Krajská knihovna Vysočiny se chystá na Týden knihoven. Začíná už v pondělí 1. ří

První říjnový týden už tradičně patří knihovnám. Probíhá v něm Týden knihoven, celostátní akce, jejímž cílem je podpora knih a čtenářství, stejně jako nabídka atraktivního využití volného času prostřednictvím pestrého programu, který je připraven pro všechny čtenáře a návštěvníky. Letos se koná již 22. ročník a stejně jako každý rok i letos se k němu Krajská knihovna Vysočiny svými akcemi připojuje.

Krajská knihovna Vysočiny se chystá na Týden knihoven. Začíná už v pondělí 1. října
 
 
 

Doprovodný program je bohatý, pečlivě zvolený, tak aby si v něm každý čtenář mohl vybrat, co ho zajímá. Na děti se těší Lukáš Hejlík a Alan Novotný, herci oblíbeného projektu LiStOVáNí, aby jim představili příběhy pohádkové postavy strýčka Ludvíka. Ty z dětí, které rády zpívají a hrají si, si jistě užijí odpoledne s písničkářem Pavlem Lutnerem a jeho odpolednem plným zpívání, hraní a hudebních her. Protože projekt LiStOVáNí se nezaměřuje pouze na děti, ale i dospělé, mohou se návštěvníci těšit na představení satirického románu Už je tady zas německého autora Timura Vermese, který se v Německu stal bestsellerem. Nezapomínáme ani na 100. výročí založení republiky, připomeneme si ho přednáškou o gastronomii v období první republiky s Kristinou Šemberovou a Evou Všetíčkovou, autorkami knihy Sladká první republika, které se tomuto tématu dlouhodobě věnují.

 

Týden knihoven je rovněž specifický v tom, že poskytuje unikátní služby, které v jiném období roku realizovány nejsou. Mezi ně patří především registrace nových čtenářů zdarma a tzv. amnestie na upomínky pro zapomnětlivé čtenáře – čtenářům, kteří v pořádku vrátí všechny dokumenty, bude prominut poplatek za jejich pozdní vrácení. A na své si přijdou i ti, kteří knihy nejen rádi čtou, ale také je rádi vlastní – pro tyto čtenáře je připravena Burza knih, nabízející velké množství knih všech žánrů a oborů.

Všechny akce pořádané v Týdnu knihoven jsou zdarma.

Kompletní program akcí připravených Krajskou knihovnou Vysočiny k Týdnu knihoven 2018 je k dispozici na www.kkvysociny.cz .

 

  • zpráva převzata od Krajské knihovny Vysočiny, Havlíčkův Brod

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

U Lipnice nad Sázavou je v lese první české skautské tábořiště.

Čt Zář 27 , 2018
Teď zamíříme na Vysočinu. Na místo, které je spojeno se vznikem skautingu. Zakladatelem Junáka a tím, kdo skauting do tehdy ještě Rakousko-Uherska přinesl, byl Antonín Benjamín Svojsík. Vůbec první skautský tábor založil už v roce 1912 nedaleko Lipnice nad Sázavou na Vysočině. A díky skautům je toto místo dodnes udržované.

You May Like

Témata