Kulturní kalendář

V článku najdete upoutávku na výstavy v Muzeu Dr.Aleše Hrdličky a pozvánku na jedno divadelní představení.

4. – 30.ledna: Výstavní sál na Horním náměstí


JAN  MALEČEK – „Fotografie ze ZOO Dvůr Králové nad Labem. Vstupné: 5,-Kč


 


9.ledna – 23.ledna: Výstavní sál na Dolním náměstí


„Výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ v Humpolci“. Vstupné: 5,-Kč


Výstava bude slavnostně zahájena vernisáží v úterý 9.1. v 15:30 hod.  s doprovodným kulturním programem.


 


5.února je na Divadelní scéně kina Humpolec pořádáno divadelní představení „Prolhaná Ketty“. Jedná se o francouzskou situační komedii Maurice Hennequina. V hlavní roli se představí Mahulena Bočanová. Předprodej vstupenek je zahájen od 5.ledna v infocentru.


 


Děj hry:


Hlavní hrdinka Ketty Harrissonová poobědvá náhodně v restauraci s rodinným přítelem Jimmy Scottem. Aby neprovokovala manželovu žárlivost, zalže, že byla sama ve městě. Její manžel Vilém se od číšníka dozví, že viděl Ketty s „neznámým pánem“, podrobí Ketty výslechu, ale ta se dál jen zaplétá do své lži. Ani Jimmy, který přichází na návštěvu, nenalezne odvahu říci pravdu. Vilém označí Ketty za lhářku a oznámí jí, že se od ní odstěhuje do Chicaga. Před odjezdem jí ještě vyčte, že mu nechtěla dát děti, po kterých on tolik toužil a které mu kdysi slibovala. Vilém odjíždí a zoufalá Ketty přistoupí na návrh své přítelkyně a ženy Jimmyho – Maggie, aby si manžela připoutala zpátky tím, že adoptuje dítě a Vilémovi napíše, že je otcem.


Za osm měsíců se Vilém dovídá, že má krásného syna a vrací se celý šťastný ke Ketty. Na neštěstí přijíždí o den dříve než je vybrané dítě adoptováno. A tak Ketty, která přísahala, že už nikdy nebude manželovi lhát, se společně se svými přáteli začíná zaplétat do dalších a dalších lží, které jsou zdrojem nekonečné řady komických situací. Tato mistrně napsaná situační komedie je uváděna s velkým úspěchem po celém světě a i pro naše diváky je zdrojem nejen dobré zábavy, ale i poučení.

Čtěte dále:   Místo galerie si v humpolecké 8smičce prohlédneme výtvarná díla v bytě. Otevřeno je jednou týdně

 

myska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nové možnosti sportovního vyžití v Humpolci

Út Led 9 , 2007
Tak už máme zase po Vánocích, které nám některým mohly způsobit povážlivé zaoblení břišních partií. Pokud se chcete zbavit ošklivých faldíků, neznamená to jen změnit životosprávu, ale i zvýšit fyzickou aktivitu. Kromě bruslení na novém zimním stadionu můžete zvolit i jinou metodu výdeje energie. Čtěte dále:   Přednáška o Janu […]

You May Like

Témata