Kriminalisté objasnili několik případů vloupání do prodejen

Trojice mužů se kromě prodejen vloupala i do rodinného domu

Kriminalistům se podařilo objasnit několik případů vloupání do rodinného domu v malé obci na Humpolecku a do prodejen smíšeného zboží na Havlíčkobrodsku. Případy mají na svědomí tři muži, dva z nich už kriminalisté stíhají pro několik trestných činů, po třetím vyhlásili pátrání. Trojice pachatelů svým jednáním způsobila škodu za téměř půl milionu korun.
 
Policisté prověřovali dva případy vloupání do stejného rodinného domu v malé obci na Humpolecku, ke kterým došlo v polovině srpna letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel nejprve v průběhu dne 15. srpna po vypáčení okna vloupal do obytných prostor domu a odcizil bezpečnostní schránku s finanční hotovostí, doklady a platebními kartami. Následně mezi sedmnáctým a devatenáctým srpnem u stejného domu vypáčil vrata skladu nářadí a odcizil elektrické a ruční nářadí. Kriminalistům se na základě prověřování a vyhodnocení stop podařilo ustanovit pachatele. Jedná se o tři muže ve věku 24 – 31 let z Ústeckého kraje. Dva z nich kriminalisté zadrželi, po třetím nyní pátrají.
„Zjistili jsme, že muži se dopustili další trestné činnosti na Havlíčkobrodsku“, řekl vedoucí oddělení obecné kriminality npor. Mgr. Luboš Jakoubek. Celkem šestkrát se vloupali do prodejen smíšeného zboží v obci Hněvkovice a to v období od července do konce října letošního roku. Zaměřili se zejména na alkohol, cigarety a cukrovinky, ale i další potraviny. Některých vloupání se dopustili všichni společně, na jiných se podíleli jen ve dvojici.
Svojí trestnou činností způsobila trojice hmotnou škodu za téměř půl milionu korun. Vyšetřovatel dvěma zadrženým sdělil obvinění z přečinů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci, jednomu navíc i z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Osmadvacetiletý muž totiž řídil osobní automobil i přes to, že má rozhodnutím soudu uložen zákaz řízení motorových vozidel. „Oba obvinění již byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost trestáni“, dodal npor. Jakoubek. Nyní jim hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. 
 
por. Bc. Monika Pátková, komisař
27. listopadu 2014

Petr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

2. schůze Rady města Humpolec - program

Po Pro 1 , 2014
Bude se konat 3.12.2014 od 13 hod.

You May Like

Témata