Inline stezka kolem Hadiny

14

Stezka u vodní nádrže Hadina jde do finále – vyjádřete názor v anketě

Protože přípravné práce pro vybudování stezky pokročily tak, že by bylo možné v roce 2014 tuto vybudovat, rozhodlo se město před schválením prostředků v rozpočtu města uspořádat anketu občanů, která by měla pomoci zastupitelům při rozhodování.

Základní informace o stezce:

Délka – téměř  1 000m, přičemž z jižní strany bude přímo navazovat na stávající asfaltovou komunikaci za tribunou závodiště Zlaté podkovy ( tam budou moci uživatelé také popř. zaparkovat auto ), na severní straně bude možné sjet na konci hráze na novou asfaltovou cestu vedoucí až pod Čejovský kopec. Tím vznikne trasa dlouhá kolem 2 km.

Šířka – 2,5 m umožní její využití jak cyklistům, tak také in-line bruslařům i pěším, v zimě též běžkařům.

Osvětlení – stezka bude osvětlena moderním LED osvětlením s tím, že bude využito buď časového spínače (vypínání v noci), nebo pohybových čidel. Tím by se výrazně ušetřily provozní náklady.

Cena – rozpočet stezky je cca 7 mil. Kč, ale dá se předpokládat, že vysoutěžená cena bude výrazně nižší. Osvětlení má stát dalších 1,5 mil. Kč, ale bez něho by nemohl být povolen smíšený provoz pěších, cyklistů a bruslařů.

Pomozte vyjádřením svého názoru zastupitelům správně rozhodnout! Anketa probíhá na našich stránkách (www.infohumpolec.cz), na stránkách Města Humpolec www.mesto-humpolec.cz a na Městském úřadě v Humpolci. Svůj názor můžete také vyjádřit na stránkách města v rubrice Váš názor v Humpolci.
Termín hlasování do 10. února 2014.

zdroj: www.infohumpolec.cz

Čtěte dále:   Sauna Humpolec - opět v provozu

Petr

14 thoughts on “Inline stezka kolem Hadiny

  1. Pokud již nelze hlasovat na http://www.vas-nazor.cz můžete na http://infohumpolec.cz/ – anketa je v pravém sloupci; Případně i na úvodní stránce Humpoláka v pravo (ovšem hlasování na Humpolákovi asi nebudou brány v potaz). Mimo jiné na webu http://www.vas-nazor.cz naleznete i orientační rozpočet + situační výkresy – http://www.vas-nazor.cz/humpolec-show_topic.html?id_topic=2

   Dále asi budou k dispozici i anketní lístky v infocentru Humpolec a městském úřadu.

   PP

 1. 8,5 milionu na kilometr širokého asfaltového chodníku? Město má v rozpočtu „volnou“ takovou částku a má takto nastavené priority?
  OK.

  Poprosím Vás, čtenáře Humpoláka, a poprosím Vás záměrně tady: nechte tu komentářích Váš tip na to, co by se za 8,5 dalo vybudovat či opravit ( a kdo mi napíše, že ty peníze jsou v kapitole určené na budování volnočasových prostorů, nebo jiný politicky korektní blábol, tak půjde a rovnou si někde za rohem sám nafackuje).

  Já nějaké tipy mám. Takže je spojíme a já se postarám, aby zazněly před schválením tohoto návrhu na cyklostezku v zastupitelstvu.

  Díky, František.

  1. Františku, já Vás chápu. Rekonstrukce Dolního náměstí za pár švestek (takže vypadá tak jak vypadá), proti tomu projekt na krytý bazén, stavba lanového centra jež zeje prázdnotou, tenisová hala a nakonec rozhledna. Celkem se nedivím starostovi, že teď hodlá z místa odejít a nechat aby si tyhle plody užil někdo jiný.
   Oproti všemu vše zmiňovanému mi přijde ta inline stezka jako rozumný nápad, pokud konečná cena bude razantně nižší. Plus tedy ano, LED osvětlení, protože…protože proč? Chceme pořídit městskou, která tam bude kontrolovat jestli tam teda nejezdí i cyklisté? Nebo snad štátpolíz tam bude jezdit vybírat pokuty? Jasně, já vím, že je to švejkování, ale lepší nápad momentálně nemám.
   Murlo

   1. Já osobně bych pozastavila projekt rozhledny a peníze by se použít daly právě na tuto stezku.Ono ceny podobných akcí jsou vysoké všude.

   2. Ač nejsem tak vášnivý cyklista, tak si myslím že cyklosteskami se město občanům – cyklistům a chodcům zavděčí nejvíce. Jen ten 1 km je žalostně málo. Možná by to chtělo projekt infrastruktury takových komunikací., tak aby na sebe v budoucnu logicky navázaly. Jinak rozpočet je dobrý jen to chce upravit počet vybudovaných kilometrů.
    JK

    1. Dík za první várku. Jsem našlouplý na max. protože na „váš názor“ nevypsali novou anketu. Do zastupitelstva to šlo jako návrh v minulém týdnu, a je pravděpodobně rozhodnuto – cyklostezka musst sein! Grrr.

     …..Ne rozheldnu, ano cyklostzezku ….. opravdu? Město se zavděčí ….? Opravdu. město je tu proto, aby se zavděčovalo?

     1. Dobrý večer, a co třeba vzít část z oněch 8,5 mega a myslet na budoucnost? Např. investovat do výchovy/vzdělání našich dětí – podporovat volnočasové aktivity (kroužky, družiny, knihovna pro děti, placení pronájmů sportovišť, – to jsou jen příklady) A vzít část oněch 8,5 mega a myslet na naše starší spoluobčany? Pomoci např. dotovat asistenci pro méněpohyblivé seniory, podílet se více na dopravní dostupnosti okolních vesnic, co já vím….Zapomínáme, že jednou budeme taky staří.. Samozřejmě by to chtělo nějakou seriozní rozvahu/plán na začátku a rozumná pravidla k tomu, navíc se v kontextu návrhů nejedná o bůhvíjakou částku… Nezní to sice výdělečně, ale dává mi to větší smysl, než většina současných projektů naší radnice.

     2. Souhlasím s názory viz výše – z posledních investic je tato asi nejsmysluplnější. A když hledat prostor pro investování jinam, dají se najít volnočasové aktivity, v rámci rekonstrukcí ulic definovat priority historických částí – upřednostnit žulu před asfaltem apod.

     3. Bohulibá činnost je jistě povznášející, ale tady se snad hovoří o financích určených na úplně něco jiného.
      JK

     4. Vždycky je možnost investovat do něčeho jiného, než do právě navržené věci. A vždycky se najde někdo, kdo bude proti a bude mít plán pro smyslu plnější projekt. Nebavíme se zde o tom jak vvyužít 8, 5 mil, ale jestli stezku ano či ne. Já osobně jsem pro a myslím, že to bude velmi využívaná záležitost a je jen škoda, že nebude delši, jak bylo v dřívějších návrzích. Už set těším, až se po nové stezce projdu nebo projedu. Miro

 2. Tak jsem si myslel, že město konečně udělá něco prospěšného pro lidi, ale nakonec stezka kolem rybníku Hadina nebude? Takže procházky a projížďky kolem „veřejného“ sportovního rybníku budou stále po rozblácených stezkách. Jak je možné, že byla zrušená již vyhlášená soutěž? Že by bylo pravdou, že rybářům vadí stezka???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Prodej levných knih v Humpolci

Út Pro 10 , 2013
Čtvrtek a pátek (12.-13. 12. 2013) od 9:00 do 17:00 Čtěte dále:   Humpolec hrál, tasovičtí dávali góly. Brali třetí domácí výhru.

You May Like

Témata