Stavbaři budou o víkendu bourat most na D1 u Kaliště, dálnice se uzavře

Kamiony budou odkloněny na Olbramovice, na dálnici D3 na Tábor a odtud na Pelhřimov a Humpolec.

Stavbaři budou na dálnici D1 o prodlouženém víkendu bourat most na 24. kilometru poblíž Kaliště. Řidiči musejí od sobotních 20:00 do pondělních 20:00 počítat s úplnou uzavírkou.

Pro auta do 12 tun povede objížďka přes Mirošovice do Benešova a dál přes Soběhrdy a Kozmice na Ostředek. Vozidla nad 12 tun pojedou na Olbramovice, Votice a Miličín, následně po dálnici D3 na Tábor a odtud na Pelhřimov a Humpolec, informoval Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Podle Bučka bude během 48 hodin potřeba odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr. Vybraný termín uzavírky podle něj představuje jediné možné časové okno s výrazně nízkými intenzitami zejména nákladní dopravy. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13:00 do 22:00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.

„Ve spojení s obdobným zákazem v sobotu dopoledne tak tento prodloužený víkend jezdí v celkovém součtu méně než třetina běžného počtu nákladních vozidel,“ uvedl Buček. Stavbaři se podle něj zároveň vyhnou odjezdové špičce v pátek odpoledne a sobotu dopoledne a návratové špičce v úterý, kdy je poslední den prodlouženého víkendu.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Svěrák a Smoljak: Komedií Marečku, podejte mi pero! se zapsali do historie!

Čt Čvc 1 , 2021
Komedie Marečku, podejte mi pero!, která měla premiéru 1. července 1976, patří dodnes mezi nejoblíbenější české snímky. Film, který podle scénáře dvojice Zdeněk Svěrák – Ladislav Smoljak natočil režisér Oldřich Lipský, navázal na oblíbené prvorepublikové studentské komedie, možná i proto získal takovou popularitu.
Svěrák a Smoljak: Komedií Marečku, podejte mi pero! se zapsali do historie!

You May Like

Témata