Při srážce aut na silnici mezi Humpolcem a Havlíčkovým Brodem zemřel člověk

Při čelní srážce dvou osobních aut na Havlíčkobrodsku zemřel včera ráno člověk, další dva lidé se zranili. Silnice 34 mezi obcemi Rozkoš a Skála musela být skoro celé dopoledne uzavřena. Provoz byl obnoven až kolem půl jedenácté.

O události před 8. hodinou informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Nehoda na hlavním tahu mezi Humpolcem na Pelhřimovsku a Havlíčkovým Brodem se stala před 7. hodinou ráno. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Mezi Rozkoší a Skálou se čelně srazila Toyota RAV 4 a Škoda Octavia. Jedno z aut přejelo z dosud nezjištěného důvodu do protisměru, kde se srazilo s druhým vozidlem.

„V autě, které přejelo do protisměru, se řidič těžce zranil, spolujezdkyně zemřela,“ řekla Čírtková. Nikdo další s nimi v autě necestoval. Ve druhém autě jel jen řidič.

Na místo nehody dorazily i tři posádky záchranářů včetně vrtulníku z Jihlavy. Záchrana nejvážněji zraněného člověka však už nebyla možná, utrpěl smrtelná poranění. Oba řidiči museli do nemocnic.

„V péči našich záchranářů skončili dva pacienti. Jeden byl s lehčím zraněním převezen sanitkou do nemocnice v Havlíčkově Brodě, druhý utrpěl zranění těžšího charakteru a letecky jsme ho transportovali do traumacentra v Brně,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Dechové zkoušky na alkohol byly podle Čírtkové u řidičů negativní. Okolnosti nehody a míru zavinění policie dál zjišťuje. Případ si převzali kriminalisté, kteří pro účely trestního řízení zajistili vraky obou havarovaných vozidel.

Téměř celé dopoledne byl hlavní silniční tah spojující Havlíčkův Brod s dálnicí D1 uzavřen. Policisté dopravu odkláněli na objízdné trasy, rozměrnější vozy čekaly v koloně před nehodou. Ta se začala rozjíždět kolem půl jedenácté, kdy se podařilo obnovit provoz.

Při dopravních nehodách letos na Vysočině zemřelo osm lidí. Vyplývá to ze zveřejněných policejních statistik.

Čtěte dále:   Policie po dvoutýdenním pátrání našla třináctiletou dívku. Byla v Humpolci a je v pořádku

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/nehoda-humpolec-havlickuv-brod-smrt-doprava-omezeni.A220419_081739_jihlava-zpravy_pp

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Jihlavě policie pokutuje kamiony, které po zavření tunelu nejedou po objížďce

St Dub 20 , 2022
V Jihlavě už policisté pokutovali první řidiče nákladních aut, kteří nerespektovali vyznačené objízdné trasy po úterním uzavření tunelu na obchvatu města. Tunel je zavřený kvůli opravám na dva měsíce. Tranzitní těžká doprava musí Jihlavu objíždět přes dálnici D1, Humpolec a Pelhřimov, centrem projedou jen osobní auta. Silnější provoz se dá […]
Jihlavský tunel čeká letos generální oprava. Město plánuje objízdné trasy přes dálnici

You May Like

Témata