Tak jsem byl také u toho …

… u fotbalového mistrovství světa, které probíhá v Německu. Shodou okolností jsem se ocitl v Berlíně v době, kdy hrála Francie se Španělskem.

V Berlíně je během celého mistrovství absolutně zablokovaná dvouproudá komunikace v centru (ulice 17.června, mezi „Velkou hvězdou“ a „Brandenburgskou bránou“) a probíhá zde jeden velký permanentní „fan fest“. Osobně si myslím, že během mistrovství je v Německu zablokování vše. Zaměstnanci firem o ničem jiném nemluví, kdo nemá na autě německou vlaječku není „in“. Taxíkář, když zjistil, že jsem z ČR, tak se hned smál, že my už jsme doma:)) Jiní němečtí fanoušti na výše uvedeném festu mi zase říkali, že to je škoda, že češi vypadli, že to byli jeho favoriti. Starší pan recepční v hotelu komentoval výsledek a španělskou hru slovy: „To je konec, svět se mění, co předvedli ti, kde se fotbal zrodil?“


Na výše uvedené dvouproudovce je několik obrovských obrazovek na kterých sleduje obrovské množství lidí fotbalová utkání. Představuji si, jak to bude vypadat v pátek, až bude hrát Německo … už teď je tu fůra lidí. Vše perfektně organizováno. Nepustí sem nikoho kdo neprojde přes kontrolu ochranky, která každého prošacuje. Prodává se zde neuvěřitelné množství originálních suvenýrů s logem a ochranými prvky FIFA, ale i neoriginálů a šmejdů, které zde prodávají různí trhovci, které známe i z ČR. Samozřejmé jsou nejrůznější atrakce, velké množství stánků s pivem a občerstvením.


Co jsem se zatím doslechl, v každém městě, kde je stadion na kterém se odehrávají oficiální zápasy, tak něco podobného existuje.


Pro fanoušky je oficiální průvodce na www.

foto z 27.6.2006


foto z 27.6.2006


foto z 27.6.2006

Čtěte dále:   Humpolec deklasoval Starou Říši. Speřice bojují o udržení.

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová pravidla silničního provozu

So Čvc 1 , 2006
Vím že to slyšíte neustále z rádia, z televize a čtete to skoro v každých novinách. Ale opakování je matka moudrosti a dnes 1. července dochází ke změnám v pravidlech silničního provozu. Novela se dotkne všech účastníků silničního provozu. Jste připraveni na novelu silničního provozu? Čtěte dále:   A.F.C. Humpolec […]

You May Like

Témata