Ke svátečním čtvrtkům přibudou školákům i volné pátky

Květnové svátky letos připadají na dva čtvrtky. Můžou se tedy školáci na Vysočině těšit na prodloužené víkendy?

Záleží jen na ředitelích škol, zda využijí své pravomoci a vyhlásí na pátky volno. Středoškoláci ze škol, kam dojíždějí studenti z větších vzdáleností, mohou jásat. Jihlavský krajský úřad jako zřizovatel středních škol doporučil ředitelům, aby byly pátky volné. „Nemáme žádné kompetence, dát jednoznačný pokyn. Ale ředitelé se nás ptali, tak jsme jim volno doporučili. Je to logické, zejména u škol s ubytováním. Dojíždějící by stejně nepřijeli,“ uvedl vedoucí krajského odboru školství Zdeněk Ludvík. Na pátek po prvním máji se mohou těšit například studenti jihlavské střední průmyslové školy. „V pátek 2. května bude volno. O druhém pátku zatím jednáme. Máme více než padesát procent dojíždějících studentů. Bylo by to pro ně drastické, odjet ve čtvrtek domů a v pátek se vracet. Hodiny nebudou chybět, v učebních plánech je rezerva,“ konstatoval ředitel Miroslav Vítů. Ve stejný den zůstane uzavřena humpolecká střední zemědělská škola i třebíčská technická průmyslovka.
Jihlavské gymnázium počítá s ředitelským volnem v pátek 9. května. „První pátek normálně učíme,“ podotkl ředitel Miroslav Paulus. Havlíčkobrodské gymnázium bude pro studenty uzavřeno také 9. května. Stejný termín zvažují na moravskobudějovické střední odborné škole.
Oba pátky stráví doma studenti jihlavské integrované střední školy stavební, stejně tak žáci Střední odborné školy v Telči nebo středních škol ve Žďáru nad Sázavou.

„Ve městě je společný internát pro střední školy. Domlouvali jsme se, že vyhlásíme volno,“ sdělil zástupce ředitele žďárské zdravotnické školy Radek Širhal.
Převážně dojíždějící studenty má novoměstská střední odborná škola a učiliště, tudíž i zde využijí ředitelského volna na oba pátky.
V Pelhřimově se středoškoláci nedočkají úlev. „Všechny střední školy učí. Dohodli se na tom ředitelé. Volna bylo hodně, hodiny by chyběly,“ přiblížila zástupkyně ředitele pelhřimovské obchodní akademie Hana Šimonová. Na mimořádné páteční volno se nemohou těšit ani studenti třebíčského gymnázia, kteří však nepůjdou do školy ve středu 7. května. U základních škol v kraji, které zřizují obce, se postoj vedení škol různí. Někde se bude učit normálně, jinde počítají s otevřenými družinami a jídelnami. Někteří ředitelé škol připravili pro žáky náhradní program.

Čtěte dále:   Vodáci měli při pohledu na vltavský kemp slzy v očích

Na základních školách se bude učit i sportovat

Ke školám, kde bude běžná výuka, patří jaroměřická základka a moravskobudějovická škola v Havlíčkově ulici. Oba ředitelé se shodují, že děti měly dost volných dní. „Pro ředitelské volno na pátky neexistuje opodstatnění,“ míní ředitel moravskobudějovické základky v Havlíčkově František Dostál. Běžnou výuku budou mít i děti z havlíčkobrodské základky V Sadech, třebíčské školy Benešova a jihlavské v Demlově ulici.
Moravskobudějovická základka TGMškolu sice neuzavře, ale žáci nebudou mít běžnou výuku. „V pátek 2. května mají starší děti ekologickou konferenci a mladší vycházku. Druhý pátek je kulturní program a dopravní výchova,“ shrnul ředitel Miloš Březina. Venkovská základní škola ve Šlapanově na Havlíčkobrodsku plánuje volno na 9. května. „Druhého budeme mít sportovní a turistický den,“ upřesnil ředitel Milan Dvořák.
V Pelhřimově mají po vzájemné dohodě všechny čtyři základní školy volno 2. května. Havlíčkobrodská základka v Nuselské po oba pátky zabezpečí družinu a obědy, výuka zde odpadá. Společně se na volném pátku 2. května dohodly i žďárské základky.

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

S jarem přicházejí zdravotní potíže alergiků

Út Dub 29 , 2003
Jen, co zjara rozkvetou první stromy a do vzduchu se dostanou dráždivé pyly, objeví se na čele alergiků ustarané vrásky. S opuchlým obličejem, uslzenýma očima, rýmou, kašlem a dušností vyhledávají lékaře a ládují se léky, které jim s alergií umožňují žít. Čtěte dále:   Jihlava letos hostí Landscape festival. Město […]

You May Like

Témata