Na stavbu vnitřního okruhu Havlíčkova Brodu posílá firmu i Kraj Vysočina

Po letech jednání a hledání ideálního řešení dopravní situace v blízkosti centra Havlíčkova Brodu se město a Kraj Vysočina domluvily na zjednosměrnění ulic Dolní, Žižkovy a Na Ostrově.

Toto dopravní řešení vyústí k zjednosměrnění části ulic tak, aby vznikl kapacitně vyhovující okruh umožňující plynulejší průjezd centrem města i v dopravních špičkách. Práce budou trvat až do podzimu, doprava se k centru plnohodnotně vrátí v polovině října.

Stavba je rozdělena na několik etap, na kterých se různým dílem podílejí Kraj Vysočina, město Havlíčkův Brod a VAK Havlíčkův Brod. Hodnota prací objednaných Krajem Vysočina přesáhne 19 miliónů korun vč. DPH. Poté, co budou dokončeny vodohospodářské práce a položeny obruby nových širších chodníků, bude zhotovitel pro Kraj Vysočina pokládat kompletní povrchy vozovky. Kraj Vysočina se na dopravní úpravy v Havlíčkově Brodě připravoval už v minulých letech. V rámci rekonstrukce mostu přes řeku Sázavu byl rozšířen sjezdový oblouk do ulice Na Ostrově a v minulém roce nechal kraj přeložit vedení plynovodu.

 

Děkujeme občanům Havlíčkova Brodu i motoristům projíždějícím centrem města za trpělivost. Aktuálně prováděné stavební práce budou mít příznivý vliv na kvalitu dopravní prostupnosti centrální části Havlíčkova Brodu.

 

Podrobné informace k uzavírkám a organizaci provozu jsou zpracovány zde: http://www.muhb.cz/uzavirka-komunikace-dolni-a-zizkova-silnice-ii-150/d-862532
Čtěte dále:   Čistá Vysočina

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Kraj v rámci Fondu Vysočiny nabízí další milióny na hospodaření v lesích

Pá Bře 13 , 2020
„Hospodaření v lesích 2020″ Čtěte dále:   Hygienici zakázali koupání v Sedlici. Kvalita vody je horší i jinde na Vysočině

You May Like

Témata