Zima na Zálesí. Přijďte se ještě podívat na výstavu v Humpolci

Vyzdobená selská jizba, betlémy, vánoční tradice a život lidí v zimním období. To vše najdete na vánoční výstavě nazvané Zima na Zálesí až do 8. ledna 2023. Můžete si zde připomenout některé známé zimní tradice nebo znovuobjevit ty zapomenuté. Výstavu najdete ve výstavním sále humpoleckého muzea na Horním náměstí.

Vánoce – svátky klidu, stromeček, dárky. Tak je vnímáme v současné době. Před více jak sto lety však byly spojeny s tradicemi a souvisely s nimi i dávno zapomenuté zvyky. Zima byla pro hospodáře obdobím z celého roku nejklidnějším, a tak ji využívali k různým činnostem. Muži vyráběli košťata, dřeváky, došky a šindele, ženy předly, tkaly, draly peří.

Pokud se chcete do tohoto období alespoň na chvíli přenést, přijďte se podívat na vánoční výstavu do Muzea dr. Aleše Hrdličky v Humpolci na Horním náměstí. Otevřeno dle otevíracích hodin muzea, navíc také o víkendech a svátcích od 14.00 do 16.00 hodin.

Muzeum dr. Aleše Hrdličky v Humpolci

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/ctenar-reporter/zima-na-zalesi-prijdte-se-podivat-na-vanocni-vystavu-v-humpolci-20221221.html

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Píšou o Humpolci - iDNES.CZ: Provoz se nám nevyplatí, hodnotí nové vedení Humpolce koupi Spolkového domu

Po Led 2 , 2023
Jako neuváženou a unáhlenou akci hodnotí nové vedení humpolecké radnice koupi Spolkového domu z roku 1889, který slouží ke kulturním a společenským akcím. Předchozí vedení města jej odkoupilo od soukromého vlastníka za 28 milionů korun. Ten se ho zbavoval zejména proto, že na jeho provozu prodělával.

You May Like

Témata