Hvězdáři pro děti na hradě

Castrum o.p.s. a Astronomický klub Pelhřimov o.s. pořádají v sobotu 30.května na hradě Orlík akci ku příležitosti Dne dětí. Jsou zváni všichni zájemci o astronomii a nevšední úkazy, součástí programu bude též pásmo krátkých přednášek o vesmíru určených pro malé posluchače.

Program pozorování:


– od 14:00 hod. pozorování Slunce několika způsoby až do jeho západu (cca ve 21:00 hod.)


– navečer možnost pozorování Měsíce, jeho  povrchových útvarů  (krátery, moře)  a  jasné planety Saturn (s úzkým prstencem)


– kolem 22:00 hod. pozorování prvních hvězd, s rostoucí tmou pozorování dalších objektů noční oblohy (dvojhvězdy, mlhoviny, hvězdokupy, galaxie), přehlídka jednotlivých souhvězdí

Doprovodný program:
Krátká povídání s obrázky na různá témata: Slunce, planety, vzdálené objekty, naše souhvězdí, astronomické dalekohledy aj.


 


V případě zatažené oblohy ukázka dalekohledů, pozorování vzdálených objektů na zemi, umělých astronomických objektů. Večer pozorování vzdálených světelných zdrojů. V případě deště pouze doprovodný program v sále správní budovy.


 


Aktuální informace na www.hrad-orlik.cz nebo www.astroklub.cz  

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dětský den ve Štočkově dvoře

Út Kvě 26 , 2009
V neděli 31.května je v areálu Tiskárny David přichystán pro děti zábavný den. Zajistěte si včas bezplatnou vstupenku, neboť je omezený počet míst.

You May Like

Témata