Ministr práce a sociálních věcí navštívil v Humpolci první PPP projekt sociální péče v ČR

1

SeneCura SeniorCentrum Humpolec dnes dopoledne navštívil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.  V průběhu návštěvy se setkal se zaměstnanci a klienty domova a také s vedením skupiny SeneCura.

Marian Jurečka si prohlédl interiéry SeniorCentra Humpolec, které bylo otevřeno v únoru letošního roku. Jedná se o první PPP projekt v oblasti sociální péče v České republice, který vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru – Kraje Vysočina a skupiny SeneCura.

 

„Oblast péče o seniory je jednou z priorit našeho resortu. Proto je pro mě velice důležité osobně vidět, v jakých podmínkách se o naše občany ve stáří staráme, a především sledovat neustálý vývoj v kvalitě prostředí a poskytovaných služeb. Mohu zcela zodpovědně říci, že domovy SeneCura splňují nejvyšší standardy jak v prostředí, tak v šíři služeb a volnočasových aktivit,” říká Marian Jurečka.

 

V rámci jednání s Ditou Chrastilovou, jednatelkou a finanční ředitelkou CEE regionu skupiny SeneCura, ministr Jurečka rozebral aktuální situaci v České republice v oblasti sociálních služeb a největší výzvy, které toto odvětví ze strany státu přináší, ať už administrativní či legislativní. „Naše skupina má aktuálně v České republice v provozu 17 domovů pro seniory a domovů pro péči o klienty s demencí. Je pro nás klíčové, abychom nejen udrželi již vysokou stávající kvalitu služeb, ale nadále ji zvyšovali a zajistili možnost pro aktivní stáří a to, aby každý mohl stárnout důstojně,” říká Dita Chrastilová.

 

SeneCura SeniorCentrum Humpolec je po Telči a Chotěboři již třetím otevřeným domovem skupiny SeneCura na Vysočině. V citlivě navrženém a funkčním domově se nachází 55 jednolůžkových a 74 dvoulůžkových pokojů. Zařízení je kompletně bezbariérové, je vybaveno moderní kuchyní, prostornou jídelnou i odpovídajícím zázemím pro zaměstnance. Klienti zde mají k dispozici společenské místnosti, ergoterapeutickou místnost, fitness, vybavení pro terapie a masáže, kadeřnictví a kapli.

Čtěte dále:   Píšou o Humpolci: U Humpolce vznikne kruhový objezd. Doprava do června bude omezená

 

 

 

O skupině SeneCura

Skupina SeneCura je s více než 2 000 lůžky předním nestátním poskytovatelem péče pro seniory se sníženou soběstačností nebo Alzheimerovou chorobou. V 17 moderních SeniorCentrech po celé České republice nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. www.senecura.cz

Axl

One thought on “Ministr práce a sociálních věcí navštívil v Humpolci první PPP projekt sociální péče v ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Fenomén jménem česká házená: Národní sport byl věhlasný, teď bojuje o přežití

Po Kvě 9 , 2022
Existuje jediný sport s ryze českým rodokmenem. Národní, chcete li – česká házená. Zvláštní forma házené se svébytnými pravidly bojuje o holou existenci. Covidové zákazy zcela umrtvily veškeré soutěže, řada klubů zanikla, některé balancují na hraně existence. O víkendu se přesto ve Studénce odehraje prvořadý sportovní a společenský vrchol sezony, utkání […]

You May Like

Témata