Legiovlak přiede do Humploce 2. července

1

Československá obec legionářská informuje, že Legiovlak – pojízdné interaktivní muzeum na kolejích navštíví od 2. do 7. června Humpolec.


Expozice bude v železniční stanici Humpolec přístupná zcela zdarma ve všední dny od 8:00 do 18:00 a víkendech od 9:00 do 19:00. Každou celou hodinu probíhají komentované prohlídky s průvodcem, jinak je vstup veřejnosti zcela volný.Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. 

Legiovlak pomáhá veřejnosti a především mládeži obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma a to i díky podpoře Ministerstva obrany ČR, Ministerstva dopravy ČR, Českých drah a. s., SŽDC, ČD Cargo a. s. a dalších partnerů.

Axl

One thought on “Legiovlak přiede do Humploce 2. července

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

DĚTSKÝ LETNÍ RYBÁŘSKÝ KEMP

Po Čvc 1 , 2019
Tato akce je určena jak pro děti, které jsou již členy rybářské organizace, tak i pro děti, které se chtějí po prázdninách do rybářského kroužku přihlásit.

You May Like

Témata