Moderní dopravní prostředek TWIKE

2

O moderních automobilech a motocyklech se mluví a píše dost a dost, ale o tzv. hybridních dopravních prostředcích už tolik ne. V Německu jsem na cestách potkal vedle sebe na křižovatce zajímavost a myslel jsem si, že se jedná o nějakou raritu. Jaké bylo mé překvapení, když jsem doma zjistil, že se jednalo o seriově vyráběný produkt …


Lehká, aerodynamická skořepina karoserie z termoplastu, hliníkový podvozek ASF a hybridní pohon: vlastní síly (šlapání) a elektrický pohon. Celé vozítko má rozměry: 2650 x 1200 x 1200 mm a rozvor 1720 mm. Nejvyšší homologovaná rychlost je 85 km/h, zrychlení: 0-60 km/h 9 sek, vůz má hmotnost 170 kg bez akumulátorů, rozměry kufru jsou 400 x 1150 x 650 mm, tzn. 250 litrů (max. 400l).
S tímto vozítkem se můžete bez problémů vydat na každodenní cesty nebo dovolenou.
Je to moderní Hi-Tech dopravní prostředek pro aktivní lidi s ekologickým uvědoměním a myšlením, zaměřeným na budoucnost a odpovědost za sebe a životní prostředí.

Mnoho doplňků a dalšího vybavení, vč. palubní počítače a komfortních doplňků. Vyrábí se v provedení „easy“ a „active“.
Pořídit si ho můžete za cenu od cca 14.500,- Euro.Více podrobných informací na oficiálních stránkách výrobce a klubu TWIKE v němčině nebo angličtině.

olaf

2 thoughts on “Moderní dopravní prostředek TWIKE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

A co děti, mají si kde hrát?

Pá Čvc 2 , 2004
Je pátek 22,00 hod. teoreticky začíná noční klid, slušní lidé a slušní občané, kteří bydlí v okolí „Fabriky“ a „Zálesí“ v Humpolci by si přáli klidnou noc pro svůj spánek a případně spánek svých malých dětí. Opět se nedočkají … po kolikáté už?

You May Like

Témata