Mladí také umí!

Mnoho lidí si dnes stěžuje, že mladí umí jen vysedávat po diskotékách a dělat samé neužitečné věci. Naštěstí to snad neplatí ve většině případů a najdou se výjimky. O jedné takové si můžete přečíst. Co dělají naši „Mladí“?

Město Humpolec a Rodinný pivovar Bernard a.s. organizují každoročně soutěž „Mládí – Humpolec, o nejvšestrannějšího žáka a studenta města“. V loňském ročníku 2002-2003 se v kategorii B (žáci středních škol a učilišť) umístil Filip Rezničenko na sedmém místě. Tehdy se soutěže účastnil jako student SOU technického v Humpolci.
Od letošního léta pracuje v jedné nejmenované stavební firmě se svým otcem, který mu předává své řemeslo. Jedna z jejich prvních společných akcí je zcela nová vstupní partie do sklepa a patra Kapitulního paláce na lipnickém hradě. Na této věci s nimi ještě pracoval pan Robert Čonka, který je podle majitele firmy „neuvěřitelnej dříč a velkej fotbalista“. Za svou práci se rozhodně nemusí nikdo ze jmenovaných stydět, naopak. Podle vyjádření kastelána pana Hanzlíka a architekta pana Hanzla, který stavbu dozoruje je to kus poctivě odvedené, zednické práce, kde se „ukázal fortel s kamenem“. Otec Filipa, pan Vladimír se také v roce 1999 podílel na opravě havarijní části renesančního paláce na hradě Orlíku. Výsledek si rovněž velice pochvaloval pan Kocman ze sdružení Castrum o.p.s.
Doufejme, že podobných případů existuje více a že tradice poctivého, českého řemesla bude pokračovat v mladých talentech.

Takhle to vypadalo.


Práce na staveništi.


Práce na staveništi.


Práce na staveništi.


Práce na staveništi.


Práce na staveništi.

Čtěte dále:   POZOR: kontrola oken zdarma

olaf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Seskok padákem – drama v oblacích

So Zář 25 , 2004
Tandemový seskok padákem z výšky 3000 metrů spojený s přímým vstupem do vysílání měl absolvovat v neděli na jihlavském letišti v Henčově redaktor Českého rozhlasu Petr Hladík. Zamýšlená reportáž ze zhruba šest minut trvajícího letu na padáku s instruktorem na zádech se však nečekaně zdramatizovala. Čtěte dále:   POZOR: kontrola […]

You May Like

Témata