Jak je to s financováním mé kampaně? Proč jsem kandidovala na rektora?

20

Některým z našich spoluobčanů stále vrtá hlavou, proč vlastně chci pracovat pro město Humpolec, že jsem ochotna opustit teplé místečko. Proto uvádím několik informací z mého působení na Vysoké škole polytechnické Jihlava.

Jak je to s financováním mé kampaně?

ZCELA JEDNODUCHÉ!

Naše kandidátka s formální podporou hnutí ANO je jedinou kandidátkou v komunálních volbách 2014 v Humpolci, která nedostala ani korunu na financování své kampaně z ústředí. Vše je financováno z mých vlastních peněz, z podpory členů naší kandidátky a dalších nadšenců a příznivců. Texty a vizuální podobu volebních materiálů si navrhujeme sami a skvěle se tím bavíme. Neděláme mítinky, nevaříme guláše, nerozdáváme koláče, neobjednáváme vesele vyhrávající kapely, nenatáčíme propagační videa.  Prostě zbytečně MOC NEUTRÁCÍME!

Vaše A.Š.

Proč jsem kandidovala v březnu 2014 na rektora?

3.února 2014 náš mladý rektor zcela nečekaně oznámil, že už nebude kandidovat pro druhé rektorské období. Nikdo to nečekal, volby rektora byly vyhlášeny v listopadu 2013 a do uzávěrky na podávání návrhů kandidátů na rektora jsme v té době měli pouze dva týdny. Byla jsem několik let statutárním zástupcem rektora, a když se nikdo za první týden od oznámení nečekaného rozhodnutí  nenašel, rozhodla jsem se za této krizové situace pro vysokou školu kandidovat. Do uzávěrky podávání návrhů na kandidáty 17. února se našla ještě jedna kandidátka, prorektorka pro studium. Patnáctičlenný Akademický senát volil tajnou volbou 24. března nerozhodně, každá jsme dostaly sedm hlasů, jeden člen Akademického senátu nehlasoval.

Ihned poté jsem se rozhodla, že do opakované volby určitě nepůjdu. Nechtěla jsem instituci rozdělovat! Navíc na rektora bych v únoru ani nekandidovala, kdyby se nejednalo o krizovou situaci. A také při novém vyhlášení voleb na 2. června bylo dostatek času vygenerovat více kandidátů na rektora. To se také stalo a kandidáti byli nakonec tři.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Paradox: v Humpolci opustí finanční úřad vlastní kanceláře, jde do nájmu

Začátkem června byl zvolen nový rektor, kterému jsem ihned oznámila, že jsem se během měsíce května rozhodla kandidovat ve svém městě Humpolec v komunálních volbách. Mé rozhodnutí plně respektoval. Po svém jmenování prezidentem republiky mě v srpnu jmenoval svým statutárním zástupcem, protože velmi oceňuje mou práci prorektorky pro rozvoj.

Takže v současné době mám velmi zajímavou práci s dobrým oceněním, netoužím po žádné velké funkci. A když jsem zjistila, že se pan starosta Kučera rozhodl již nepokračovat ve své práci, bylo by třeba, aby se do čela radnice města velikosti Humpolce dostal člověk s dostatečnými zkušenostmi z veřejné správy, s velkou zkušeností s prací a odpovědnými funkcemi v územních samosprávách. Řešením by nebylo příliš šťastné, kdyby tuto funkci zastával člověk, který ještě nikdy nepracoval ani v zastupitelstvu či radě města.

Proto  kandiduji na starostku a nabízím své síly. Pokud rozhodnou voliči jinak, je to jejich svobodná volba. Budu řadovým členem zastupitelstva a zůstanu nadále pracovat ve své pozici statutárního zástupce rektora a prorektora pro rozvoj na Vysoké škole polytechnické Jihlava, práce je tam opravdu také dost.

Takže se voliči dobře rozhodněte a nenechte si namluvit, že mi jde o funkce!

Vaše A.Š.

zdroj: http://www.nebojmesestarostky.cz/

Petr

20 thoughts on “Jak je to s financováním mé kampaně? Proč jsem kandidovala na rektora?

 1. „Budu řadovým členem zastupitelstva“ – pozor, volby ještě neproběhly, a už je jasno, že alespoň to zastupitelstvo vyjde 🙂

  1. Ani první místo nikomu nezajistí jistotu zvolení do zastupitelstva.
   Vše dost záleží na volební účasti a celkově získaným mandátům pro konkrétní stranu. Může se stát, že se bude muset vytvořit koalice napříč spektrem, jinak se nic nepohne. Tedy vyjednávání po volbách, která jsou někdy dosti tvrdá

 2. Co píše paní Štěrbová je občas daleko od pravdy. Nebudu nic komentovat, pouze uvedu pravdu. Když říká že
  „Naše kandidátka s formální (slovo formální je docela úsměvné) podporou hnutí ANO je jedinou kandidátkou v komunálních volbách 2014 v Humpolci, která nedostala ani korunu na financování své kampaně z ústředí.“
  Kdyby se mě zeptala, věděla by, že humpolečtí kandidáti za Občanskou demokratickou stranu nedostali z ústředí na kampaň ani korunu a vše je hrazeno z peněz jejich a podporovatelů.
  Karel Kratochvíl

  1. Pane Kratochvíl, můžete být paní Štěrbové za její kampaň hluboce vděčný. Díky ní totiž Vaše strana obdrží hlasy, které by jinak možná nedostala, třeba i od lidí, kteří normálně k volbám nechodí:-) PS. I ten můj

   1. A díky průserům, které se na ODS provalily a ještě provalí – a to i v Humpolci, tato strana o většinu hlasů bývalých voličů přijde. S Pánem Bohem ODS.

  2. Pane Kratochvíle vaše ODS je zadlužena až po uši, neplatí sociální a zdravotní pojištění za své zaměstnance, a ještě si dovolujete vyhazovat prachy za zhovadilé klipy jak stoupáte ze sraček nahoru. Nestoupáte, vy se v těch sračkách stále topíte po uši a pomoci vám není. Mlčte a vůbec nevylézejte.

   1. Posranci, co jsou posraný napsat své jméno. Pan Kratochvíl je proti Vám alespoň chlap, když se podepíše. Vy jste posraný až za ušima.

    1. Hrubý styl diskuse by tu být neměl, každý člověk sledující politiku ví o vnitřních problémech ODS v nejvyšších patrech, ale zde se má řešit městská politika. Osobní invektivy ponechme stranou.
     Zbyněk LOSKOT,Hněvkovice

     1. Ovšem i místní ODS má své problémy. A po volbách se budou občané divit, až zjistí jak zde v minulých obdobích zástupci ODS nakládali s veřejnými prostředky. Ono totiž ne vše bylo tak hezké jak to ukazuje starostovo video na městských stránkách…. Bohužel místostarosta Namyslo tomu nedokázal zabránit. Jediná paní Bartáková s finančním výborem se snažili tomu udělat přítrž, ale vedení města si bohužel stejně vždy prosadilo svou !

     2. Paní Bartáková !? Nebuďte směšný. Tato zastupitelka nemá za čtyři roky sebemenší výstup, naprostá nula.

     3. Lenka Bartáková je nemastná neslaná, zřejmě slušná ženská ochotná pomoci ve svízelných situacích, ale nechce si udělat nepřátele, ve všech finálních rozhodnutích vždy nakonec otočila svoje stanovisko a odhlasovala všechny zhůvěřilosti, které prosazované Kučerou.

     4. Koukám, že tu roste strach z toho, že by mohla Bartáková někoho převálcovat

     5. Bartáková a převálcovat??? Chachá, a čím? Tím, že jí česanští voliči kvůli její nekonfliktní oblibě dají víc hlasů? Pak to bude smůla a neštěstí pro město a všechny občany bez výjimky. Blahoslavení chudí duchem!

     6. Moji milí kdyby šla Bartáková tak moc panu Kučerovi na ruku, tak proč ji před 4 roky odmítl?! Strana jí navrhovala na místostarostku, leč pan Kučera dal jasné ultimátum…..buď strana dá jiného kandidáta nebo ČSSD přijde o možnost mít místostarostovské křeslo. Kdyby to byla jeho ovečka do stáda, tak by se zachoval spíše naopak ne?!
      A mimochodem si vyprošuji, aby se tady nejen o p. Bartákové, ale o komkoliv psalo jako o nule.
      A.B.

     7. Když myslíte…..ale na toto by byla potřeba moc velká fantazie, aby si to člověk vymyslel, navíc by mě zajímalo, jak můžete tvrdit, že je to absolutní nesmysl. Viděl/a jste snad do zákulisního jednání?? Já naneštěstí ano.

     8. Myslím, že Andrej Babiš by se takto angažoval do humpolecké politiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Přehled kulturních akcí v Kališti

Čt Říj 9 , 2014
Program do konce roku 2014 Čtěte dále:   Šatník v Humpolci slouží všem

You May Like

Témata