Sportovní halu a sokolovnu v Humpolci převezme město. Jiskra nemá na opravy

33

Sportovní halu a sokolovnu převezme od TJ Jiskra k prvnímu lednu příštího roku město Humpolec, informovala ještě před rezignací starostka města Alena Štěrbová. S rekonstrukcí sportovišť pomohou krajské dotace.

Rozhodnutí města vytrhne sportovcům v Humpolci doslova a do písmene trn z paty. Jak vysvětlila Deníku Lucie Záhorská, tajemnice TJ Jiskra, sportovní hala pochází z osmdesátých let dvacátého století a opravy nutně potřebuje. „Investice by činily desítky milionů korun. Jiskra je nemá. Navíc žádosti o dotace by byly pro nás administrativně náročné, protože Jiskra v Humpolci má asi třináct oddílů a my se musíme o všechny postarat,“ upřesnila tajemnice.

Žádat finanční pomoc od města je podle Záhorské problém. „Město nebude investovat do majetku, který mu nepatří,“ zdůraznila. O převodu sportoviště pod křídla města se v Humpolci mluví podle Záhorské už minimálně deset let. „Teď to vypadá, že je vše na dobré cestě. O převodu a opravách bude jednat zastupitelstvo. Město připraví projekt na rekonstrukci objektu,“ doplnila Záhorská. Informace o převodu zazněly už v roce 2006. Ale k závěrečnému podpisu nedošlo.

Sportoviště skutečně vyžaduje rekonstrukci v desítkách milionů korun, protože se jedná o největší sportovní halu v Humpolci. Hala má rozměry pětačtyřicet krát dvaadvacet metrů, disponuje veškerým sportovním vybavením. Velká je i sokolovna, měří dvaadvacet krát jedenáct metrů. Obě sportoviště si pronajímají humpolecké školy, školky i jednotlivé kluby.

Podle informací radnice město promění sportovní halu s maximálním využitím investiční dotace z Kraje Vysočina až do výše padesáti procent celkové ceny rekonstrukce, což může být i pětadvacet  milionů korun.

Podle bývalé starostky úpravy sportovní haly musí být zahájeny v roce 2025, aby celková investice spolu s dotací mohla být uskutečněna do konce roku 2026. Podle názoru některých obyvatel Humpolce, například Josefa Bartáka, je to správný krok. Sportovní oddíly nikdy nebudou mít na tak velké objekty jako haly a sokolovny dost peněz.

Podobné převody se uskutečňují i jinde na Vysočině. Například ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Tam nabízejí Sokolové svoje sídlo městu.

Podporu regionálního sportu potvrdil i Kraj Vysočina. „V roce 2023 půjde na sportovní a volnočasové aktivity mládeže prostřednictvím Fondu Vysočiny o pět milionů korun více než loni. Podmínky programů jsme šili na míru tak, aby podpora směřovala přímo jednotlivým klubům a organizacím a reflektovala jejich aktuální potřeby,“ vysvětlil radní Jan Břížďala a připomněl, že v souhrnu půjde prostřednictvím Fondu Vysočiny do oblasti podpory sportu a práce s mládeží v kraji ať už na investiční nebo neinvestiční projekty téměř pětadvacet milionů korun.

Axl

33 thoughts on “Sportovní halu a sokolovnu v Humpolci převezme město. Jiskra nemá na opravy

   1. no to snad nikdo nerozporuje. Naopak. Bylo zde totiz pred volbami taky probirano, ze nektera sportoviste se na zimu uzavrou, protoze je to pro mesto moc drahe a byvala koalice spatne hospodari. Strhla se kratoucka debata o tom, ze to je zacatek konce zivota v HU, pokud by nekdo neco takoveho chtel udelat.

  1. Tak spolky a kluby platí, ale zároveň na to fasují peníze od města. Snad si nemyslíte, že by si na nájem něčím vydělaly? Jak by to asi tak dokázaly, když třeba hrají ping-pong? Prodejem vysílacích práv televizím? 🙂

 1. Jako že si Město vezme sportoviště, načerpá dotace na opravu… opraví… a pak by mohla přijít Jiskra a vzít si zpět s tím, že se o to bude „starat“. Kde jen jsem tenhle postup už viděl 🙂 🙂 🙂

   1. Kavárna ve Stromovce byla od počátku ekonomický nesmysl. S pořizovací cenou objektu za 9 milionů bylo jasné, že se nikdy vrátit investice nemůže. Je to ode zdi ke zdi. Za Kotna se zprznilo kino ve jménu pochybné snahy aby každý metr čtvereční baráku vydělával. Stromovka je druhý extrém, kde se vyhazuje a nikomu to nevadí. Ta renovace kavárny po chvilce provozu za vyšší stovky tisíc je toho dokladem. Ale není to až tak novinka, podobné úlety už tu byly – jako třeba hala v Podhradu a její pronájmy. On zas Kája šlápne do pedálů.

 2. Někteří lidé neví, že přebírání majetku od Jiskry bylo už zmiňováno i v minulém volebním období. Takže člověk,který trochu život ve městě sleduje, tak ví, že se vlastně nic neděje a není to výmyslem současného vedení města. Nedělejte z toho zase kauzu.

 3. Kauz s Jiskrou může být spoustu…
  Stačí začít předsedou Dygrýnem a místopředsedkyní Balnohovou a neuvěřitelným nárůstem mzdových nákladů za poslední 2-3 roky.
  R. 2022 osobní náklady 3344 tis. Kč, jistě, jsou v tom trenéři, ale kolik jde na činovníky?!
  Ale v r. 2022 byly dokonce 2 oddíly zrušeny! Členů také ubylo.
  Stačí si přečíst do nekonečna recyklovanou výroční zprávu (už od dob P. Hraly), kde se mimo jiné nachází bláboly typu „organizace dosáhla výsledku hospodaření -544.000 Kč Veškeré náklady (výdaje) a výnosy (příjmy) odpovídají plánu na uvedené období“ (VZ 2021)
  Že tvrzení nedává smysl jak věcně, tak účetně je zřejmé.
  Spolek má členy „DOPĚLÉ“ a další perly viz justice.cz

  Město Jiskru dotuje, r. 2022: 3 742 000 Kč!
  Další dotace z NSA, sport. svazy atd.

  Tak se veřejně ptám:
  Ví někdo, kolik bere předseda a místopředseda TJ Jiskra Humpolec?
  To nemá město schopnější lidí?

  1. Dygryn 50 tisic
   Balnohova 25 tisic

   Problem je, ze to nikdo nechce dělat.
   Zároveň v posledních letech je 2. místostatosta byl vždy hodně líný (Kukrechtová, Hrala).
   Doufejme, že nová koalice si vybere i lepšího místostarostu, který více půjde po předních činovnících Jiskry.
   Začít by se mohlo tím, že se z komunistického názvu Jiskra, vrátíme k původnímu Sokol.

  2. Ještě k pisateli z 16.11. 2023 (18:33)

   Jsou jen dva politicky aktivní lidé v Humpolci, kteří umějí/chtějí číst výkazy na justici a udělat z toho takový faktický výtah. Jeden je toho času v Austrálii a druhý je Tomáš Voplakal.

   Proč to píšu? Ať se to zdejším ODSbijcům líbí nebo ne, HUGO má kvalitu, tah na branku. Bohužel zbytek přesně toto nemá a tak je nesnáší. Nevěřím, že lidi jako Křivánek a celé ANO, Kratochvíl a celá ODS, Hrala a cely STAN, Balnohová a celá socdem, budou schopni někdy s Hugem držet krok.

   Je to evidentní i v uplynulém roce, jediný kdo město táhnul vpřed tak byl místostarosta Machek.

   Bohužel 90% voličů toto nezajímá a volí stranické zavedené značky Ano, Ods, Kdu, Stan.

   Držím hugnám palce, i když nejsou populární, jelikož to dělají poctivě a jde jim o město. Neprosazují žádné podnikatelské mega zájmy. A to je možná ten jejich kámen úrazu, dovolili si odstavit Voldemora a jeho politické loutky od moci.

   Tak všem hezký zítřeší svátek
   Diky 17/11 si tady můžeme vyměňovat názory.

    1. 17/11 (00:12)

     Tak kolik berou činovníci Jiskry, to přeci víte? Buďte od té lásky a řekněte nám to.

     Víte prd. Jen hajtíte. Rád si počkám na vaši odpověď, ale jsem 100% jist, že Hugo to začne řešit, jelikož nikoho jiného toto nenapadne, ostatní strany jen zírají.
     Dobrou noc a těším se ráno na odpověď, vždyť je to jen pár čísel, ale kde je najít, že?

  3. Proč to nejdete dělat Vy?!?! Z Vás ta chytrost a pracovitost ÚPLNĚ TEČE, když to tady náhodou čtu. A když se dáte dohromady neb je Vás tu víc tak je vše vyřešeno. Tománek

   1. Milý pane Tománku, nechci jít nic dělat pro naše město. Nemám na to, sebekriticky uznávám, ale píšu, že pan Voplakal, Machek nebo Rýzner jsou hodně dobří.
    Nadzvedlo mě, že pisatel z 17/11 z 00:12 píše že je to pár čísel, že to umí každý. Opak je pravdou umí to málokdo, stavěly se zde černý stavby, kdo ví jak byly spolufinancovány, rozdávaly se zakázky z ruky známým atd.
    Kolik zastupitelů si v minulosti četlo podklady do ZM?
    Rýznera začali nenávidět bernardovci, jelikož je nachytal na švestkách (ukázal jim co je příprava), nyní Voplakala nenávidí Hrala a část ANO v čele s paní Štěrbovou, (mimochodem myslíte si, že ze současné ANO sestavy, někdo čte podklady do ZM a rozumí jim a má nějaký názor? V mých očích to je nejvíc personálně vyhořelá strana), jelikož po nich chce výsledky jejich práce, který nejsou.

    Troufám si tvrdit, že naše město je personálně úplně vyčichlé jelikož převažují lemplové nad pracantama.

    Obdivuji Hugo, že tam jsou a že zkouší tuto situaci změnit, ale bohužel to nepřeperou, kde nic není ani smrt nebere a volič ten bohužel k volbě nepoužívá hlavu, ale srdce a podle toho to vypadá.
    Chcete příklad: Paní Arnotová je určitě skvělá žena a určitě všichni jí mají rádi, ale svěřil byste jí svých 500 milionu korun, aby vám je spravovala?

    Odpověď zná každý.

    Ale když přijde na volby, tak tu paní zvolí celý Humpolec, stejné je to s učiteli, lékaři nebo i panem knihkupcem.

    Přiznávám volil jsem Hugo, jelikož mají skvělý lidi, ale věřte mi, že stejně vyhraje Křivánek nebo Kratochvíl, ale nikdy Voplakal nebo Machek.
    Schopnosti se totiž oceňují jen v byznysu, v politice stačí, že umíte zvedat ruky a držíte hubu a krok, pak jste i opakovaně úspěšný zastupitel(ka)

    Jsem rád, že alespoň chvíli zde máme mladé lidi, kteří nejen že umějí věci dohledat, ale dát je do kontextu a přeju jim hodně chuti a energie, jelikož ze svého života vím, že nejhorší je vždy srážka s volem.

    1. Trochu soudružské sebekritiky by neškodilo. A píši to jako nevolič bývalých mocných.

     Předně kandidátka Hugo v minulých volbách oslabila o 1 mandát. To byla citelná ztráta v povolebním sčítání. Pokládám drzou otázku proč tomu tak bylo, proč došlo k oslabení? Skutečně tak vadily černé stavby humpoleckým voličům? Kdyby vadily tolik, tak HUGo by muselo mít 6 a na ANO.

     Ano po létech oslabila i kandidátka ODS, rovněž klesla a to z 5 na 4 mandáty,ale stále více než HUgo. Když k tomu připočteme kandidátku hnutí STO, což je vlastně spřátelený spolek na Vysočině tak mají dohromady 5 mandátů. Tedy ODS+ STO.

     Od Štěrbové, která kdysi vzešla z Křesťanskodemokratické strany nešlo očekávat nic převratného, ale jak zrušením koaliční smlouvy svým spolukandidátům zatopila, to je unikum. Je to hanba a výsměch všem, kdo s ní na kandidátku šli.
     A právem to současná opozice kritizuje. Je to lapsus politický.

     1. Hugo oslabilo, jelikož zde kandidovali Pirári.

      Vítězství ANO jasně ukazuje, že volič nehodnotí kolik toho kdo udělal pro Humpolec. Dnes je Štěrbová pryč (díky bohu) a podívejte se na těch 6 mimoňů za ANO.
      Nedělají nic a myslíte, že voličům to vadí?

      A ještě dodám k ODS “uhájila” čtyři mandáty, poté co pan Bernard napupumpoval do předvolební kampaně 2,5 milionu. To se musí odrazit i ve výsledku.
      Mimocgodem ODS je na tom stějně blbě ohledně lidí. Neni tam člověka, který by mohl dělat 1. místostarostu pro investice.
      V celém zastupitelstvu jsou momentálně jen dva lidi, kteři to jsou schopní zastávat (Brukner, Machek),

    2. A už je to tady zase. Óda na HUGO a nesmysl s černýma stavbama, který všem nakukal Rýzner a zaměstnal na dva roky policii.

     1. Když to tady tak čtu, říkám si, že anonymní diskuze tohoto typu, vlastně slouží jako ventil jen těm, kteří by měli v prvni řadě držet hubu!

 4. Jedno je jisté. Oprava haly u sokolovny je nutná. Byla postavena začátkem 80.let. Využívají ji školy i jiné sporty. Je jasné, že samotná Jiskra ji neopraví. Náklady budou ohromné.

   1. Samozřejmě pocítí. Když dáte peníze někam, nedáte je jinam. To je základní ekonomická gramotnost.

 5. Píšete , že halu a sokolovnu v Humpolci od 1.1.2024 převezme město. Atletický stadion a hřiště národní házené zůstane Jiskře, nebo taky bude převedeno pod město ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Humpolec na videu: Motorkářský doupě Humpolec

Čt Lis 16 , 2023
Videodeník Česka vydal pořad o motorkářském doupěti v Humpolci.

You May Like

Témata