Rušný víkend v Humpolci

2

Z deníku policie


Z pátku na sobotu měla restaurace Na Baronce nočního nevítaného hosta. Neznámý pachatel vypáčil nejprve zásuvku u barového pultu, odkud odcizil peněženku s denní tržbou. Dále odcizil doposud nezjištěné množství tvrdého alkoholu. Celková škoda byla vyčíslena na 30,8 tisíc korun.


Již podruhé v krátkém čase doplatil novinový stánek v Příčné ulici na “čtenářskou vášeň” neznámého pachatele. Ten ze soboty na neděli vypáčil mříže a rozbil výplň okna. Odtud pak odnesl časopisy a krabičky cigaret vystavené za oknem. Škoda na stánku činí dva tisíce korun, odnesené věci byly vyčísleny na 2,7 tisíce korun.


Před jízdou se několika panáky tvrdého alkoholu posilnila jedenatřicetiletá řidička. Při kontrole policejní hlídkou ukázala dechová zkouška 1,74 promile alkoholu v krvi. Policisté ji zadrželi a převezli k lékařskému vyšetření a odběru krve. Žena je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Dopravní policie si o uplynulém víkendu neužila vůbec žádného klidu. Na Pelhřimovsku došlo od pátku do neděle celkem k šesti dopravním nehodám, při nich byly čtyři osoby lehce zraněny. Hmotná škoda na vozidlech se vyšplhala na 214 tisíc korun. Mezi nejčastější příčiny se řadila nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě. V předešlém týdnu bourali řidiči šestadvacetkrát. Při nich byla jedna osoba těžce zraněna a osm osob lehce. Hmotná škoda dosáhla 1,096 milionu korun.


Zveřejnění inkriminovaných fotografií na serveru Humpolák přispělo k dopadení pachatele, který poškodil služební vozidlo Rodinného pivovaru Bernard. Z trestného činu poškozování cizí věci obvinili pelhřimovští kriminalisté třiadvacetiletou ženu, která pod vlivem požitého alkoholu vylezla v nočních hodinách o srpnových Pivních slavnostech na střechu zaparkovaného vozu. Střechu poškodila a následně rozbila i čelní sklo vozidla, čímž vznikla škoda ve výši cca 10.000 Kč.

Čtěte dále:   Cizinci ukradli dvě stě tisíc korun posádce auta na odpočívadle u Humpolce

myska

2 thoughts on “Rušný víkend v Humpolci

  1. Mysko,trochu to poopravím, máš poněkud nepřesné informace. K vloupání do restaurace Na Baronce došlo ze čtvrtka na pátek, k vloupání do trafiky z neděle na pondělí. Ostatní víceméně souhlasí. Styrlitz.

    1. Omlouvám se za zkreslené informace, ale byly čerpány z regionálního tisku. Jinak dík za upřesnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Tip na výlet: Vánoce ve Skanzenu Vysočiny

Pá Lis 24 , 2006
Těšíte se na Vánoce a přitom vám jdou už na nervy ti odpudiví tlustí dědci před supermarkety, oblečení do křiklavě červených kabátů, pohánění elekřinou a vrtící se boky ve snaze o erotický tanec či rozehnání koliky? Máte rádi ty pravé české Vánoce ve starodávném duchu? Pak neváhejte, popadněte své ratolesti […]

You May Like

Témata