Z deníku Policie

Opilý muž napadal svého otce na Humpolecku. Policisté uspořádali pro děti v Humpolci zábavné i poučné dopoledne.

PELHŘIMOVSKO: Policisté ho převezli na záchytku 

V neděli krátce před půlnocí vyjížděli policisté do obce na Humpolecku, kde měl podnapilý muž napadat svého otce. Policisté na místě zjistili, že osmadvacetiletý muž přišel domů silně opilý a vulgárně nedával svému otci. S tím nepřestal ani po domluvě policistů. Policisté ho proto zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Tam muž při dechové zkoušce nadýchal 3,23 promile. Policisté případ šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití.

PELHŘIMOVSKO: Ukázky činnosti a techniky proběhly na závodišti 

Policisté z územního odboru Pelhřimov uspořádali ve čtvrtek 22. května zábavné i poučné dopoledne pro děti z obou humpoleckých základních škol. Akce proběhla na závodišti Zlatá podkova v Humpolci a zúčastnili se jí žáci prvních stupňů Základní školy Hradská a Základní školy Hálkova, celkem asi čtyři stovky dětí od první do páté třídy.
 
Mezi devátou a jedenáctou hodinou dopoledne si děti mohly prohlédnout techniku, výstroj a výzbroj policistů, například služební vozidla, radary, testery na alkohol a drogy a další. Navíc si policisté pro děti připravili i ukázky své činnosti. Svoji práci přestavili například psovodi se služebními psy a také policisté z pořádkové jednotky, kteří dětem mimo jiné předvedli ukázky zadržení pachatele, nácvik obrany a další. Svoje speciálně upravené služební vozidlo, takzvaný schengenbus, přijeli představit policisté z cizinecké policie.
 
To, že se dětem dopoledne strávené s policisty líbilo, dokazuje i množství pozitivních ohlasů. Děti policistům poslaly množství obrázků, na kterých nakreslily policisty v akci a popsaly, co se jim na ukázkách nejvíce líbilo. Výkresy a fotografie z akce jsou nyní vystaveny ve vestibulu územního odboru v Pelhřimově.
Aporadkova.jpg
Aporadkova2.jpg
Aporadkova3.jpg
Aporadkova4.jpg

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Zázraky přírody ll.

Pá Čvn 13 , 2014
Když se autobus se žáky naší školy blížil k Praze 4 a před sebou jsme viděli brány České televize, jeli jsme již do známého prostředí, a přesto jsme měli takový zvláštní pocit. Po chvíli jsme si uvědomili, co ho vyvolalo. Tento školní rok jsme tam jeli naposledy, a o to […]

You May Like

Témata