Trestní oznámení odložena jako neodůvodněná

42

S laskavým svolením autora přinášíme text z Radničních listů „červen 2023“.

Redakční úvod: prosíme všechny anonymní křiklouny, kteří tady leta plevelí diskuse pod články, aby si ten krátký článek přečetli a zamysleli se.  Čas pro sebereflexi je možná právě teď.


Několik trestních oznámení, která se týkala, cituji, „podezření ze spáchání trestných činů zneužití pravomoci úřední osoby, porušení povinnosti při správě cizího majetku a úplatkářství“ podal Zdeněk Rýzner, tehdejší člen sdružení HumpolecGo!, 5. května 2021.

Tato trestní oznámení směřovala mj. na pracovníky městského úřadu a vedení města Humpolce a na další osoby. S radostí oznamuji, že všechna trestní oznámení podaná Zdeňkem Rýznerem byla Policií ČR po šetření odložena jako neodůvodněná a dobré jméno města Humpolce tak bylo defi nitivně očištěno.

A nejen dobré jméno města, ale i mnoha lidí, kteří pro něj řadu let pracovali a pracují. Na základě křivých obvinění jsem byl, jako bývalý starosta, spolu se svými kolegy veřejně obviňován z klientelismu, podezření ze „zavedení důmyslného systému vyvádění veřejných peněz z města“ a obecně z okrádání města – ve prospěch pivovaru Bernard. Prý v řádech milionů korun. Na základě těchto tvrzení jsem byl spolu s kolegy pranýřován na zasedáních zastupitelstva města i od kolegů Zdeňka Rýznera ze sdružení HumpolecGo!, a dokonce i v tisku (např.: MF Dnes a iDnes.cz, Deník, Seznam.cz). Byl jsem vyzýván k rezignaci a čelil jsem i návrhu na odvolání z funkce starosty města, který byl nakonec většinou zastupitelů shozen ze stolu. Nyní se zcela jasně prokázalo, že šlo o šíření křivých obvinění, která naprosto zbytečně poznamenávala naše životy, naši práci i naše město.

Děkuji všem svým kolegům, se kterými jsme, a hlavně díky našemu čistému svědomí, tyto časy ustáli, a přeji našim nástupcům i současným kolegům, aby se neprávem nikdy do podobné situace nedostali.

Čtěte dále:   OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Karel Kratochvíl, zastupitel

42 thoughts on “Trestní oznámení odložena jako neodůvodněná

 1. Františku! Přeci nevěříš že tohle dopadne dobře Myslím si, že i přes ten úvodník se tady zase spustí anonymní peklo. :-/

  1. Bez důkazů nechť si lháři mektají, co chtějí. Ať Kučera zveřejní rozhodnutí o odložení trestního oznámení, ať se můžeme, i my občané města, seznámit s odůvodněním. Myslím, že to rozhodně nebude tak jednoznačné v jeho prospěch, jak se tváří.

   1. Tak ty ses hustej. Odlozeno bud je nebo neni. Neni nic mezi tim. Vic jednoznacne to byt nemuze. Zaroven, zkus si precist, kdo to psal! Ju? Jo a znas tu o potrefeny huse?

  2. Ja mam pocit, že tohle ma zaznit vsude, kde to jen jde.

   A hulvatske anonymy bez milosti smaznu. Beztak oba vime, ze zas tak anonymnn i nejsou 😉

   1. Pane Františku, vy jste ale kujón. To že znáte IP adresy anonymních přispěvatelů je hezké, ale snad je neprozrazujete „druhé straně“ ??

    1. Nevím, koho myslíte „druhou stranou“?
     IP adresy znám a jediný další admin, který je zná také, je Axl, kterému odpovádám.

     Jinak klid, Vaše (nejen IP) údaje, které Humpolák posbírá jsou v bezpečí, jak je to jen možné. My neprovozujeme žádné reklamy, žádnou analýzu návštěvnosti a pod.

     A k tomu, že někteří přispěvatelé nejsou anonymní. Byť by rádi byli. To je založeno na tom, že když čtu, tak vnímám i slovosled, použité obraty, stavbu vět … prostě písemný projev jako celek. A protože se tu dohaduje jen pár lidí, umím poměrně přesně určit, kdo je kdo jen přečtením příspěvku. K většině anonymů mám i jména, byť jen tipnutá, protože trávit čas tím, že budu sofistikovaně hledat, kdo že to o panu X napsal, že je Y, nebo R, to fakt nebudu, to mám v životě zábavnější náplň.

 2. Pane Kučero, zapomněl jste zmínit, jak po vás tenkrát šla také současná starostka A. Štěrbová. Nebo vy už se zase kamarádíte ?

  1. Mne pouze zaráží, že jak zhusta a s jakým gustem tepete Rýznera a HUGO. A přitom i Štěrbová pomlouvala ex-st Kučeru za údajný úplatek za prodej parkoviště u bývalého autobusáku. I Štěrbová okopávala Bernardovi kotníky, až byla bývalým vedením radnice a jejich nohsledy vyloučena z finančního výboru. I Štěrbová používala v předvolebním boji rétoriku o zkorumpovaném bývalém vedení radnice prorostlém s vedením pivovaru Bernard. Rýzner měl odvahu postavit se k tomu čelem a od pomluv a reptání přejít k činům a oficiálně podal trestní oznámení. Za mne, Zdenku, palec nahoru za odvahu ! A zbytek? Kučera, Kratochvíl, Bernard, Mikunda i Štěrbová? Šup do jednoho pytle – starých kámošů …. co to tady spolu táhnou už od proslulých devadesátek, „ruka ruku myje“.

   1. Me zarazi, ze nekdo poda trestni oznameni, ktere je shledano bezduvodnym a nekdo presto neustale naznacuje, ze zavery soudu byly spatne…. Podle me, stat se tohle v Americe, tak se spousta lidi nestaci divit, ze jim najednou chodi obsilky k soudu za pomluvu a urazky! No a mimochodem, tady se resi podani Ryznera a ne Sterbova.

    1. Mě zaráží, že ta stará parta nepodala TO na Rýznera a nežádá veřejnou omluvu. Když nám tak nezištně sloužila do roztrhání těla a Rýzner je podle nich křivě obvinil. Policie nic nevyšetřila, a kde je tedy pravda? Kdo je tady to zlo? Proč to vypadá jako zametené pod koberec? A co na to Zelený Raoul?

     1. Nejsou to takové k..dy jako Rýzner jako ten malej pomstychtivej skřet.

     2. Tak takovému vysvětlení, že oni jsou lepší než Rýzner, se věřit nedá. Kdyby si byli tak jistí svojí čistotou, podají TO na Rýznera. Nic takového se ale neděje. Takže jsou rádi že to je zametené, a to je celé. O další důvod nevěřit nikomu z nich, ani jedné straně.

 3. Tak hlavně, že to stalo Rýnerovi a jeho ovcim za to. Udělali ze sebe užitečný idioty. Naprosto nevídaná blamáž veřejnosti. Všichni by se měli za tu několikaletou štvanici omluvit.

 4. Já na tom vidím jedno velký plus. Redakci Radních listů opustila cenzura , co tam dlouho panovala, když byli ochotni otisknout ten text. Za mě dobrý. 👍🏻

   1. 99%obyvatel Humpolce už dávno nějaké šarvátky v minulém volebním období hodilo za hlavu a řeší současnost. Dohady komu, kdy, kdo a jestli vůbec někdo zakázal či nezakázal článek v RL je dávno nedůležité.
    Každý normální viděl, že k žádným finančním ztrátám města nedošlo. Jednat se mělo asi jinak, ale už je to v prachu dějin.

   2. kdyz bylo teprva podani TO, tak to bylo halo a vsichni byli zlodeji. Ted je to zamitnute ale jeste to neni pravomocne. To jsou mi veletoce v mysleni…

 5. Kdo všichni? Rýzner, jako strújce všeho, v první řadě. S ním celé HUGO za křivá obvinění a dehonestaci, madam Žaloudková za bezskrupulózní a trapný pokus o odvolání starosty, hulvát Hrala za nedůvodná obviňování všeho druhu. Omluvit by se měli občanům města, kteří byli nuceni celé roky sledovat jejich příšerné chování na zastupitelstvu a úspěšně rozeštvávali občany města. Především ale svým voličům a podporovatelům za to, že s nimi zcela vědomě manipullovali, uváděli v omyl a obelhávali je. Nic z toho se ale pochopitelně nestane. Nejsou schopni jakékoli sebereflexe. Hoodně by mě překvapil opak. Slaboši a ubožáci.

  1. Je to pravda. Pokladka trubek na cerno bez povoleni byla fakt slabosska a bezskrupulozni. Ubohost. Jeste ze uz je diky tomu uverejneni cernym stavbam konec. To je plus toho oznameni.

   1. Ha! Trubky, to se tu ještě neprobíralo, ne? teda asi jen 548796x, tedy ne dostatečně.

    Zkusím to znovu:

    realizace odpadního potrubí pivovaru, v letech cca 10-18 byla v souladu s tehdy platnou legislativou. Postup, který byl uplatňován sice nese znaky protekce (v principu, co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi), ale byl v souladu se zákony.
    „Přítrž“ tomu učinila až změna zákona, která ten postup znemožnila, nikoliv halasné odhalení, nebo změna ve vedení města.

    1. A o té protekci to právě je!! Už toho bylo holt moc. Když se někomu neustále nadržuje a po druhém se vozí, tak to se i ten vůl dokáže naštvat jako bejk.

  2. Sorry jako, ale jaka dehonestace? Jaky cely Hugo? Najdi mne videozaznam, kde nekdo z Huga urazi ostatni zastupitele. A lidi? Tem je to jedno. Volby ukazaly, ze drivejsi vedeni nemelo podpori verejnosti. S TO i bez TO.

  3. Pavlík Hralů nebyl a nikdy nebude součástí HUGO. A myslím, že nikdo nevoli HUGO kvůli trestnímu oznámení, které podal Z. Rýzner, ale kvůli úplně jiným hodnotám. Pokud vy ano, tak jste tuze hloupoučký a příště volte raději ANO. – to je hnutí přesně pro vás.

 6. Je to …..

  MOD: jak jsem nahoře slíbil, hulvátské anonymy budu mazat. Zkuste to s těmi blemty jinde, tady na ně není nikdo zvědavý. (f)

 7. Z toho textu není zřejmé, jestli je ukončeno vyšetřování PČR. X-krát tu byly zprávy o návštěvě PČR ve Vodaku a na radnici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Oznámení o přerušení elektrické energie dne 7.6.

Čt Čvn 1 , 2023
Sdílíme informaci od společnosti EG.D o přerušení dodávky el.energie dne 7.6.2023. Čtěte dále:   V Humpolci je zavřená ulice Panskodomská. Kvůli opravě plynovodu

You May Like

Témata