Lidl plánuje prodejnu v Humpolci

9

K Coopu, Penny, Bille a ostatním přibude Lidl?

O pozemky vedle domova důchodců a světelné křižovatky se zajímá firma Lidl, která zde plánuje vybudování diskontní prodejny. Současně by pomohla řešit kritickou dopravní situaci Okružní ulice, protože by se u nového obchodu musel vybudovat kruhový objezd.
„Jednatelům společnosti se zalíbily prostory na křižovatce ulic Okružní a Fügnerova, kde by však napojení bylo z dopravního hlediska dost nebezpečné,“ uvedl starosta Jiří Kučera. Jediným možným řešením na této křižovatce by pravděpodobně byla výstavba kruhového objezdu, který by zaplatila společnosti Lidl. „To by pro město bylo pochopitelně výhodné, jelikož právě v tomto úseku registrujeme řadu stížností na rychlost jízdy. Kruhovým objezdem by se průjezd Humpolcem značně zpomalil a zvolnil,“ uvedl starosta.
Pro bezpečnost v Okružní navíc město letos plánovalo další světelnou signalizaci i na vedlejší křižovatku pod koupalištěm Žabák. Když však firma Lidl přišla s nabídkou, že vybuduje i kruhový objezd, město celou záležitost s nákupem světel pozdrželo. „Byla by hloupost investovat zhruba 600 tisíc do světelné křižovatky a následně za pár měsíců rušit světla o jednu křižovatku dál kvůli výstavbě kruhového objezdu,“ komentoval starosta.
Město tedy vyčká a pokud jednání s firmou Lidl dopadnou dobře, při výstavbě kruhového objezdu se stávající semafory pouze přesunou o křižovatku dál pod koupaliště.
Lidé by novou prodejnu uvítali, protože v této oblasti, žádný větší obchod s potravinami není. „Tato část města se poslední dobou rozrostla o řadu rodinných domků a žádný obchod poblíž není. Nový diskont bychom tady určitě uvítali a pokud by to pomohlo i dopravní situaci na Okružní, bylo by to jen dobře,“ řekla žena, která v této části Humpolce bydlí.
Výstavba diskontu však může ohrozit malé potravinové prodejny. „Je to samozřejmě nová konkurence a každý takový diskont částečně ohrozí ostatní obchody. Spíše to však bude konkurence pro supermarkety,“ dodal starosta.
Podle obyvatel je však více supermarketů ve městě výhodou, protože je z čeho vybírat.
„To by bylo bezvadné, Lidl je jeden z nejlevnějších marketů, takže bych tam určitě chodila nakupovat,“ řekla Marcela Čapková z Humpolce.
Pravděpodobně by nemělo vadit ani to, že by měl diskont Lidl stát hned vedle domova důchodců. „Myslím si, že to jeho obyvatelům vadit nebude, naopak by zde mohli nakupovat nejen oni, ale i zaměstnanci, kteří mívají dvanáctihodinové služby a pak je mnohdy problém ve městě nakoupit,“ řekl ředitel domova důchodců Milan Cihlář. Podle něj by i samotná stavba diskontu byla pro obyvatele domova důchodců jakýmsi zdrojem zábavy.

Zdroj: MF Dnes 2.7.2003 Vysočina – strana 1

olaf

9 thoughts on “Lidl plánuje prodejnu v Humpolci

    1. Nebo si třeba budou na stavbě důchodci přivydělávat . Určitě by byli lacinější než ukrajinci !

    1. …tak to by byla fakticky škoda , Růže umí nejlepší grilované kuře v Humpolci , a jestli ne tak ať se propadnu do západního Německa

          1. A vůbec ! Jak si dovolujete všechny tak kritizovat , máte patent na rozum ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Jihlavská nemocnice - onkologie

Čt Čvc 10 , 2003
Ministryně vzkazuje: na ozařování lze dojíždět.

You May Like

Témata