Jiskra rozhodla skvělým nástupem do zápasu

Dobrý start do jihočeského přeboru mají za sebou humpolečtí hokejisté.

Ilustrační foto.Po třech kolech se drží v popředí tabulky, další body přidali v domácím utkání s Českým Krumlovem.

HUMPOLEC – Č. KRUMLOV 7:4
Zápas začal zostra a dá se říci, že vše podstatné vyřešila už první třetina. Domácí v měli navrch a už ve 38. vteřině je poslal do vedení Hřeben. Tlak Humpolce pokračoval, krumlovský brankář během deseti minut čtyřikrát inkasoval a nechal se vystřídat. I když se hosté potom zlepšili a korigovali, do kabin se šlo za stavu 5:2.

Druhá dvacetiminutovka byla ve znamení tlaku Českého Krumlova. Ten také v polovině zápasu snížil na rozdíl dvou branek, takže vše bylo ještě otevřené. Naděje hostům ale sebral ve 38. minutě Polák, který v oslabení střelou mezi betony brankáře zvýšil na 6:3.

To vneslo do řad hráčů Jiskry klid a ve třetí třetině se hrálo dlouho bez branek. Teprve v 59. minutě se měnilo skóre. To se nejprve ve vlastním oslabení prosadil Dvořák, který tak završil hattrick, a po pár vteřinách využili hosté přesilovku.

Branky: Dvořák 3, Komůrka, Hřeben, Polák, Vitera – Mareš 2, Lukeš, Perník. Rozhodčí: Steiner. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Oslabení: 2:0. Humpolec: Kochánek – Zmrhal, P. Beneš ml., Hurda, J. Šerák, Cakl, Linhart – D. Hřeben, Kolář, Cirhan – Dolejš, Dvořák, Komůrka – Polák, Vitera, Barták – Holec.

Ostatní výsledky: Hluboká nad Vltavou – Vimperk 6:4, Veselí – Božetice 4:2, Radomyšl – Soběslav 4:1, Strakonice – Tábor B 1:0.

Zdroj: Listy Pelhřimovska
Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: Remízy pomohly Humpolci i Slovanu k záchraně. Šance Bystřice ale ještě dál žije