Osm stovek diváků. Fotbalisté Humpolce jasně přehráli Speřice

Až na třetí pokus to vyšlo. Nadšeně hrající Speřice na podzim jasně přehrály slavnějšího rivala v MOL Cupu a udolaly ho i v bitvě o důležitě body. V předposledním kole divize D už šlo jen o čest a o to, kdo bude mít do další sezony navrch. Lepší formu potvrdil Humpolec a k přesvědčivé výhře 3:0 se naladil už z kraje prvního poločasu.

Bez mála osm set platících diváků vidělo výborný vstup Humpolce. Na ukazateli skóre svítil už v jedenácté minutě stav 2:0. Nejdříve se trefil v deváté minutě Ondřej Luňáček a o chvilku později navýšil skóre Daniel Šerý. „Oba góly byly po pěkných akcích. Soupeře jsme od začátku přehrávali a vedení nám samozřejmě pomohlo,“ těšilo humpoleckého trenéra Romana Veselého.

S hosty to po čtvrt hodině hry vypadalo špatně, protože pod sprchy šel předčasně Jiří Holenda, jenž zastavil pronikajícího Jana Peška. Ten už postupoval sám na branku.

Ve druhém poločase pokračoval zajímavý zápas. „Měl velmi dobré parametry. Skvělá návštěva, hrálo se nahoru dolů,“ ocenil Veselý.

I přes snahu Speřic kontroloval Humpolec zápas a přidal ještě třetí branku. Druhý zápis v kolonce střelců si připsal v šestasedmdesáté minutě z pokutového kopu Šerý.

NÁVRAT MARODŮ

Humpolec tak otevřel ofenzivní stavidla, v posledních šesti zápasech vstřelil devatenáct gólů. Jen pro srovnání: v předchozích devatenácti duelech se trefil jen jedenáctkrát. „Uzdravili se nám někteří hráči, na jaře to bylo znát,“ tvrdí Veselý, který dodal: „Škoda jen, že měl zápas černou kaňku v podobě vyloučení za faul, který odnesl soupeř nepříjemným zraněním.“

Ze stoprocentního zisku se ještě z vysočinských týmů radovaly Žďár a Velká Bíteš, která výhrou 3:1 asi zpečetila sestup Bystřice z divize D.

AFC Humpolec – TJ Speřice 3:0 (2:0)
Branky: 9. Luňáček, 11. a 76 z pen. Šerý.
Rozhodčí: Budovič – Terber, Pavlas.
ŽK: Šerý, Pešek, Zástěra – Řezáč, Fukan,Vlček, Zach.
ČK: 89. Maršík – 16. Holenda.