Kradou se už i ploty. V Humpolci jeden zmizel z cyklostezky

70

Humpolečtí policisté prošetřují případ krádeže stavebního oplocení. Mělo k ní dojít v době od druhé hodiny odpoledne pátku 10. prosince do nedělní páté hodiny večer na Zahradní ulici.

„Pachatel z chodníku a cyklostezky odcizil dva kusy stavebního oplocení včetně betonových patek a štítků. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem čtyř tisíc korun,“ uvedla krajská policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

 

Zdroj a více na: https://pelhrimovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kradou-se-uz-i-ploty-v-humpolci-jeden-zmizel-z-cyklostezky-20211216.html

Petr

70 thoughts on “Kradou se už i ploty. V Humpolci jeden zmizel z cyklostezky

 1. Přátelé nedivme se.
  Ryba smrdí od hlavy.
  Humpolečtí konšelé kryjí důvodná podezření, že naše město bylo okradeno o milióny korun Rodinným pivovarem Bernard a když jsou opakovaně vyzýváni, aby tuto záležitost nechali nezávisle prošetřit, raději strkají hlavu do písku.
  Proč tolik povyku pro pár erárních miliónů, vždyť to přeci DĚLÁME PRO LIDI!

  Ale věřím, že nad odcizeným plotem za 4000 korun se budou pohoršovat všichni dotyční (16) zastupitelé. Tomu se říká pokrytectví.

  Tak hezký svátky, a hodně víry, neb nikde není psáno, že zlo bude dlouhodobě vyhrávat.

  1. Něčí podezření ještě není obvinění, byť je to Vaše zbožné přání, které nezapomenete připojit pod jakýkoliv článek. Co kdybyste hnojomet tentokrát nechal spát?

   frrrr

   1. Soudní znalecký posudky jsou více než vaše žvatlání pane Frrrr, je vidno že ve vyjadřování blbostí a nesmyslů jste lecos pochytil od vaší tchýně Arnotové.

    A pod jaký jiný článek by mělo být umístěno podezření o obohacování se na úkor města, než pod článek, Kradou se již ploty…

    Vážený pane Frrr nezkoušejte donekonečna obhajovat neobhajitelné.

    Čas ukáže, do té doby se zbytečně nevysilujte a nebraňte lidem se ve svobodné společnosti svobodně vyjadřovat. Naštěstí již nežijeme v době kdy cenzoři dovolí co se bude číst a co nikoliv.

    1. No vidíte. A já vím, že znalecký posudek v dnešní době neznamená vůbec nic.

     Tak mějte dobrou noc a zítra nashle 🙂

     Frrrr

     1. Možná ve vašem oboru.

      K yby to bylo tak jednoduché jak píšete, tak vám garantuji, že už by město zadalo X oponentních znaleckých posudků.
      Bohužel, zde se nejvyšší představitelé města bojí nejen znaleckých posudků, ale i důkladného forenzního auditu.

      Věřím, že nové zastupitelstvo v roce 2922 nechá celou záležitost, důsledně vyšetřit.

      A poté uvidíme jestli bude existovat i nadále status quo, nebo-li, kde není žalobce, není soudce.

      Ledy se určitě pohnou, ale na spravedlnost, si budeme muset ještě chvíli počkat.

      Taky přeji dobrou noc😉

     2. Ad možná ve vašem oboru) spor je již šest let u soudu – 2x soudní znalec žalovaná strana, 2x soudní znalec žalobce, 1x soudní znalec přímo od soudu a ten si pro jistotu vzal ještě jednoho podznalce, aby bylo více hlav 🙂 Takže nejen v mém oboru, vítejte v reálném světě – máte toho plnou televizi, Humpolec nebude výjimka.

      Ad jednoduché, forenzní audit) A proč by to dělali? To, že Vy si něco vysníte/ máte pocit přeci neznamená, že to protistrana musí automaticky udělat.

      Ad rok 2922) s termínem souhlasím :), akorát ani Vy, ani já už to nedokážeme bohužel ocenit :))

      Ad žalobce) Je to na policii, výsledek tedy musí nějaký nastat. Je otázka jaký. Vy máte jasno, já ctím presumpci neviny a něčí pocit mi nestačí. Rád potom přiznám, že jsem se mýlil.

      Ad ledy, spravedlost) ok, zde souhlasím. Jen to pohnutí a spravedlnost každý vídíme jiným směrem.

      Tak pěkný den.

      frrrr

     3. Dodatek – u toho sporu samozřejmě mluvím o něčem, čeho jsem bohužel účasten, nikoliv o Humpolci.

      frrrr

  2. ta rubrika Deníku „zločiny a soudy“ by měla obsahovat hlavně zlodějny typu „odpuštěné miliony“, ale evidentně řeší raději plůtek za 4.000

   1. Pane Rýznere, proč si berete čtenáře humpoláka za rukojmí Vašich mindráků? Jistě dokážete najit adekvátní odbornou pomoc, humpolák neni linka pomoci pro mindráky či přebujelá ega.

    1. Rýzner si nebere nikoho za své rukojmí. Rýzner dlouhodobě v Humpolci poukazuje na nezákonnosti, které se zde dějí.

     Policie šetří a je škoda, že interně nešetří samo město. Závěry soudního znalce jsou jasné: je důvodné podezření, že se Rodinný pivovar Bernard obohatil o vysoké statisíce, na úkor města. Bohužel je zde 16 klientelisticky jednajících zastupitelů, kteří nehájí zájmy města, ale zájmy soukromého subjektu.

     Rýznerovi můžete děkovat, že se zdejší rozkrádání snaží zabránit,

     1. Problém je, že nezákonnosti jsou to jen z jeho pohledu – je fajn, že se k tomu dostala policie, aby se ukázalo, jak se opravdu věci mají. Do té doby nevidím důvod, aby se dělaly interní/ forenzní audity – protože má pan Rýzner pocit? Jak jsem psal jinde – soudní znalec o ničem nevypovídá – pokud si myslíte, že nemám pravdu, pusťte si televizní reportáže o zmanipulovaných soudních znaleckých posudcích apod. – je toho plná bedna. Začněte třeba u Janouška a spol.Logické mi přijde počkat na závěry soudu a pak se můžou dělat audity na všechny strany.
      Nedám za to ruku do ohně, ale ještě týden/ 14 dním zpět byly avizovány škody v řádu milionů, teď už jsme v řádu „vysokých statisíců“.
      Ohledně děkování to zatím vypadá spíše na poděkování za ukázku, jak se dá relativně kvalitně rozjetý projekt (HUGo) potopit nekvalitním PR a zbytečnými chybami (historie se opakuje – stejně dopadl projekt s Alenou na věčné časy), ale to je samozřejmě jen můj názor.

      Tak dobrou chuť k obědu.

      frrrr

    2. To nepsal Rýzner. Nebo všichni, komu se nelíbí místní rozkrádačky, jsou Rýzner?
     Tak to pak ano. Odpuštěné miliony byly naposledy před kamerou na zastupitelstvu.
     Z neznámých důvodů se tady firmě odpustily smluvní pokuty. Měl snad nějaký zastupitel pokyn od voličů že něco takového voliči chtějí? Odpustí nám také město poplatky? A proč ne, když cizím odpustí? Už je toho rozkrádání dost.

 2. Posudku a protiposudku ti kazdej na*ere za korunu kybl. Nemusime chodit daleko, podivej jak si s nima muze vytrit mistni bonzparta.

 3. Pamatuji si jak na této stránce před minulými volbami pan Frrr hodnotil šance HUGO na 0 až 1 mandát.
  Chápu, že on bude na HUGO vždy přisazovat, stejně jak celá koalice.
  Nevšiml jsem si nějakých chyb, ba naopak Hugo dlouhodobě bojuje za transparentní a efektivní úřad, bohužel klientelismus v Humpolci je silně zakořeněn.
  Jsem přesvědčen, že do voleb se ještě plno věcí vykrystalizuje.
  Nedělejte účet bez hostinského a dojmy pana Frrrr jsou jen jeho subjektivní pohledy.
  Občané rozhodnou v září/říjnu příštího roku, ale jsem přesvědčen že Humpolec bude mít skvělou starostku.
  A hodně pochybuji kolik ze současných vládních zastupitelů bude kandidovat, sázím tak na 3 až 4 kousky.

  1. Tak koukám, že vy ani volby nepotřebujete, protože máte jasno.. Ale vůbec nevíte, jaká je situace v oněch hnutích s lidmi..

   Neznamená to, že když HUgo má nyní tyto čtyři koně v zastupitelstvu, že ty samé bude mít znovu. O ANO už tu bylo psáno, člensky mají v Humpolci asi tři lidi a pokud vyrazí na smetiště dějin současnou čtveřici zrádců v kauze Štěrbová ve FV, tak horko těžko budou 21 lidí dávat nových do kandidátky. Nebo jim chcete pomoci, to se však obávám, že na odvahu kandidovat koule nemáte..

   STAN v Humpolci je zatím jen Hrala . Ostatní z kandidátky se jakoby ztratili.. Mořná má novou posilu na kandidátku a tím bude pan Kaman..Ale jinak bída..

   Štěrbová už svůj čas propásla, když roku 2018 ze záhadných důvodů nekandidovala..Možná, že to byla ztráta a tím ANO nemělo pět mandátů.. A nyní mlčí také.. Takže nedělejte si iluze, že už je jisté, že roku 2022 kandidovat znovu bude.

 4. Jedna poznámka, jste snad všichni bez paměti? 28.4. 2021 na zastupitelstvu pan Bernard vystoupil a prohlásil, že zažaluje pana Rýznera a pana Voplakala, mimochodem to bylo asi již třetí oznámení o žalobě. Do dnešního dne žádná žaloba. Proč asi??? Že by jen zastrašování a plané PR?
  Na druhou stranu pan Rýzner podal začátkem května trestní oznámení, které do dnešních dnů prošetřuje policie. Před pár dny ještě pan Rýzner oznámil, že bude žalovat 15 zastupitelů u civilního soudu pro pomluvu viz jeho soukromí FB.
  Ve veřejném prostoru včetně FB města se můžete dočíst, že je důvodné podezření, že Rodinný pivovar Bernard se obohatil na úkor města o statisíce a milióny nelze vyloučit.
  Chcete mi vykládat, že pokud by to byla celá lež, že by pivovar Bernard a zastupitel Bernard nežalovali tyto výroky?
  Jsem přesvědčen, že pan Rýzner odvádí obdivuhodnou a precizní práci a bohužel se ukazuje, že s veřejnými prostředky města není nakládáno tak jak by mělo být.
  Nevěřím lamentování podporovatelů zdejších pořádků, ať se jmenují jakkoliv. Věřím faktům a důkazům a ty zatím ukazují představitelé spojení se sdružením HUGO. A ať si kdo chce co chce říká, Rýzner a spol se chovají asertivně, ale férově. Žádné podrazy. To se bohužel o vládní koalici říci nedá. A to je smutné.
  Hezkou adventní neděli všem.

  1. Máte pravdu. Brukner mohl jít za Panskodomskou sedět. Postupem Machka k tomu nedošlo. A to stačilo počkat a pak vše oznámit.

   1. Minimálně se ukazuje, že trestní oznámení nebylo plácnutím do vody. Policie TO šetří již sedmým měsícem.
    Rychlost šetření policie nedávejme za vinu Rýznerovi, i když chápu že je zde hodně lidí, kteří mu dávají za vinu kde co.

     1. Pěkný večer, tak tady se toho příliš nezměnilo, pod článkem o ukradených plotech konspirae o dění na radnici. Ale když to tak vezmu, je to pěkně symbolické – některým pisatelům chybí „vnitřní ploty“ – sebereflexe, respekt k jinému názoru,… Tak hlavně ať jsme všichni zdraví. Krásné Vánoce všem. Ovčan

 5. Jestli je trestní oznámení, které šetří policie sedmým měsícem, konspirační teorie o tom co se děje na radnici, tak k tomu není co dodat.

  Příjde mi to stejný, jak diskuze o Covidu, taky důkazy vs. zmatený výkřiky.

  1. Dobrý den, ano, souhlasím, není co dodat. Jen je třeba rozlišovat mezi trestním oznámením a pravomocným rozsudkem. Krásný den. Ovčan

  2. O ukradeném plotu lze stejně úspěšně diskutovat jako o existenci skutečné vakciny proti šíření covidu.

 6. Ať žije koalice a šestnáct statečných zastupitelů, kteří se nebojí postavit zpropadenému Rýznerovi!

 7. Já bych Rýznera zrovinka zavřel, myslím že za všechny neúspěcha velké části humpoleckých obyvatel, může tento mladý, bohatý, úspěšný a sebevědomý pán.

  Ano, bude líp!😉

 8. Kradou se už i ploty. No ano. Kradou. Ve městě, kde z našich daní placený starosta bez soutěže prodává městským organizacím knihy a sešity, se to dá čekat. Ukázkový konflikt zájmů starosty-knihkupce a jeho prodeje bez konkurenčních nabídek našim ’16 statečným‘ nevadí. To je ten disent, okrádat město?

  1. Ale tak kdyz te to tak trapi, udej to na patricna mista a po prosetreni uvidis. Bud to nebude podlehat vyberovemu rizeni a budes za udavcskyho vola, nebo odhalis velky skandal u budes king. Proste a jednoduche. Psat tady nejaka obvineni bez patricnych verdiktu se stalo standardem urcite skupinky resp. jedincu.

   1. Jenže to by se musel dotyčný „odkopat“ a na to takový hrdina není. To je lepší kydat hnuj anonymně. Ono totiž osobně face to face to už taková sranda není, protože se protistrana může bránit.

    frrrr

    1. Vidím aktivitu pana Rýznera, který jak je vidno se naší klientelistické zastupitelské kliky nebojí, opak je pravdou, zastupitelé se bojí jeho a jeho aktivit, které jsou jim hodně nepříjemné.

     Souhlasím s panem Frrr, máte podezření na porušování zákonů, konejte, jenom tak se věci nebudou opakovat, ale zlepšovat.

     I když se Rýzner neboji, sám je neporazí.
     .

     1. Ono pouhe podezreni dnes (a panbuh zaplat) ani zdaleka nestaci. Byt by si to nekteri hoooodne prali. To fungovalo za bolsana, fasouna a podobne predchozi svoloce.

     2. Od toho je naštěstí nezávislý státní zastupitelství a nezávislá policie a v neposlední řadě samozřejmě nezávislá soudní moc.

   2. No tak konflikt zájmů je nemravný, ale ne trestný.
    Mají město vést nemravní lidé?
    Podle vás asi ano. Hlavně že nadáváte všichni na komunisty.

    1. DObrý den všem, dovolte mi zamyšlení – kdybych používal Vaši logiku o konfliktu zájmů, pak bych se ptal, proč někdo dnes za své peníze nechá zpracovávat projekty typu humpolecké moře, rybník na kopci apod. Snad proto, aby po vyhraných volbách, ve které doufá, od svých společností tyto projekty pro město odkoupil? Nebo je to čistý altruismus?
     A napadá mne otázka:
     Jak budete postupovat, až tedy ovládnete radnici, v rámci úvah o některém z těchto projektů se přihlásí do soutěže konkurenční návrh a nevyhraje, zvítězí ten váš – byť třeba transparentně? Budete třeba obviněni z konfliktu zájmů. Budete v tu chvíli ctít presumpci viny a automaticky rezignovat, jak nyní doporučujete svým oponentům?
     A bude pak vůbec mravné tyto návrhy na městě uplatňovat, když budou z per zastupitelů? Je to mravné už teď?
     Já bych s tím kádrováním mravnostních prohřešků byl trochu zdrženlivější. Ale to je jen a pouze můj názor, tam se dá najít mnoho pohledů na věc…
     Krásné předsváteční odpoledne všem. Ovčan

     1. Vážený pane Ovčane, jako vždy pálíte slepýma. Chápu, že se o komunální politiku moc nezajímáte, tak nejen pro vás.
      Ok plan a jeho majitel se zavázal, že pokud bude v KAU, nebude dělat pro město.
      Tyto koncepty, které si u OK Planu objednalo HUGO, jsou “jen” ideové studie, které mohou být použity jako výchozí podklady pro VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ.

      Málokdo z HUGA chce být tak netransparentní ve výběrovkách jako současný místostarosta Vlastimil Mazavka Brukner a jeho legendární spolupráce s firmou Masterplan HB.. jste inteligentní člověk, najeďte do registru smluv a zkontrolujte si kolik miliónů se rozdalo této firmě bez výběrových řízení.

      Je ostudné jak se v těchto “projektech” vyhazují z okna veřejné finance.

      Pochybuji, že HUGO bude stejně netransparentní jako současné vedení města.

      Díky HUGU se zde neplýtvá ještě více, než je Humpolec zvyklý.

     2. bude-li chtit nekdo ve vedeni mesta (at uz kdokoli) postupovat ciste a pouze transparentne, pak mu to nezavidim. Zakon o verejnych zakazkach, az na vyjimky, nedovoluje prijmout jinou nez nejlevnejsi nabidku (protoze situace v Hu je takova jaka je, jine reseni nebude). Nejlevnejsi ale neznamena nejlepsi. To vi i Ryzner. Nidky nejlevnejsi reseni nedelal, proto je tam kde je. No a jsme u jadru pudla. Vybrat nejlevnejsi nabidku, presto ze vime ze to bude pruser, nebo vybrat jinou a byt okamzite obvinen z mrhani a janevim ceho – tj. zase pruser….. Holt aktivni politika. A protoze je to v HU rozestvane, nepovede nic k dohode a kompromisu. Vysledek – pruser. Budouci vlasdnouci skvadre – at uz bude z jakehokoli spektra – to nezavidim. Par lidem bych to sarkasticky pral, Humpolci a jeho lidem ale ne.

     3. Pane Ovčane, pokud chcete vidět v Humpolci čistý a opravdový altruismus, zajděte do 8smičky na výstavu.
      Mecenášství pana Rýznera je obdivuhodné a jistě si dokážete představit, že pár studií v porovnání s celkovou každoroční finanční injekcí do projektu jako 8smička, je zanedbatelná cifra.
      Cifra, která ale i tak ukazuje, že jsou zde podnikatelé, kteří májí chuť podporovat věci a projekty, které mají pro naše město smysl. Ne nadarmo se tomu říká mecenášství či filantropie.
      Je skvělý mít pana Rýznera v našem městě, jelikož může být čistou inspirací pro další úspěšné podnikatele.
      Hezký den a hezké svátky a všem přeji velké a dobrosrdečné srdce nejen pro tuto nelehkou dobu

     4. nebo si dát práci a vypsat kvalitní výběrové řízení, které nemusí být jen o ceně. Pokud jste četl zákon č. 134/2016 sbírky zákon o veřejných zakázkách pozorně, tak jistě víte, že jsou různé možnosti zadávacích podmínek. Nikde není psáno, že cena je nejdůležitější parametr. To jen, když si to chcete hodně ulehčit, tak to všechno postavíte na cenu.

      Celá problematika určitě není na humpolak, ale komplexnost zákona a jeho využití je opravdu široké a nikoho zásadně nezešněrovává jen jedním směrem.

      A pochybuji, že by i pan Rýzner opomíjel na adekvátní a odpovídající cenu.

      Nezapomínejte CENA VÝKON, to platí nejen v soukromé sféře, ale mělo by to začít platit i v samosprávě

     5. Zadávací podmínky sice můžou být různé, ale čím více kombinací si nastavíte, tím více automaticky rozšiřujete portfolio věcí, za které Vám je může kdokoliv napadnout. Není nad to, když se Vám účastník odvolá k soudu – to pak máte výběrové řízení ne na měsíce, ale na roky. Ještě jsem nepotkal úředníka, který by chtěl dobrovolně strkat hlavu do oprátky. Ano, zákon sice jiný postup umožňuje, ale realita života je naprosto jiná a já se jí nedivím – byť je to hodně smutné a ten systém naprosto mimo.

      frrrr

     6. Víte, moc rád přiznám, že jsem pálil celou dobu slepými (přestože je mi jasné, ze k těmto dehonestacím vás vede pouze argumentacni nouze), ae něco mi říká, že s takovými soudy bude lépe přijít až po jednom, dvou obdobích s HUGem v čele radnice. Krásný večer. Ovčan

     7. Pane Občane, necpěte mě do HUGOStanu. Mě se zdá nemravné aby si člověk, placený z našich daní, ještě přivydělával. Navíc takto trapně. V pozici starosty má příjem, na který nikdy nedosáhl. Je starostou na plný úvazek. To ku*va nemá dost a ještě hokynaří bez konkurenčních nabídek, zřejmě i v pracovní době? Co jiného by mělo být považované za nemravné?
      Beránek, Limburský a další by si NIKDY nic takového nedovolili. Styďte se, když toto schvalujete a bagatelizujete!

     8. Dobrý večer, já nic neobhajuji a o tomto debata nebyla. Osobne si myslím, že p.starosta by měl doložit, na základě čeho knihy dodává – třeba je vše ok. A nebo ne. To já nevím a právě proto to nesoudím. Tak prosim Vy nesuďte mne a nepřiřkávejte mi zbytečně takové závěry. Krásný večer. Ovčan

     9. Muzes to napsat sebekvalitneji ale ve verejnem sektoru z toho vzdycky vyleze akorat nejnizsi cena. Ostatni se odvolaji a muzes se jit klouzat. Pak te jeste nekdo napadne, ze jsi to psal vitezovi na miru a nezvolil nejnizsi cenu proto, aby sis nahrabal a vyzve te k odstoupeni…. co to kecam, tohle se prece nikde nedeje, zejo. Vsichni maj akorat cisty zajmy a cile.

 9. Zrejme, mozna, predpokladam, asi, mam podezreni, ocekavam, domnivam se, mam pocit, typoval bych, vsadim se, je mi to jasne, vidim to presne, nemam pochyb, jsem presvedcen, jinak to preci byt nemuze…
  Ale stale tady neco zasadniho chybi. Stale, pokazde a jiz dlouho.

  1. Dočkáš se, neboj. Hned druhý den poté co bude zvoleno nové zastupitelstvo z řad HUGO, nastane ráj na zemi v Humpolci…. Vše bude mávnutím kouzelného proutku křišťálově čisté. Historie se opakuje a tak hned poté bude následovat křišťálová noc a noc dlouhejch nožů.
   UFF to byl hroznej sen…. až jsem se spotil.

   1. Ve Vašem pojetí se úplně vytratila služba občanům.
    Chápete vůbec význam slova zastupitel?
    Nejvyšší čas, aby tam byli lidé co chtějí pracovat pro občany města.

    1. To jako mám věřit v jejich načančaný PR jako je třeba Humpolecký moře nebo rybník na kopci?
     Pokud toto považujete za službu občanům tohoto města, tak pán Bůh s námi.
     Mě stačilo, když jsem viděl Machkův projekt na nástavbu v Hálkovce – pokud by toto nekvalitní dílo bylo realizováno tak jak ho pan Projektant nakreslil, bych nechtěl být tím školákem co tam bude chodit.

     1. Kde můžu ten projekt taky vidět, když nejsem Kukrechtová ani Brukner ani Kratochvíl. Hoď sem odkaz, ať můžeme sami nezávazně posoudit, co se tady snažíš vnukávat. Díkec.

     2. Projekt nikde nebude, ale názor p. architekta Machka na manipulace a lži z radnice tady v Radničních listech na straně 7. Já už sem si obrázek o situaci udělala. Je to zase účelová rychlovka od místo-starostů. Ještě si před koncem mandátu chtějí ,,pomoci.“

     3. Kde je k vidění projekt nástavby ZŠ Hálkova?
      Proč ho nemohou vidět občané?
      Jen pro vyvolené?
      To je demokracie?
      Co dalšího nám skrýváte?

     4. Pokud budeš chtít vidět projekt, zajdi Na ředitelství Z´š Hálkova a pan Jůzl ti ho rád ukáže stejně jako mě a ostatním rodičům, co o to projevili zájem

     5. Petra Machka si vážím jako hybatele kulturního dění v Humpolci, nicméně po shlédnutí té plánované prosklené opičárny co navrhl na střeše Zš Hálkova, bych si od něj nenechal naprojektovat ani kozí chlívek.

    1. I o to byl zájemce, jen nechtěli jednat s jediným ekonomicky vzdělaným adeptem na tento post. Nebo spíše adeptkou

     1. No jo. To se tak v životě stává. Berdych taky chtěl byt světovou jedničkou, ale ostatní hráči mu to nedopřáli….

 10. Tak kde je ten plot? Porybný tam furt čumí na rybáře a má to přímo pod oknem, tak by měl říct kdo to byl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nová kniha o Humpolci

Čt Pro 16 , 2021
A je to tady! Celý rok jsme pilně připravovali překvapení pod stromeček pro všechny humpolecké patrioty – a nová kniha o Humpolci je na světě!

You May Like

Témata