Na hřbitově opraví chodníky: Humpolečtí by měli z hrobů uklidit pietní předměty

Na hřbitově v Humpolci bude od středy 12. května pokračovat rekonstrukce chodníků. Konkrétně jde o dva propojovací chodníky v celkové délce zhruba padesát metrů, které vedou od staré márnice k hlavnímu chodníku u kostela.

Rekonstrukce dvou chodníků na humpoleckém hřbitově potrvá až do konce června.
Rekonstrukce dvou chodníků na humpoleckém hřbitově potrvá až do konce června.

Vedení humpolecké radnice tak žádá tamní občany, aby si v rámci prevence proti případnému poškození odnesli ze sousedních hrobů pietní předměty.

Rekonstrukce zmíněných chodníků potrvá až do konce června. „Omlouváme se za zhoršený přístup k hrobům během rekonstrukce a zároveň děkujeme za pochopení,“ sdělila mluvčí humpolecké radnice Aneta Slavíková.

Zmínění dva chodníky budou, stejně jako většina chodníků na humpoleckém hřbitově, z dlažebních kostek. „Rekonstruovat budeme chodníky v jedné z posledních částí hřbitova, kde ještě nebyla tato metoda využita,“ informoval jednatel Technických služeb Humpolce Antonín Šotola.

Zdroj: https://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/na-hrbitove-opravi-chodniky-humpolecti-by-meli-z-hrobu-uklidit-pietni-predmety.html

Čtěte dále:   Eurovolby 2024 - obec Humpolec

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

„Před sedmdesáti šesti lety nás osvobodili Američani.“ Tož, možná ještě někdo, paní učitelko. Svět Tomáše Koloce

Po Kvě 10 , 2021
Můj synovec Jakub, kterého jsem doučoval ještě dřív, než mě k tomu kolektivně pobídl ministr Plaga, dostal za distanční úkol napsat jednu větu k výročí našeho osvobození od nacistické nadvlády. Když ji napsal, přinesl mi ji ke kontrole. Čtěte dále:   Změny na radnici
Poděkování armádám, které osvobodily naši zemi. Na snímku maršál Koněv při osvobození Prahy

You May Like

Témata