V pondělí začne v Humpolci oprava průtahu za asi 21 milionů korun. Hotovo bude na podzim

4

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí 11. července opravovat silnici 34 v Humpolci na Pelhřimovsku. Do úseku dlouhého asi 1350 metrů investuje takřka 21 milionů korun (bez DPH). Pracovat se bude za provozu. Hotovo má být začátkem října. V tiskové zprávě to za ŘSD uvedl Martin Buček.

„Hlavním cílem je oprava povrchu vozovky silnice v celé šířce jízdního pásu, to je dvou průběžných jízdních pruhů a zpevněných krajnic,“ uvedl Martin Buček.

Opravu provede společnost Swietelsky stavební s.r.o., která z šesti uchazečů o zakázku nabídla nejnižší cenu s termínem uvedení stavby do provozu za 13 týdnů. Opravovat se budou i dlážděné ostrůvky a vnitřní prstenec okružní křižovatky. Nutné bude také vyčistit odvodnění silnice.

Po silnici dál povede místní i tranzitní doprava, s částečnou uzavírkou nebo kyvadlovým provozem. „Celá oprava začne částí silnice od okružní křižovatky se silnicí druhé třídy číslo 29 v délce asi 380 metrů. Pracovat se bude v jízdním pásu ve směru k dálnici D1 a opravou projde příslušná polovina okružní křižovatky. Ze silnice I/38 tak nebude možné odbočit do ulice Fügnerova a Okružní, stejně jako z těchto ulic na silnici I/38 vjet. Ve směru Světlá nad Sázavou, Želiv bude značená objízdná trasa po místních komunikacích,“ dodal Buček.

Podle sčítání dopravy z roku 2020 projíždí po silnici denně asi 13 tisíc vozidel.

 

Axl

4 thoughts on “V pondělí začne v Humpolci oprava průtahu za asi 21 milionů korun. Hotovo bude na podzim

  1. Jsem zjedavý jak to bude ve špičce odpoledne běžne to stálo až ke Komorovicům, tak to bude možná až po Záhoří

  2. Nevím, proč se zase tato silnice opravuje?!….Není to tak dlouho, kdy se na ní pracovalo. Jsou tady silnice, které volají o pomoc mnohem více. Kdyby byla silnice v havarijním stavu, asi by řidiči byli shovivavější, ale takto… Nezbyde , než jen tiše nebo i nahlas zanadávat a čekat a čekat …….. a nespoléhat se, že někam včas dojedeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nové logistické centrum: zástupci supermarketu hledají místo u Humpolce

Po Čvc 11 , 2022
Zástupci Penny Marketu hledají, kde by mohli vybudovat své logistické centrum. Sešli se i se starostou Jamného Ľubošem Varhaníkem.
Nové logistické centrum: zástupci supermarketu hledají místo u Humpolce

You May Like

Témata