Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem III

20

Zřícení zimního stadionu vyvolalo v Humpolci obrovskou vlnu solidarity. Lidé chtějí ze svých kapes přispět na vybudování nové bruslařské haly. Tím však veškerá iniciativa nekončí. Stavbu nového stadiónu podporuje i zastupitelstvo města Humpolec.

Předseda hokejového klubu v Humpolci Jiří Hynek je denně oslovován s nabídkou příspěvku na obnovu zimního stadiónu. Číslo účtu veřejné sbírky začne platit ale až od sobotní půlnoci, hotovost nelze přijímat. Jediný způsob, jak pomoci, je zaslat částku na konto, jehož číslo bude zveřejněno právě o víkendu. S největší pravděpodobností se objeví i na televizní obrazovce v olympijském studiu. Sbírka, jejímž patronem je bývalý trenér hokejové reprezentace Josef Augusta, bude prezentována ve velkém stylu. Již při sobotním finále krajského přeboru mužů požádají humpolečtí hokejisté o příspěvek. Osloví také všechny hokejové kluby v Česku a uspořádají i dražbu předmětů olympioniků.


Dne 16. února 2006 Zastupitelstvo města Humpolec na svém pracovním jednání projednalo záležitost zříceného Zimního stadionu v Humpolci, došlo společně k těmto závěrům a vydává toto tiskové prohlášení:

Zastupitelstvo města Humpolec podporuje obnovu stavby zimního stadionu ještě v roce 2006.
Zastupitelstvo města Humpolce navrhlo na základě plné moci od majitele zimního stadionu TJ Jiskra Humpolec, v součinnosti s orgány činnými v trestním řízení a s odbornými znalci zajistit odstranění zřícené stavby v co nejkratším možném termínu.
Zastupitelstvo města Humpolec požaduje vyřešit v co nejkratší době, ve spolupráci s TJ Jiskra Humpolec, majetkoprávní vztahy ke všem sportovním zařízením v majetku TJ Jiskra Humpolec.
Zastupitelstvo města Humpolec navrhlo, aby po vyřešení majetkoprávních vztahů k TJ Jiskra Humpolec bylo investorem nové stavby zimního stadionu v Humpolci Město Humpolec.
Zastupitelstvo města pověřilo vedení města ve spolupráci s renomovanou advokátní kanceláří jednat o vzniklé situaci s dodavatelem haly, se zhotovitelem stavby a s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Zastupitelstvo města Humpolec podporuje a vítá iniciativu hokejového oddílu TJ Jiskra Humpolec při pořádání sbírky na obnovu zimního stadionu.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

(Zdroj: Pelhřimov.info)

myska

20 thoughts on “Jak to pokračuje s humpoleckým stadiónem III

 1. Sakra když se na to složí lidi tak má stadion patřit jim ne?A né jednotě která to pokurvila už dost!

   1. No dyť jo o čem tady asi mluvím?Lidi se složí tak má stadion patřit městu a ne oddílu!Už to tak mělo být dávno Vališ je hňup!

    1. Samozřejmě, že přispěji a rád, ale pod dvěma podmínkami :
     stadion a veškerá sportoviště se převedou pod město a pan Vališ nebude mít žádnou funkci v JISKŘE !
     a za druhé – sportovci nebo město podají trestní oznámení na p. Vališe, neboť svým jednáním zpronevěřil peníze nás všech cca 12 milionů, protože to byly peníze města a když někdo obhospodařuje něčí majetek, tak za něj také zodpovídá a musí ho pojistit ! Každý člověk ví, že pokud si bere auto na leasing, nebo úvěr u banky, tak musí ten majetek pojistit na všechna rizika a na plnou cenu !!!! A pan Vališ jako člověk – podnikatel se živ. listem na správu nemovitostí za úplatu to přeci musel vědět, když si za takové rady ještě nechává platit, takže si myslím, že v jeho případě se jedná dokonce o úmyslný trestný čin, protože to udělal úmyslně a ne z nedbalosti !!! Vyzývám tímto všechny občany města, aby dokud nebude podáno trestní oznámení, aby se zjistilo kdo městu, tedy nám občanům vrátí již vložené peníze, tak nepřispívali na žádné sbírky !!!!!!!!!!!
     Až bude toto učiněno, tak prosím pomozte, protože jiné cesty opravdu není. Ale je třeba nastolit pořádek a odpovědnost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     1. Přesně tak tenhle člověk to vystínil úplně přesně!Vališ pryč!

     2. Pod tohle se můžu podepsat, sbírku pro Jiskru pod vedením s.Vališe nehodlám také podporovat, jestliže Jiskra odmítne podmínky města, všechno zůstane při starém. Navíc se tady vůbec nemluví o nějaké odpovědnosti, opět se to nechává zapadnout. V případě, že se jasně označí viník, určitě sbírku podpořím a myslím, že i hodně jiných lidí. Na nový stadion to asi nebude, ale na likvidaci havárie by to stačit mohlo. Tenhle případ je smutným mementem o tom, jak jeden lidský šlendrián zničí práci a nadšení hodně jiných lidí …

     3. Panebože, dejte to někdo přečíst Vališovi, ať vidí že již dlouho škodí sportu a této vypjaté situaci, kdy zaplaťpánbů lidé chtějí ještě stále něco dělat, kvůli němu většina lidí nedá peníze. A sportovci, prosím podejte už na něho to trestní oznámení. Děkuji za všechny slušné lidi.

 2. Možná máte pravdu s odpovědností pana Vališe. Ale zodpovědné je i vedení města, především starosta a oba místostarostové. Každá banka, když někomu půjčí peníze, si nechá tuto půjčku něčím zajistit a pokud je to nemovitostí, pak má přímo v podmínkách půjčky, že zastavená nemovitost bude pojištěna a pojistné plnění vinkulováno ve prospěch půjčovatele. Dokud dlužník nepředloží pojistnou smlouvu a vinkulaci pojistného plnění ve prospěch věřitele, banka mu žádné peníze nedá. Tím, že si to vedení města nezkontrolovalo, dopustilo se hrubé nedbalosti a mělo by nést svůj podíl viny. Kromě Vališe by měla policie vyšetřovat i městské papaláše a oni sami by měli vyvodit osobní odpovědnost a odstoupit z funkcí. Svým lajdáckým přístupem připravili město zbytečně o 12 milionů. Navíc nejde o první případ. Policie by se měla zabývat i tím, jak „dovedně“ prodali objekt sauny.

  1. Jak chcete aby ty naši volové jako policajti měli něco řešit!Asi za to může i město,ale pan Vališ už dělá kraviny od tý doby co tam je!VALIŠ PRYČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Tak soudruhu, ty si tady nedáš pokoj. Už jsem myslel, že tě kleplo z tý tvý závisti, ale ty nepřestaneš zamořovat vzduch. Neustále tady omíláš dokola pozemky a saunu a nejseš si chopný zjistit ani základní fakta. Pozemky už jsem s tebou probral, tak jestli máš zájem pokračovat se saunou, klidně se ozvi, je vidět že ti chybí schůze, kde by ti to ostatní soudruzi vysvětlili. Vrať se do hrobu.

 3. Všichni tu plkáte o odpovědnosti, o pojistce! Kdo z Vás tu uzavřenou pojistku viděl, že jste si tak jistí? Navíc je hala v zaruční době, tak tedy je nutné zjistit pravou příčinu této politováníhodné události. Pak se zajímejme o nějaké pojistky. Pana Walische musel také někdo do funkce zvolit, sám se jmenoval težko. Tedy ti, kteří ho zvolili, ať ho odvolají a požadují vysvětlení. Nebo neexistuje žádný správní orgán TJ JIskra? Doufejme, že veřejná sbírka pomůže k rychlému znovuobnovení stadionu, že peníze nezůstynou někomu za drápky. Co Vy na to, pane místostarosto Křišťane, velký kamaráde p. Walische a milovníku neprůhledných akcí?

  1. Souhlasím – Vališ okamžitě pryč !!!
   Pane starosto Kučero, jste taktéž zodpovědný za našich 12 milionů, které jsou v tahu. Podejte prosím okamžitě trestní oznámení na Jiskru Humpolec, neboť se nepostarali o naše společné peníze. Pokud to neuděláte, krejete lumpárnu a to si myslím snad nechcete, neboť většina občanů města Vás má za slušného člověka. Rádi bychom Vás viděli jako starostu i v dalším období, ale musíte se chovat čestně a musíte umět ukázat na lumpy.

   1. Přesně tak pan Kučera je nejlepší starosta co kdy Humpolec měl a jsou na něj pyšní i ostatní lidi a ne jenom já!Ale to co dělá neškodí jen sobě ale i lidi kteří jako by vlastní a zodpovídá za ně!Jednou jste starosta tak něco ukažte a nebojte se toho!

    1. Souhlasím, že lepšího starostu zřejmě ještě Humpolec neměl. Ale právě proto musíte pane starosto konat a zajistit, aby se prošetřilo, kdo nese odpovědnost za ztracených 12 milionů, které byly naše – všech občanů města. A za to si vás také platíme, aby jste se starali o naše společné penéze.

     1. S tím souhlasím, ale jestli se nezasadí alespoň o morální odsouzení viníka, kterým p.Vališ bezesporu je už jenom tím, že se nepostaral o odklizení sněhu a pojistku, tak asi nejen u mě p.starosta ztratí hodně bodů, i když nejenom pro sport udělal v Humpolci hodně, což samozřejmě naopak někomu vadí.

 4. Pana Vališe neznám, ale odstoupit by měl – on podepisoval smlouvy, on měl stadiom na triku, takže ať za to může projektant, dodavatel a nebo neodklizení sněhu je to jedno. Murlo

 5. To se jim to všem anonymům píše, hodndotí, kritizuje, odsuzuje. Možná umí jen psát a ne číst nebo získávat informace. Než někoho odsoudím, měl bych vědět věci pravdivě. Proč město nepostavilo pro své občany zimní
  stadion dříve samo? Proč musela TJ nejen pro své členy,
  ale pro veškeré občany Humpolce sehnat peníze a ve
  své režii, s malou dotací města a svým velkým úvěrem
  vše financovat ze svého. Kdo TJ pomohl z těch, kteří teď
  po nešťasné příhodě se spadlým zimním stadionem někoho odsuzují. Proč ostatní členové TJ mají doplácet na hokejový
  oddíl, který spolkl skoro všechyn finanční prostředky dotace města a dále by chtěl jen dál myslet na sebe. Proč chce město získat mejetek TJ pro sebe? Nebo pro koho? Majetek
  je nás členů TJ, ne někoho jiného. Nenechme si jej vzít.

  1. Vtipe vylez, tim majetkem myslite tu hromadu srotu? Uverem myslite 8 milionu ze statniho rozpoctu a 12 milionu od mesta (nebo obracene, castky neznam presne)? Nestastnou prihodou myslite trestuhodnou nedbalost vedeni Jiskry? Venku se oteplilo, tak jste asi predcasne ukoncil zimni spanek, doporucuji v nem pokracovat.

 6. Naprosto souhlasím s tím, že majetek TJ Jiskra je majetkem členů TJ Jiskra, jak uvádí výše anonymní pisatel. Pak se tedy ptám, když tak vehementně hájí “ svůj majetek“, co dělali členové TJ Jiskra pro to, aby k takovéto nehodě nedošlo! Chodili okolo svého majetku a prohlíželi ho tak dlouho, až jim to spadlo na hlavu. Myslím, že pokud bude hala v majetku města, bude jen dobře. Když si členové TJ volí vedení, které není schopno „jejich majetek“ řádně spravovat, pak je ne místě, aby majetek spravovalo město.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zimní stadión v Humpolci by měl stát už letos

Po Úno 20 , 2006
Hned v pátek 10.února 2006, kdy se zřítila humpolecká hokejová hala, vznikla myšlenka založení sbírky na její obnovu. Oddíl ledního hokeje společně s celou Tělovýchovnou jednotou Jiskra Humpolec splnil všechny zákonné povinnosti a založil veřejnou sbírku. Příspěvky mohou posílat všichni – fyzické osoby, firmy, fanoušci – prostě všichni ti, kteří […]

You May Like

Témata