Jedno píchnutí a uvidím rodinu. Důchodci na Třebíčsku se těší na vakcínu

2

Seznamy obyvatel, kteří se chtějí nechat očkovat proti covidu-19 už mají Domovy důchodců na Vysočině. Zájem je velký. „Většina to činí s vidinou, že se dočkají návštěv svých blízkých,“ vysvětlil ředitel Domova Václav Šerák ze Žďáru nad Sázavou.

Seznam má Domov důchodců Reynkova v Havlíčkově Brodě. „Čekáme očkování do deseti dnů. Zajistí ho zdravotníci z očkovacího centra nemocnice,“ informovala ředitelka Magdalena Kufrová. Očkování by se týkalo zhruba 131 osob. „ Očkování je dobrovolné. Někdo souhlasil okamžitě, další se chtějí poradit s lékařem. Ti co covid prodělali, váhají“ upřesnila Kufrová.

Na odborné školení do nemocnice v Třebíči poslal svoje zdravotníky Domov pro seniory manželů Curiových. „V Domově by se očkování týkalo 150 lidí. Někteří se radí s rodinou,“ sdělila ředitelka Domova Zuzana Malásková s tím, že očkování se uskuteční ve spolupráci s nemocnicí Třebíč v nejbližších dnech.

Na očkování se chystá Domov důchodců Husova v Havlíčkově Brodě. „Domluvili jsme se s praktickými lékaři. Chceme aby byli očkování přítomni. Očkovat budou i naše zdravotnice které se to učí v očkovacím centru,“ dodala sdělila ředitelka Hana Hlaváčková. Očkování se týká jak Domova v Brodě, tak i v nedaleké Břevnici. Celkem 184 lidí. Podle Hlaváčkové mají obyvatelé Domova o vakcíny zájem. „Očkovat se chtějí s ohledem na věk a zdraví. Někteří koronavirus prodělali a mají protilátky,“ upřesnila ředitelka.

Také Domov důchodců v Humpolci dal dohromady seznamy. „Přesné informace kdy a jak se bude očkovat, zatím nemám,“ sdělil ředitel Petr Vaněk a dodal: „Očkování je jediná možnost, jak se z toho covidového pekla dostat.“ V Humpolci čeká na očkování asi 160 lidí. „Uvítali bychom, kdyby nám očkování zajistili zdravotníci z krajských očkovacích týmů. Naše doktorka má práce dost,“ dodal Vaněk.

Dům klidného stáří ve Žďáře nad Sázavou také má seznam a čeká na instrukce. „U nás žije asi 80 lidí. Z toho se nechá očkovat asi polovina. Většina to činí s vidinou, že se dočkají návštěv blízkých,“ vysvětlil ředitel s tím, že někteří obyvatelé trpí demencí, takže potřebují souhlas rodiny. Kdo, kdy a jak bude klienty očkovat, zatím ředitel netuší. „Naši smluvní lékaři slíbili, že by se očkování zúčastnili, ale nic přesného zatím nevím,“ dodal Šerák.

Čtěte dále:   NEJLEPŠÍ MĚSTA PRO ŽIVOT V ČESKU: NA VYSOČINĚ PATŘÍME MEZI ŠŤASTLIVCE!

ktuální počty zájemců o očkování má už Domov Stříbrné terasy Jihlava. „Seznamy jsme poslali Kraji Vysočina a čekáme na další pokyny. Obyvatelé a zaměstnanci, kteří už covid prodělali v posledních devadesáti dnech se očkovat nemusejí. Očkování zajistí naše lékařka, ve spolupráci s vrchní a staniční sestrou,“ popsal situaci v Domově ředitel Jiří Vondráček.

Aktuálně má Kraj Vysočina k dispozici zhruba 2 340 vakcín. Zdravotníky, obyvatele Domovů důchodců, hasiče a záchranáře chce nechat proočkovat do konce února. „Strategie očkování proti covidu-19 v Domovech důchodců v Kraji Vysočina je stejná, jako ta celostátní. Kraj chce naočkovat seniory mezi prvními,“ informovala krajská mluvčí Jitka Svatošová.

Přesnější informaci připojil i hejtman Vítězslav Schrek. „Klienty domovů pro seniory stejně jako zdravotníky vnímáme jako prioritní skupinu, proto pracujeme na postupném spuštění jejich očkování v průběhu tohoto a příštího týdne,“ sdělil hejtman.  jak dodal, celý proces se neobjede bez zapojení zdravotnických pracovníků v domovech a také praktických lékařů, kteří klientům pobytových sociálních služeb poskytují zdravotní péči. „V tuto chvíli pracovníci domovů finalizují seznamy klientů se zájmem o očkování, připravují spolupráci praktických lékařů a jakmile budeme mít dodanou očkovací látku, můžeme očkovat,“ dodal hejtman.

Očkování v Domovech

Domov Reynkova Havlíčkův Brod 131 lidí

Domov Havlíčkův Brod Husova a Břevnice 184 lidí

Domov manželů Curiových Třebíč 150 lidí

Domov Humpolec 160 lidí

Domov Žďár nad Sázavou 59 lidí

Stříbrné terasy Jihlava 61 lidí

Axl

2 thoughts on “Jedno píchnutí a uvidím rodinu. Důchodci na Třebíčsku se těší na vakcínu

  1. Neuvidí nic, nikdo přece neřekl, že po očkování se přestanou počítat pozitivní. Naočkovaný může být stejně pozitivní jako neočkovaný a tak hra s pejskem pojede dál a dál

    1. Tak tuto myšlenku bych poprosil vysvětlit. Máte na mysli „PCR pozitivitu“ z důvodu detekce dotyčného proteinu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Sníh komplikuje situaci na vysočinských silnicích. Problém mají hlavně kamiony

St Led 13 , 2021
Hned na několika místech Vysočiny komplikuje situaci nový sníh. Na silnicích mají problémy především kamiony. Čtěte dále:   NEJLEPŠÍ MĚSTA PRO ŽIVOT V ČESKU: NA VYSOČINĚ PATŘÍME MEZI ŠŤASTLIVCE!
Sníh komplikuje situaci na vysočinských silnicích. Problém mají hlavně kamiony

You May Like

Témata