Palačinky od drsňáků: pochoutky smažili vysočinští motorkáři, podívejte se

1

Palačinky ve sněhu. Zpříjemnit si sobotní odpoledne procházkou v zimním parku a sladkou odměnou v podobě palačinek sladkých i slaných, mohli v sobotu odpoledne obyvatelé Humpolce na Pelhřimovsku.

Kousek od Hliníkova pomníku a Hujerovy švestičky to v sobotu voní jako ve francouzské palačinkárně. Dobroty pro obyvatele Humpolce připravují ti, od nichž by to člověk nečekal. Drsní motorkáři. Akci palačinky v zimě vymysleli členové Motorkářského doupěte Humpolec. „Napadlo nás udělat nějakou zimní akci v parku, aby se lidé v Humpolci pobavili a udělali si o nás možná trochu jiný obrázek,“ říká motorkář Milan David.

Palačinky od drsňáků: pochoutky smažili vysočinští motorkáři, podívejte se
Palačinky od drsňáků: pochoutky smažili vysočinští motorkáři, podívejte se

Jak dodává, má veřejnost někdy o motorkářích podivné představy. „Že to jsou opilci, narkomani. Straší slušné lidi, perou se a jestli něco jedí, tak asi jen chilli papričky za syrova. Jenže motorkáři často mají smysl pro humor. Zajímají se o kulturu a dobré jídlo. Klidně si dají i palačinku,“ dodává David. K nápadu udělat palačinkové odpoledne se spojil s provozovatelkou humpolecké kavárny v parku Janou Dvořákovou.

Francouzské palačinky
Ochutnat palačinky do humpoleckého parku přichází s dětmi Magda Veselá. „Mile nás to překvapilo. A Můžeme si vybrat ze šesti druhů, ale děcka mají jasno. Chtějí nutelu,“ usmívá se paní Magda. Palačinky přímo před jejíma očima připravuje odbornice na sladkosti motorkářka Jana Kocmanová. Jak říká, jednou ochutnala tenké francouzské palačinky a zachutnaly jí tak, že se je rozhodla naučit. „Netrvalo mi to zas tak dlouho. Ale největší umění je mít správnou hustotu těsta. Když se to naučíte, nemusíte mít ani speciální plotýnku, uděláte si palačinku i doma na pánvi,“ vysvětluje motorkářka. Jak dodává, smaží palačinky často pro kamarády v Motorkářském doupěti. I motorkáři mají rádi sladké i když mnohem častěji si dávají slanou variantu se šunkou a sýrem.

Čtěte dále:   Báječné léto s muminky

Motorkářské doupě Humpolec sdružuje lidi, kteří mají rádi rychlé stroje a provozují motorkářský klub. Mají svůj zpravodaj i radiostanici. Pořádá řadu kulturních a společenských akcí.

Zdroj: https://zdarsky.denik.cz/z-regionu/palacinky-motorkari-doupe-humpolec-20230121.html

Axl

One thought on “Palačinky od drsňáků: pochoutky smažili vysočinští motorkáři, podívejte se

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rozšíření kamerového systému Města Humpolec v r. 2022

Po Led 23 , 2023
Město Humpolec pokračovalo v rozvoji kamerového systému, který ve městě funguje už od roku 2003, od té doby je modernizován a rozšiřován. Čtěte dále:   POSLEDNÍ KONTROLNÍ DEN
Rozšíření kamerového systému Města Humpolec v r. 2022

You May Like

Témata