Jak dlouho vydrží v Humpolci koše na psí exkrementy?

6

Před několika málo dny instalovaly Technické služby v Humpolci celkem 5 odpadkových košů na psí exkrementy a deset zásobníků se sáčky a lopatičkou v nejobydlenějších částech města. Pozinkované stojany byly zabetovány, a tak snad vydrží nápor vandalů. Jak dlouho ale dokážou odolávat těmto tlakům samotné sběrné nádoby?


Psí exkrementy okupující chodníky, parky a dětská hřiště
byly v Humpolci již delší dobu neutuchajícím problémem.
Po nic neřešících stescích a rozčílených reakcích z minulých let se letošní jaro začalo blýskat na lepší časy. Humpolecké Technické služby zakoupily zařízení na sběr psích ekrementů a nelze si nevšimnout, že toto je opravdu denně v provozu. V centru města pak byly rozmístěny speciální odpadkové koše, aby si majitelé psů mohli konečně bezproblémově nadílku od svých miláčků uklidit. Začíná to tedy vypadat, že už se občané Humpolce nebudou muset brodit v psích hromadách, či je artistickými výkony překonávat. Ovšem jak dlouho nám tato idylka vydrží?


Je tomu pár let, kdy byly po městě stejným způsobem rozmístěny koše na psí výkaly – i se sáčky a lopatkami. Na svém místě vydržely pouze několik dní. Posléze byly zdemolovány anebo zmizely do nenávratna dějin. Dodnes jsem nepochopila, komu mohly překážet, či případně – komu se na co mohly hodit. A zůstává ve mně těmito událostmi podložená obava, že s novými koši to dopadne naprosto shodným způsobem. Možná bude stačit několik víkendových diskoték…
Co myslíte vy? Jak dlouho nám koše na psí exkrementy v Humpolci vydrží? Tipujte v naší anketě na hlavní stránce.


Odpadkový koš instalovaný u Billy společně s lavičkami 

Čtěte dále:   Veřejná prezentace stoupacího pruhu Humpolec-Rozkoš, doplněno

myska

6 thoughts on “Jak dlouho vydrží v Humpolci koše na psí exkrementy?

 1. Je vidět, že město se opravdu snaží odstraňovat aktuální problémy. Vynakládá na to jistě nemalé finanční prostředky a proto je nyní na majitelích psů, aby tato zařízení byla opravdu maximálně využívána. A také je třeba, aby jsme se všichni snažili tento městský majetek ochránit před vandaly a nedávali si dále od těchto „vyhánět“ peníze ze společné kapsy. Doufám, že by se to už jednou mělo konečně podařit.

  1. Ahoj Jirko,
   obávám se, že jsou to vyhozené peníze-na základě mé vlastní zkušenosti. Mým sousedem(nikoliv v Humpolci, ale v Jílovém u Prahy, kde se zdržuji v pracovním týdnu) je veterinář provozující ordinaci zejména pro psy a malá zvířata. Denně navečer se za jeho plotem na chodníku tvoří fronta pejskařů čekajících na ošetření. Speciální koš na exkrementy, instalovaný po urgencích samotných pejskařů radnicí, je asi deset metrů vedle – prázdný. Zato chodník podél celého bloku domů by se mohl přejmenovat na „hovník“.
   Je to v lidech, nikoliv v koších(myšleno i doslovně), bohužel….
   Lukas

 2. Koše asi vydrží, ale pytlíky se asi doplňovat nebudou samy a používat? Hahaha to bych snad rozdával hafanům buřty, pokud by měli štěstí na uvědomělé páníčky a paničky. V Praze je těhle košů fůra a přijde mi, že se jen přelily peníze do jiné položky a v duchu „dělání něčeho proti oblejnovanému společnému prostoru“ se na veřejných místech instalovaly odpadkáče. Pytlíky nejsou snad nikde a v životě jsem neviděl, že by to někdo použil k tomu a tak, jak by mělo.
  Ale díky alespoň za to. Olaf

  1. No osobne znam v praze lidi, kteri sebou berou na prochazky takovy ty papirovy uklizeci soupravicky a po svych psech uklizeji.
   Kapik

   1. No já jsem zrovna nedávno četl info, že až polovina psů v Praze je nepřihlášena nebo přihlášena „u babičky“ mimo Prahu, protože je to levnější(s čipováním se to ale možná změní). Od lidí, kteří pejska sice chtějí, ale je jim líto za něj platit, můžem asi jen těžko čekat, že budou uklízet finální výrobky svých miláčků…..
    Lukas

 3. Já osobně jsem ráda, že se konečně objevilo něco pro slušné pejskaře. Sama mám dva psy a papírové sáčky používám. Doufám, že je TS budou pravidelně doplňovat, poplatky za psy nejsou zrovna malé a je to rozhodně lepší řešení, než když mi při placení ročního poplatku dali malé mikretonové sáčky. Zřejmě si někdo myslel, že si je navléknu na ruku a budu sbírat rukou (!?!) teplé exkrementy!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Do voleb na Vysočině půjde devatenáct stran

So Dub 15 , 2006
Na Vysočině bylo pro letošní volby do sněmovny zaregistrováno 19 volebních uskupení. Voliči budou moci vybírat z celkem 267 kandidátů. Úplné kandidátky s dvaceti jmény předložily Železného Nezávislí demokraté, KDU- ČSL, US- DEU, KSČM, SNK Evropští demokraté, ČSSD a Strana zelených. Čtěte dále:   Kudy kolem Humpolce? To se stovka […]

You May Like

Témata