Reakce na nové vedení a starostu města Humpolec

Nové vedení Humpolce zvolilo na středečním zasedání 20 prosince městské zastupitelstvo. „Starostou se stal dosavadní místostarosta Petr Machek (HumpolecGO!) Prvním místostarostou byl zvolen Václav Křivánek (ANO 2011 s podporou nezávislých) a druhým místostarostou je Martin Hendrych (Česká pirátská strana),“ informovala mluvčí radnice Marcela Průchová.

Nové vedení musel Humpolec volit poté, co z rodinných důvodů odstoupila ze svého postu nezávislá starostka za ANO Alena Štěrbová. Petr Machek byl podle informací kandidátem na post starosty. I on sám médiím potvrdil, že se kandidatuře na starostu nebrání. Podle nezávislé zastupitelky Marie Jarošové není výsledek překvapení. „Výsledek se dal čekat, já hlasovala tak jak výsledek volby i skončil,“ řekla Deníku.

Zdeněk Mikulášek je zastupitel sdružení Starostové pro občany. „Výsledek středečních voleb je realita, přejme novému vedení hodně úspěchů,“ konstatoval zastupitel.

Otázka je, co bude na humpolecké radnici s takzvanou koaliční smlouvou.Odchod starostky Štěrbové znamená i konec staré koaliční smlouvy uzavřené zastupiteli ANO 2011 s podporou nezávislých pro město Humpolec na období od roku 2022 až 2026 podepsanou se zastupiteli STAN, Piráty a Sdružení nezávislých kandidátů Humpolecgo. „Jak tohle dopadne, netuším. Nemám žádné informace, koaliční smlouva bude zřejmě na pořadu dalšího jednání,“ poznamenal zastupitel.

První místostarosta Václav Křivánek je spokojený s průběhem středeční volby. „Chtěli jsme aby se situace v Humpolci volbou nového starosty uklidnila a to se myslím, povedlo. Čeká nás od nového roku řada velkých investic,“ zdůraznil.

Jak dodal, neplánuje nové vedení radnice v koaliční smlouvě žádné převratné změny. „Zřejmě zůstane tak jak je, s drobnými úpravami,“ řekl Deníku.

Volbu nového starosty vítá v Humpolci například Jana Satrapová, která pracuje v informačním centru. „Myslím že volba dopadla dobře. Pan starosta Machek je schopný kandidát. Věnuje se intenzivně podpoře kulturního a společenského života,“ zdůraznila.

Čtěte dále:   Humpolecké farmářské trhy

Podnikatel Luboš Šimanovský má zcela opačný názor. „Mě se výsledek nelíbí. Já bych uvítal starostu nestraníka a ne aby se u vesla střídali ANO s ODS, ale co bych chtěl. Humpolec jsou takové Kotěhůlky,“ povzdechl si.

Média oslovili i nového starostu Petra Machka. Ten je s výsledkem voleb spokojený a zdůraznil, že pro vedení města je důležitá do budoucna především komunikace a shoda napříč zastupitelstvem. „Máme před sebou některé důležité a dlouhodobé investice. Například do školství. Proto uvítám v zastupitelstvu komunikaci napříč spektrem a výměnu názorů. Nechci přicházet už s hotovými věcmi a čelit kritice,“ zdůraznil.

Co se týče koaliční staré koaliční smlouvy, tak ta bude pokračovat i dál, jen s určitými drobnými změnami o kterých se bude jednat.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V únoru se do Humpolce opět vrací Vepřové hody!

Čt Led 4 , 2024
Na Horním náměstí budou pro návštěvníky připraveny klasické zabijačkové speciality, jako jsou jitrnice, jelita, prejt, tlačenka, prdelačka nebo ovar. Čtěte dále:   Oslavte vznik Československa Sokolským během republiky, třeba v Uhelné Příbrami

You May Like

Témata