám nejprve kriticky a nepřebírejte negativní řeči, které o HUGO šíří všem jasně známá skupina zástupců. Ta je za to z patřičných místa také odměněna. Soudek zadarmo každý rád uvítá.

     5. Píšete tu nesmysly. Podsouváte stále dokola lidem z Huga něco, co nedělají. Ti, co znám z kandidátky, jsou naprosto jiní než je tu pořád zkresleně očerňujete. Vy tedy konkrétně nejmenujete, halíte to do neurčitých hesel. Stejně nesmyslně, jako dceruška Kratochvíla. Ta si hraje na FB města na psycholožku, a snaží se dehonestovat Rýznera. Její profesoři se asi diví, jaký se stal zázrak. Že s jejím prospěchem na gymnáziu studuje VŠ. Humpolec je malé město, a ví se tu o každém vše. I kdo je promiskuitní, což je jeden z údajných symptomů psychopatie Zdeňka Rýznera. Takže Kratochvílovi, zameťte si nejdříve doma. Máte co.

     6. To neokecáš. Že jsou dle Huga jeho nevoliči debilní ovce tady padlo xkrát a to zřejmé od nich resp. s jejich tichým souhlasem. Takže bohužel pro ně bobeš.

     7. To je vpravdě komunistická dialektika :D. Zastupitele a odpůrce Huga tu v diskusi očerňují samosebou jen a pouze sami zastupitelé a odpůrci Huga, protože tím chtějí Hugo zdiskreditovat. Zatímco V Hugu jsou jen samí slušní, distinguovaní – a vůbec je to v tom spolku samej anděl.

      Jen pokračujte. Jste na nejlepší cestě celé Hugo zesměšnit a zdiskreditovat i to málo kvalitního co se jim dá jako opozici přičíst.

     8. Tak málo toho plusového určitě nemaj. Udělali toho za 3 roky v opozici o hodně víc než celá koalice za 8 let!! A v tom je jejich umění. Uměj prosadit svůj program i z opozice. Protože byl prostě dobrej!

     9. Jsem přesvědčen, že humpolecký volič není blbec a nerozhoduje se podle anonymních vyjádření na humpolaku, ale jeho rozhodnutí bude na základě faktů a argumentů, které jsou ověřitelné, jinde než na tomto servru.
      Do voleb jiz necelý rok.
      Temším se na výsledek a tak jako u ostatních voleb, ať dopadly jakkoliv, ho budu respektovat.
      Rozhodně vím, že to budou ty nejzajímavější komunální volby od Listopadu 89.
      Voliči rozhodnou!!!

     10. Ano, správně. Čím víc vykřičníků v diskusi, tím přesvědčivější příspěvek o tom kolik toho Hugo v opozici udělalo. Zaplaťpánbůh projekt Mrtvého moře na kopci je u ledu, tak si snad najdou jinou hračku se kterou nenatropí další škody.

     11. Tak aspoň zachránili třeba milion který chtěl místostarosta navíc přiklepnout projektantům. Ty by se s nim šábli fifty fifty. Tak zuří a píše tady nesmysly

     12. Nevím zda bych to formuloval takto expresivně, ale ano, tato kauza byla dosti zvláštní a přístup opozice kvituji jako správný. To ovšem neznamená, že mají automaticky patent na rozum ve všem.

     13. Těch dobrých věcí od opozice je víc! Panskodomská je jen hrstka v moři.

     14. Na tu vaši „kauzu Panskodomská“ bych zase tak moc nevsázel. Špiníte tady osoby, bez jediného důkazu. Co vím, tak celý projekt ztroskotal na neschopnosti vysoutěženého projektanta, který vůbec netušil do jaké akce se pouští a za ty prachy to není schopný udělat, aby to vyhovovalo zadání. Ale o tom se už radši nemluví. Hlavně že se ušetřil milion a kvalita veškerá žádná. A o tom je celé uskupení Hugo – silná slova, činy žádné, a hlavně žádná odpovědnost!

     15. Jako takhle protože je vidět že zase haníte Hugo neoprávněně : Panskodomská je malá domu Bruknera. Byl to on keo tuhle věc tlačí od počátku hlava nehlava. Bez ohledu na smysl a big picture =koncepci. Krásná ukázka toho, jak se to nemá ďelat.

      Kdy jse nad tím totiž zamyslel, určitě už na začátku by oslovil Kocmana atd. a ten by mu řekl že stromy domů nepudou. Úlet! A tak se nemusel projekt ani zadávat protože i ty peníze co zaplatily jsou vyhozený. Neházejte tady špínu na projektanta, co ofiko vyhrál ani Hugo, protože příčina problému je úplně jinde. Stačí se zajít podivat na pana V. B.

     16. Vitezna firma neni neschopna! Je jen omezena pozadavky z odboru ZP. Zajimavy ze ty nikdo pred zadanim neresil. 😀 To je ten kocourkov zase!

     17. Tedy když to tady tak čtu, vlastně bych měl začít doufat v drtivé vítězství HUGa. Jsou-li vaše schopnosti alespoň z desetiny úměrné vašemu sebevědomí, pak v Humpolci nastane ráj už den po volbách. Jen by mě zajimalo, jak to budete mít ve svých rodinách – jistě i mezi vasimi blízkými se najdou lidé s opačným názorem, a když jsem zde četl ty sprosté útoky na často jen opatrné, decentní pochybovani o vašich pravdách, tak si chtě nechtě musím představovat, jak častujete svoje babičky „debilními ovcemi, dědečky voly a podobně… Snad na to budete mít žaludek.

     18. To budete muset říct přímo zástupcům HUGO a ne tady na Humpoláku, kde se najdou jen anonymové s často urážlivými příspěvky od obou táborů. Vlastně i to lze přičíst stávající omlazené politické garnituře k dobru – vyvolali zájem o politiku mezi občany. Určitě plus.

 16. Voliči od r. 89 vždy rozhodli a výsledek by měli poražení vždy respektovat.
  Pro řadu voličů bude zásadní oficiální závěr probíhající kauzy i nabídka kandidátů.

 17. Může někdo z ODS vysvětlit, proč se neřeší evidentní konflikt zájmů Kratochvíla?
  Ten se utrhl ze řetězu a ždíme školy a školky co se dá. Veškeré svoje prodeje realizoval jen v Humpolci, kdyby měl tak výhodné podmínky, bral by od něj jistě i jiné organizace a školní zařízení z okolí. Je to hnus co se tu děje. Vydělávat na malých dětech, to je kabrňák!

  https://smlouvy.gov.cz/vyhledavani?publication_date%5Bfrom%5D=&publication_date%5Bto%5D=&subject_name=&subject_box=&subject_idnum=&subject_address=&value_foreign%5Bfrom%5D=&value_foreign%5Bto%5D=&foreign_currency=&contract_id=&party_name=&party_box=&party_idnum=47223260&party_address=&value_no_vat%5Bfrom%5D=&value_no_vat%5Bto%5D=&file_text=&version_id=&contr_num=&sign_date%5Bfrom%5D=&sign_date%5Bto%5D=&contract_descr=&sign_person_name=&value_vat%5Bfrom%5D=&value_vat%5Bto%5D=&all_versions=1&

  1. A vysvětlí teda z OdS konečně někdo to starostovo kupčení s knížkama bez soutěží nebo se u problematických témat stalo mlčení jediným východiskem kluků z modrý party ?

   1. Ptáte se na špatným místě zoufalý chlapče. To že tu nejsou příznivci Vokurek vůbec neznamená, že jsou zde členové či zastánci ODS. Takže pokud něco nevědí s jistotou raději mlčí. Chápu, že je to pro vás divné, protože jste zvyklý komentovat cokoliv bez elementárních znalostí, ale vskutku je tomu tak.

 18. KAUZA Panskodomská:
  30.9. 2020 v časa 3:34:45, Petr Machek z HUGA, upozorňoval že je celá Panskodomská předražená a nedáva smysl, později na Hugo FB uvedl, že je to území vhodné pro 8-12 městských bytů

  V čase 3:31:10 místostarosta Brukner tvrdí, že je vše vykomunikováno s životním prostředím atd

  https://m.youtube.com/watch?v=k4oamCUrnHc

  Celkově město zaplatilo Masterplanu bez výběrového řízení 400 tisíc Kč
  Současnému zhotoviteli zaplatí město dalších 500 tisíc Kč.
  Výsledek za 900.000,-kč nemá tlupa hlupáků vedená Kratochvílem, Bruknerem a Kukrechtovou, v ruce vůbec NIC.
  Jen vyhodili z okna 900.000,- kč.
  Děkujme Machkovi a HUGU, že to nebyly 2.000.000,-kč

  Otázka je proč tito lidé, ze současné vládní koalice, i když jsou předem informováni opozicí, že to dělají celý špatně, proč to tlačí silou.

  Kdy už to humpoleckým občanům docbakne, že tato klientelistická skupina okrádá naše město o miliony korun svojí nekompetentností.

  Ptejte se svých zastupitelů, kteří pro tuto akci zvedli ruku, z čích peněz se tata ztráta bude platit.

  900.000,— kč bych nejraději rozdělil mezi 16 ovcí a každého zastupitele z vládní koalice požádal, aby zaplatili ze svého 56.250,- kč
  Když jsou tak hloupí, tak poznají že každá chyba něco stojí.

  Rozhodně je smutné, že po roce se v celé kráse ukazuje, že zadávání zakázek z ruky co tady předvedl pan Brukner, byl opravdu drahý špás
  Nejvyšší čas, ať tito dinosauři skončí!

  1. Podívejte se i na další studie zadané Bruknerem. Jediný jejich smysl je vyplatit statisíce a podělit se o ně. To vidí snad každý. Co na to kriminálka?

   1. Když ti z toho kape. tak, zadáváš z ruky všechno možný. Dojení v politice se tomu řiká, kapíš to?? Podívej kauzu STOKA v Brně. A podobně PIVO v Humpíku .

  2. Dal bych to zaplatit, těm zastupitelům, kteří tak vehementně tu Panskodomskou prosazovali.

   Obávám se, že něco podobného bude Husovka.
   Zrovna jsem vyplnil dotazník, proti přesunu prvňáčků do Husovky.
   By mě zajímalo, který dement na tý radnici, toto vymýšlí.
   Děkuju Hugnám, že tyhle šíbry drží na krátko.

 19. No a kdyz by tam byly Hugny, tak jsou tou projebany prachy za ty jejich rybnicky na kopci
  a podobny chujoviny. A ze by si pri tom nenamastili svoje vrecko, o tom vubec nedychej.
  Proc myslis, ze se tam chcou tak vehementne nas●at ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Upozornění na nárazovou odorizaci plynu

Po Lis 22 , 2021
Sdílíme informaci od společnosti EG.D: Ve dnech 22. až 26. listopadu 2021 bude v Jihočeském kraji a v okrese Pelhřimov probíhat nárazová odorizace plynu.

You May Like

Témata