Jak jsem rušila pevnou linku

15

Že doma definitivně zrušíme pevné telefonické připojení, jsme se rozhodli po té, co nám asi pětkrát denně volali nějací „dobrodinci“, kteří nám nabízeli, že nám předvedou moderní špičkovou technologii a zdarma uklidí celý byt, a dále jiní „zvědavci“, co se nás zhruba tak třikrát v týdnu vyptávali, kdy a kde jsme byli na poslední dovolené.

Zajímavé na tom je, že tito lidé mají snad nějaký dálkový radar či co a naschvál volají v ten nejnevhodnější okamžik. Například v dobu, kdy mám ruce obalené nějakým těstem či balancuju na jedné noze na kovových schůdcích se snahou otřít prach ze zářivky. Pokaždé si říkám, že se na ten telefon vybodnu a dodělám započatou věc, pokaždé to ale nevydržím (co kdyby se někomu něco stalo a potřeboval pomoc!) a jdu ten drnčící telefon zvednout. Přičemž v lepší variantě opatlám sluchátko těstem, v horší variantě při chvatném sestupu ze schůdků převrhnu kbelík s vodou. Já jsem vznětllivý člověk, to přiznávám, a proto už jsem jednoho dne, kdy zazvonil telefon a mně právě přetékala voda z hrnce s vařícími se těstovinami, dotyčnou volající osobu poslala tam, odkud není návratu, a učinila nezvratné rozhodnutí.


Jsem typem člověka, který když si chce koupit dva rohlíky, vyhledá internetový obchod a objedná si je tam. Proto jsem byla i přesvědčena, že pevnou linku jednoduše odhlásím přes internetové stránky poskytovatele služby. Nakonec webová adresa je zřetelně vytištěna na každém vyúčtování. Bohužel jsem musela zkonstatovat, že i když má Telefónica 02 na svém webu mnoho informací, nabídek služeb a produktů včetně 100+1 formulářů ke stažení, nenajdete zde nic, co by vás mohlo nasměrovat k tomu, jak ukončit smlouvu. Jak zrušit telefonní linku je z nějakého neznámého důvodu tajeno. Nenajdete zde ani formulář k odhlášení, ani pokyn jak postupovat, ani žádnou jinou potřebnou informaci, např. jak dlouho to trvá než je linka zrušena, zda k  tomu náleží nějaký poplatek apod. Můžete zde získat internet s mobilem za 1 Kč. Můžete získat revoluční tarif O2 Simple. Můžete získat bonus 2000 Kč, když budete aktivovat další službu od společnosti Telefónica O2. Ale nemůžete zde odhlásit vlastní produkt firmy.


Nezbylo mi tedy nic jiného než po dobré hodince pátrání a klikání na webu využít telefonní informační linku. Jedná se o zážitek, který mě opět okradl o další minuty života. Ve sluchátku se totiž odehrával následující monolog: “Dobrý den, vítejte na lince centra péče o zákazníka.” – To samé v angličtině. “Pokud chcete hovořit o telefonní stanici, ze které hovoříte, zmáčkněte jedničku. Pokud chcete hovořit o jiné stanici, zmáčkněte dvojku.” – “Prosíme, chvilku vyčkejte, probíhá ověřování vaší telefonní stanice.” ……. “Zvolte jednu z následujících možností: pokud požadujete … bla-bla-bla… zmáčkněte nulu. Pokud chcete … bla-bla-bla… zmáčkněte jedničku…” atd.atd. Mohu vás ubezpečit, že po té, co byla vyjmenována téměř celá desítková soustava, byla jsem zralá na prášky. Nakonec jsem ale zvolila možnost, která aspoň náznakově měla spojitost s tím, co jsem měla v záměru učinit, a byla jsem připojena na operátorku. Ta vyslechla můj požadavek, víceméně byla zaskočena skutečností, že existuje jedinec, který hodlá zrušit pevnou linku, a chtěla znát důvody, které mě vedly k učinění tohoto kroku. Vzhledem k tomu, že ve mně vzrostla obava, že mi nebude dovoleno linku zrušit, protože se to prostě nesmí, jsem k obměkčení operátorky vysvětlovala, že pevnou linku vlastně vůbec nevyužíváme neboť všichni v rodině máme mobilní telefony, a že dokonce i naši rodiče, kteří nám občas dosud na pevnou linku volali, si pořídili mobilní telefony a tudíž už nám na ni nevolají, no a z těchto důvodů že nám je pevné připojení vlastně na O2 věci, protože platíme zbytečně jen paušál. Operátorka mě se zaujetím vyslechla, načež se mě zeptala na jméno, na které je telefonní stanice hlášena, na telefonní číslo (proboha PROČ??? – když jsem chvíli před tím čekala než si ho ověří!!!), na referenční číslo a podobné čůčoviny. Když byl křížový výslech ukončen, operátorka mi oznámila, že po telefonu linku zrušit nemohu, a že mi do tří dnů zavolá specialista na odpojování, který mi sdělí pokyny, jak mám postupovat.

Čtěte dále:   Jarní Mikádo Market se blíží

Poté, co jsem se po dvou kávách a pěti cigaretách uklidnila, rozhodla jsem se, že nebudu čekat do tří dnů, zda mi nějaký specialista zavolá či nikoliv a ponořila jsem se do hlubokých internetových vod. Záhy jsem zjistila, že podobný problém řešilo X lidí přede mnou a díky bohu se našli tací, kteří na internet umístili vhodnou radu. A tak jsem sepsala žádost o ukončení smluvního vztahu se všemi potřebnými náležitostmi. Dle dobře míněných rad jsem žádost doporučeně zaslala na centrálu do Prahy a radostně jsem si zamnula ruce. Avšak neříkej nikdy HOP, dokud jsi nepřeskočil. Za dva dny zazvonil telefon – a ejhle: ona to specialistka firmy Telephónica O2. Ubezpečila se, zda volá na číslo, ze kterého jsme nedávno volali kvůli odpojení. Horlivě jsem přitakala a specialistka se mě optala, z jakého důvodu chceme linku rušit. Měla jsem chuť jí odvětit, ať se zeptá té nespecialistky, se kterou jsem mluvila tuhle, ale pak jsem jí přece jenom znovu vysvětlila důvody. Načež mi specialistka začala nabízet nové úžasné tarify, o jejichž výhodách jsem zřejmě dosud neměla ni tušení. Snažila jsem se jí přesvědčit, že pevná telefonní linka je pro nás skutečně nepotřebná a žádný jiný tarif to nezachrání. Poté mně tedy nabídla, ať prozatím využijeme dočasné odpojení, které umožňuje zcela linku znefunkčnit, ovšem aniž by došlo k jejímu zrušení, a bylo-li by třeba, znovu ji lze posléze aktivovat. Pak jakoby mimochodem dodala, že tato služba stojí 104 korun bez DPH. Když jsem ovládla svůj hysterický smích po zjištění, že za to, že nemám připojený telefon, nemohu z něj volat a ani mně se nikdo nedovolá, mám měsíčně platit 124 Kč, už docela nakrknutě jsem odsekla, že žádné jiné služby a tarify nechci a jediné, co chci, je zrušit linku. Specialistka to pochopila a řekla mi, že mám tedy napsat písemnou žádost se všemi nacionály a odeslat ji do jakéhosi p.o.boxu v Brně. KU*VA!!!!! Na tohle je potřeba specialistka??? To mi to samé nemohla říci ta druhá čůza před dvěma dny? Na sdělení poštovní adresy je potřeba nějaké vyšší zasvěcení? Zvyšuje se tím zaměstnanost v ČR nebo kýho šlaka?! Po hodně hlubokém nádechu jsem specialistce a odbornici na slovo vzaté sdělila, že jsem žádost již sepsala a odeslala do Prahy. “Kam do Prahy?” zeptala se specialistka. No kam by asi tak myslela? Na odbor dopravních spojů? “Na ústředí vaší firmy,” odvětila jsem a dodala celou adresu, na kterou jsem odeslala doporučený dopis. “To je špatně,” oznámila mi specialistka tónem, který naznačoval, že o mé retardaci má jasnou představu, “musíte to poslat do Brna.” Odtušila jsem, že si žádost mohou z Prahy do Brna předat či přeposlat, ale prý že ne, že v Praze se tím nebude nikdo zabývat a oddělení péče o zákazníky je pouze v Brně.


Pochopila jsem to. S obtížemi, ale přece. A tak jdu psát novou žádost. Možná k Vánocům dostaneme dárek. Odpojí nám pevnou linku…


 


 


 


 

myska

15 thoughts on “Jak jsem rušila pevnou linku

 1. ach jo, ženský 🙂 …. postupně jsi zvítězila nad automatem, méně specializovanou operátorkou, specializovanou operátorkou, na netu jsi našla postup, kudy na Telefonicu a …. A ULOŽIT NAPSANÝ TEXT neumíš? 😀 😀

  1. ach jo, ti mužští… nad čím to hned nepřemýšlejí 🙂 Uložit napsaný text umím, ale nepředpokládala jsem, že bych si snad v budoucnu někdy znovu pořídila pevnou linku a následně ji zase měla rušit, tudíž jsem ani nepředpokládala, že ještě někdy text daného znění budu potřebovat. A vzhledem k tomu, že moje schránka je přímo zahlcena různými texty, mít tam jeden nepotřebný navíc, mi přišlo zbytečný. Kde by mě napadlo, že jednu žádost jedné firmě budu muset posílat dvakrát.

    1. Mňo, jak z textu vyplývá, tak žádost byla odeslána doporučeně poštou. A bohužel na České poště v Humpolci žádnou složku „odeslané“ nemají 🙂 Ale nemyslím si, že hlavní problém spočívá v tom, že jsem pár řádek musela napsat znovu. V celé záležitosti to nakonec zabralo nejméně času.

 2. Je znát, že již nestačíš držet tempo s dobou, neboť odhlásit pevnou linku je záležitost na 5min-má osobní zkušenost, a stačí ti k tomu ta pevná linka, kterou odhlašuješ, jen musíš být její majitekou ty a ne manžel či jiný příbuzný. Přehodnoť své umění!!!!!!

  1. Gratuluji ti k tvému umění držet tempo a závidím ti tvé zkušenosti. Jsi zřejmě ale jediný v ČR, kdo dokázal odhlásit linku během 5 minut. Vzhledem k tomu, že zrušení MUSÍ být provedeno písemnou formou (takže telefon skutečně nestačí), tak fakt nechápu, jak se ti to podařilo do 5 minut. Jsi skutečně borec! Smekám… A jedna poznámka – pokud by to skutečně bylo tak, jak říkáš, budu-li někomu na telefonu tvrdit, že se jmenuji Anička Kropáčková, budu znát adresu Aničky Kropáčkové a dokonce i její telefonní a referenční číslo, tak jak člověk na druhém konci telefonu pozná, že nejsem Anička Kropáčková, ale že jsem její příbuzná? Mohu tě ujistit, že to nepozná nijak a tudíž by po telefonu mohl kdokoliv odhlásit kohokoliv, stačilo by třeba mít v ruce pouhý daňový doklad. No a právě proto to nejde, víš? Chlapi, no tááák… nesnažte se ze sebe dělat za každou cenu chytrolíny a všeuměly. Nejde vám to 🙂

   1. A jejda! Mrkla jsem na IP adresu, abych věděla, s kým si to povídám a on to nebude chlap :))) Omlouvám se všem chlapům, že jsem je podezírala z úmyslu chytračit :)))

     1. No právě 🙂 V tom je ten fór. A přitom to má kolegyně ke mně jenom kousek, že jo, aby mi to mohla přijít říci osobně. :)) „Ó, lidé – plémě krokodýlí, jak vás poznávám, jak se nikdy nezapřete .“ Charlesi, kdo to napsal? Já si teď za boha nevzpomenu.

     2. Přátelé odhlásit pevnou linku není opravdu žádná věda.Stačí zajít na pobočku O2 na Stromovce a tam je to opravdu vyřízené během několika minut pokud se nepočítá cesta tam.Mám to osobně vyzkoušené nedávno jsem to absolvoval.Telefoní linku nechávají ještě půl roku funkční pro příchozí hovory. FK

     3. Ano, to lze. O to víc ale pak zůstává s podivem, že mě o této možnosti neinformovala ani specialistka ani nespecialistka firmy. Rovněž o službě „vypojení na zkoušku“ za jednorázový poplatek 1 Kč (kterou zřejmě máte na mysli) jsem se nedozvěděla na informační lince, ale až z e-mailové odpovědi, kterou sem kopíruju pro případ, že by někdo další chtěl pevnou linku odpojit:

      k Vašemu mailovému dotazu sdělujeme následující.

      Výpověď je nutno podat v písemné formě. Výpovědní lhůta činí třicet (30) dnů a počíná běžet od prvního dne následujícího po dodání výpovědi druhé smluvní straně.

      Pro své zákazníky, kteří jsou rozhodnuti zrušit svou telefonní stanici, připravila Telefónica O2 Czech Republic, a.s., nabídku s názvem Vypojení na zkoušku. V rámci této služby má zákazník možnost přijímat hovory a volat tísňové linky. Toto vypojení je na období 6 měsíců. Za toto vypojení zaplatí zákazník pouze 1,- Kč bez DPH jednorázově a neplatí žádný měsíční poplatek. Během této doby se zákazník může rozhodnout nechat svou tel. stanici kdykoli znovuzapojit a stornovat tím svou výpověď účastnictví. Budete-li požadovat vypojení na zkoušku, uveďte prosím zájem o tuto službu ve Vaší žádosti na zrušení tel. stanice.

      Rádi bychom Vás ještě požádali o zvážení Vašeho kroku vedoucího k ukončení smluvního vztahu s naší společností. Ujišťujeme Vás, že si vážíme každého zákazníka a budeme velmi rádi pokud se rozhodnete si nadále ponechat svou telefonní stanici.

      Rovněž na bezplatné lince Telefonického centra služeb 800 123456 se můžete kdykoli informovat o nabízených tarifech, které poskytuje společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s..

      Jestliže se i poté rozhodnete zrušit telefonní stanici, můžete tak učinit na našich kontaktních místech, tzv O2 prodejnách, prostřednictvím vyplněného formuláře Ukončení dílčího smluvního vztahu, anebo můžete zaslat písemnou objednávku na adresu:

      Telefónica O2 Czech Republic, a.s.
      P. O. Box 10
      656 10 Brno

      S přátelským pozdravem
      M.Pastornická

      Telefónica O2 Czech Republic, a.s.

     4. Děkuji děkuji děkuji za míšu a další zachránkyni, která okopírovala odpověď Telefoniky. Mohu vás ubezpečit, že akce, kterou jste podstoupila v roce 2006, platí i v roce 2008. Poté, co jsem také vyslechla 3 desítkové soustavy, byla jsem přepojena na operátorku. 3 soustavy proto, že jsem nevydržela poslouchat blablabla a zkoušela jsem volat znovu s tím, že jsem neurvale od začátku mačkala 0 v domnění, že urychlím a přeskočím tu soustavu, tak až napotřetí jsem konečně byla přepojena na operátorku, kterou jsem požádala o adresu kvůli zrušení linky. Ona, ač mladá, tak operativně nahluchlá mi sdělila, že mi nemůže poskytnout informace ohledně zrušení linky, v tom jsem jí skočila do řeči, že nežádám informace, žádám adresu, která je někam do Brna, ona opět dodržující stanovy Telete, mi odvětila, že mi neumí podat informa, na to jsem ji opět nevychovaně zastavila, nežádám informace, chci adresu, ona s politováním odvětila, že ani adresu nezná, na to mají speciality, skoro jsem zařvala, ať mě na ně přepojí, bohužel nemůže přepojit, ale do 3 pracovní dnů .. a to už znáte. Měla jsem chuť jí uškrtit, ale vím, že ona za to nemůže, holt mají nařízení a ona ho jen dodržuje, ale ačkoli nejsem vznětlivá, Teleti se podařilo mě nastartovat docela slušně … ! Vlítla jsem na net, že snad najdu adresu, kam budu moci napsat a díky bohu jsem hned napoprvé natrefila na váš nádherný EM a moc vám za něj děkuji 🙂 !!! Zdraví vás všechny Taťána

 3. Podrobný popis jak zrušit pevnou linku včetně odkazů na stažení formulářů výpovědi a formuláře na zmenu tarifu: „http://ivzez.blog.cz/0711/vypoved-pevne-linky-o2-aneb“.

  Ono to opravdu není tak jednoduché, jak by se zdálo. O2 se snaží dobu skutečného ukončení pevné linky co nejvíce prodloužit, takže často dochází k tomu, že klient platí zbytečně dva, tři nebo čtyři paušály navíc. ivzez

 4. Kdysi jsem se rozhodl také zrušit pevnou telefonní linku – a ejhle, ono to „jaksi šlo“-jenže po čase mi přišlo oznámení, že nehradím poplatky za telefon -jenže číslo bylo zcela jiné, které mi nikdy nebylo přiděleno
  Opět zdlouhavé jednání -jednak písemné, tak i telefonické s výsledkem :tupci (pardon) odborníci na mne podávají žalobu pro zneužití telefonu a neúhradu telefonních poplatků
  Opět další korespondence s výsledkem že mne, prostějováka, žaluje jakýsi telekomunikační úřad pro severočeskou oblast v Ústí nad Labem (vždyť Prostějov a Ústí nad Labem je přece „za rohem“)
  Po zaslání možných i nemožných materiálů mi 11.IX.2014 přišla výzva, že se mohu dne 15.IX.2014 přijet podívat do Ústí, co zde „žalobce“ na mne má vlastně za materiály
  Na mou odpověď obratem není reagováno, takže asi promastím staré kolo nebo si dám pár slihovic a vyrazím pěšky směr Ústí – peníze za vlak nabo beznin za takové… (zde si doplňte sami) v žádném případě nehodlám vyhazovat
  Jsem zvědav na výsledek – ale v této zemi přece existuje právo, rozum a spravedlnost…
  Nebo že bych se pletl?
  Pozdrav Jarda K. Prostějov

  1. Learn how you can influence your son or daughter’s behavior without having them understanding it. Developing kids with higher self-esteem as well as confidence demands these 5 secrets and techniques that demonstrate how assist them earn at existence. Give all of them the edge they have to succeed and they’ll have the abilities needed to attain their goals. http://www.parentinggood.com [www.parentinggood.com]

   Fleas as well as ticks — there’s appears to be no end for their recurrence. Fortunately there’s an ideal way to manage this, along with Frontline In addition. Here’s the concise manual on Frontline In addition and how it can benefit your canine. http://www.petsrights.com [www.petsrights.com]

   This post explains the most popular misconception how the sport associated with Powerlifting is really a Power sport however in fact may be the complete reverse. It is really a strength activity. This post will clarify the difference between your two kinds and demonstrate how each are superb tools for learning not simply powerlifting however all sports activities. http://www.powerfulsport.com [www.powerfulsport.com]

   This installment from the ongoing cv writing suggestion series targets putting your own title to meet your needs. This post suggests you in the ante (as well as power) through including a good action focused title which demonstrates the way you will impact the business. http://www.preferjob.com [www.preferjob.com]

   Buy reduced, sell higher, it’s the credo most of us have heard prior to, and it seems like a sure method to earn money from your investment, right? Nicely, it’s tougher than which quote causes it to be sound and you need to work diligently to make sure you visit a great, higher return. http://www.preferrealestate.com [www.preferrealestate.com]

   A plumber is really a professional who accounts for repairing as well as installing the actual pipes which are used to transport sewage as well as water. Nearly all plumbers work within the plumbing or ac industry, however nearly fourteen percent associated with plumbers tend to be self-employed. http://www.proinjobs.com [www.proinjobs.com]

   Have you ever thought regarding growing your personal hops, stop thinking and begin now. It is simpler than you believe and in conjunction with the knowledge how the beer you have hand designed contains hops you have grown in your back backyard and you’ve got a compelling debate to give it a try. http://www.purchaseshopping.com [www.purchaseshopping.com]

   College college students are graduation, and Funeral Day is actually fast nearing, which indicates summer is nearly here. Getting prepared for summer time doesn’t need to be a unpleasant experience; teach your self healthy habits that you could continue throughout every season that will help get in to shape and remain in shape. http://www.readyforservices.com [www.readyforservices.com]

   Taking care of your getting older parent is actually overwhelming as well as confusing. Lots of people are tossed into these types of situations with no notice or even experience. I thought my dad was well-prepared until I discovered out he or she wasn’t. The problems that appear throughout the parent-child part reversal is harder than anybody can assume. http://www.readyparenting.com [www.readyparenting.com]

   QR code is really a versatile tool that’s immensely helpful for real property marketing. Set being an essential the main real property marketing within close long term, it is sensible to have it now. Continue reading to understand how QR code might help make your own listings market better. http://www.realestateeffort.com [www.realestateeffort.com]

   What was previously your desire home has become your own nightmare. Through no children to 3 kids, you’re running from room as well as your last nerve may be frayed through Jr’s hamster that’s been out associated with his cage for that past 7 days. http://www.realestategeo.com [www.realestategeo.com]

   People tend to be avoiding any kinds of investment because of slump as well as poor security situation within Pakistan. Because of recession, home slump as well as terrorism within Pakistan, rich as well as professional individuals are quickly immigrating in order to advanced interpersonal welfare nations. http://www.realestatemassive.com [www.realestatemassive.com]

   Even probably the most luxurious as well as expensive homes nowadays are getting into on the actual act, as house builders find that eco-friendly products is often as useful so that as beautiful because their previous counterparts. http://www.realestatescheme.com [www.realestatescheme.com]

   The very best ways to make money from foreclosed houses are to locate them within their pre phases. Unlike those late evening get wealthy quick infomercials want you to consider, a in foreclosure process home will be the least favorable for you personally. http://www.realestatetactic.com [www.realestatetactic.com]

   These strange beasts, inhabiting the Cosmic Zoo, are most likely born exactly the same way because normal superstars. However, Brown Dwarfs never get the critical mass that’s necessary in order to ignite their own nuclear-fusing furnaces. http://www.reallycoolsports.com [www.reallycoolsports.com]

   A person haven’t completely experienced existence to it’s fullest till you’ve already been a mother or father. It’s an event that all of us as people struggle with every day despite getting done this for a large number of years. Authors publish publications, teachers maintain parenting courses, experienced nannies seem on tv shows. http://www.realparentinghelp.com [www.realparentinghelp.com]

   It is really a well-known proven fact that keywords would be the backbone from the Internet. Without having it, you cannot do much on the web, but Together, you may master the various search engines and thus generate visitors for businesses at home, which indicates sales. http://www.selectorbusiness.com [www.selectorbusiness.com]

   Keeping your own pool clean is definitely an essential a part of being the responsible swimming pool owner. When people buy a pool, possess a pool set up, or buy a home having a pool for the very first time, they tend not to realize just how much work as well as effort adopts ‚keeping this up. a http://www.servicesbasic.com [www.servicesbasic.com]

   With many types of entire body shops obtainable, it’s vital that you know what kind to choose to get the best take care of your automobile. Determine choosing an car body shop whenever your vehicle is looking for auto entire body repair. http://www.shoppingaspect.com [www.shoppingaspect.com]

   Everyone desires customized items when they are ordering hats to advertise a function. Offering your own clients sublimating services on the custom hats is a terrific way to boost earnings. Here are strategies for ensuring the flawless result each time. http://www.shoppingmargin.com [www.shoppingmargin.com]

   The fundamental explanation of what goes on in the precision device shop is very simple. It’s an assembly-line procedure, in that numerical instructions are fed right into a machine, that translates individuals commands in to robotic measures, resulting within the creation of the object or even objects from the solid prevent of uncooked metal. http://www.shoppingprecise.com [www.shoppingprecise.com]

   Many individuals have grown to be very successful running a business and have grown to be very rich for their businesses. Several individuals have discovered fame in the commercial community as well as their achievement stories tend to be no secret towards the public. http://www.specializebusiness.com [www.specializebusiness.com]

   There might be many explanations why one would want passport pictures. A passport dimension photograph is actually a family portrait photograph of the human encounter showing prominently aside from part of the top torso particularly the make. As the actual name indicates, the very first place you might need one of those is the passport. http://www.techgenerate.com [www.techgenerate.com]

   It is actually apparent that to be able to survive as well as thrive within the real property industry these days, real auctions and real estate agents must accept every part of technology as well as remain along with the have to continually update their techniques. http://www.technologyforreal.com [www.technologyforreal.com]

   There are a variety of opportunities in order to advance your own radiology career for those who have one or even more areas associated with specialization. The greater specializations you’ve, the much more competitive you’ll be in the task market. http://www.techspecially.com [www.techspecially.com]

   This month’s statement takes us towards the western Ough. S. state associated with Oregon plus some fantastic snow boarding. First just a little background about the state associated with Oregon by itself. Begin having a little prehistory by after this link to understand about Oregon and also the Columbia level. http://www.travelascend.com [www.travelascend.com]

   Koi fish happen to be called the actual national seafood of Japan and therefore are popular within China and worldwide. This post describes a brief history of Koi fish fish breeding and provide useful info regarding how various kinds of fish tend to be categorised based on their colors and white markings. http://www.travelescalator.com [www.travelescalator.com]

   Traveling having a baby inside a car isn’t easy, but heading longer compared to two hours at any given time sounds much more dreadful. Listed here are three great tips as well as ideas how to get ready, car as well as your baby for this type of long journey. http://www.travelinglong.com [www.travelinglong.com]

   Travelling could be a thrilling time, educational as well as relaxing. Nicely, it is actually suppose to become relaxing, if it’s a vacation. Sometimes holidays aren’t relaxing. To make your vacation travel relaxing you should plan ahead and also have things structured. http://www.www.travelrelaxation.com [www.www.travelrelaxation.com]

   You had been born along with potential. You had been born along with goodness as well as trust. You had been born along with ideals as well as dreams. You had been born along with greatness. You had been born along with wings. You aren’t meant with regard to crawling, therefore don’t! You’ve wings, learn how to use all of them and travel… http://www.trulyfinancial.com [www.trulyfinancial.com]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kdo se má v mužích vyznat?

So Říj 28 , 2006
Tohle řeší ženy…. Čtěte dále:   Rybí hody

You May Like

Témata