Novinky z Jihlavy – 6.–20. 5. 2024

Krásný dobrý den!Přinášíme vám pravidelný přehled toho nejdůležitějšího, co v následujících čtrnácti dnech v Jihlavě připravila Brána Jihlavy.

Slavnostní otevření Stříbrného domu I 17. – 19. května I MN21

Brána Jihlavy společně s Centrem dokumentárního filmu a čajovnou Kuba a Pařízek připravuje kulturní akci spojenou s otevřením opraveného domu na Masarykově náměstí 21. Akce je pro veřejnost, která se zajímá o památky a historii města, architekturu, umění a film. Dům bude možné navštívit s těmi, kteří se jeho poznáním a obnovou zabývali, ale také s výtvarníky a filmaři, kteří dům oživí svými nápady. Mezi hosty jsou i stavební historikové a archeologové, architekt obnovy, restaurátoři, malíři, sochař nebo kamnář, kteří představí svou práci a to nejen na domě č. 21. Pro děti budou připraveny tvůrčí dílny – architektonická a filmová. V průběhu dne mohou návštěvníci moci sledovat instalaci časosběrných videí a fotografií z obnovy domu. Součástí programu obou víkendových dnů budou prohlídky domu s průvodci, či do zajímavých historických domů v blízkém okolí. Začíná se již v pátek 17. května, večerní projekcí filmu Bergen: Město na západ od rozumu. V sobotu 18. a 19. neděli komentované prohlídky domu.

 

V květnu slaví Mahler narozeniny!

Narození slavného hudebníka každoročně připomíná festival Mahler- Hudba tisíců, který se koná pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila, ministra kultury Martina Baxy, hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka a primátora statutárního města Jihlavy Petra Ryšky.

Prolog 23. ročníku uvede Koncert pro maminku 12. května, kdy v 15,00 hod. vystoupí v City Parku Jihlava duo saxofonistek Kateřina a Erika Pavlíková. V pátek 17.5. festival zahájí tradiční open air koncert ve spolupráci se Základní uměleckou školou Jihlava. Přijďte prožít magii symfonií, které promlouvají k duši a spojují nás v jedinečném hudebním zážitku!

Pro ty, kdo mají hudební ambice, máme připravené „Hudební hřiště“ – prostor, kde se můžete svobodně vyjádřit a sdílet své hudební nadání s ostatními.

 

Hudební hřiště I 18. května I Park Gustava Mahlera

Z Parku Gustava Mahlera se opět budou linout různé zvuky, řinčení, hudba i zpěv. Hudební hřiště přivítá návštěvníky v sobotu 18. května od 13 h a nabídne pestrý program plný aktivit pro malé i velké hudební nadšence. Přijďte si do Parku Gustava Mahlera hrát, vyrobit hudební nástroj, experimentovat se zvukem a pokřtít Zvukovou stezku. – Link na program

Hudební hřiště pořádá Brána Jihlavy v rámci projektu Mahler je hudba! 2 a je doprovodnou akcí 23. ročníku hudebního festivalu Mahler Jihlava Hudba tisíců.

Vstup na akci je ZDARMA.

Přehlídku Hudební hřiště projektu Mahler je hudba! 2 realizuje Brána Jihlavy za finanční podpory Evropské unie.

 

Jarní řada festivalu uvede slavnostní zahajovací koncert.

 

Slavnostní zahajovací koncert festivalu Hudba tisíců Mahler – Jihlava 2024 I 18. května I 18:00 I DKO, Jihlava 

Gustav Mahler: Blumine I Adagio ze Symfonie č. 10

Richard Wagner: Předehra a Smrt Isoldy; Wesendonck Lieder

 

a kdyby bylo Mahlera málo, další tipy najdete zde.

 

Slavné vily jihlavské I 9. května I 16:00

Komentovaná procházka Slavné vily jihlavské má své pokračování! Víte, v čem je vila Richarda Inderky unikátní a jaké další stavby v Jihlavě postavil Kajetán Malnati?  Sledujte naše webové stránky, kde naleznete kompletní přehled prohlídek.

 

Hudební workshop pro rodiny s dětmi I 11. května I 14:00 – 16:00 I Dům Gustava Mahlera

Rozehrajte mrkev jako píšťalu! / workshop pro rodiny s dětmi. Projekt Mahler je hudba!2 Na hudebním workshopu pro rodiny s dětmi si vyrobíme píšťalu přímo z mrkve a vyzkoušíme, jak si rozumí s nejmodernějšími hudebními technologiemi.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Strategická poloha u dálnice, velký počet firem i bytová výstavba – Humpolec je znovu krajským Městem pro byznys

Út Kvě 7 , 2024
První Humpolec, druhý Žďár nad Sázavou, třetí Velké Meziříčí. Tak letos na Vysočině vypadají výsledky srovnávacího výzkumu Město pro byznys. Humpolec první příčku obsazuje opakovaně.
Dělal sochy na humpolecké radnici Ferenc Futurista? Historici se neshodnou

You May Like

Témata