Most v Brodě bude od října částečně průjezdný

Most na Masarykově ulici, který se opravuje, bude od začátku října částečně zprovozněn. Jeho uzavření způsobilo v centru města v posledních měsících řadu dopravních komplikací. Doprava sice nebude zcela plynulá, protože stavební práce budou pokračovat, ale řidičům částečné zprovoznění mostu usnadní průjezd městem.

Včerejší den byl pravděpodobně jeden z posledních, který dopravu ve městě ještě trochu více zkomplikoval. Jelikož hrubá stavba mostu vrcholí, bylo nutné umožnit průjezd přes Havlíčkovo náměstí automobilům s betonovou směsí. „Potřebujeme sem navést 240 kubíků betonu, ale kolik to bude aut nevíme,“ řekl stavbyvedoucí Vladimír Petrák. V průběhu dne tak po diagonále přes Havlíčkovo náměstí, Horní a Dolní ulicí projížděla domíchávací auta. „S betonem se nemůžeme zdržovat na objížďce, “ vysvětlil Petrák. Strpení tam museli mít v některých případech ostatní řidiči. Útěchou však pro ně mohlo být, že již brzy by se doprava městem měla výrazně zlepšit.
„Nemám zatím zprávu o tom, že by bylo nějaké prodlení, takže vše pokračuje podle plánu a 1. října budou na mostě zprůjezdněny dva středové pruhy,“ řekla Marie Tesařová, ředitelka jihlavského Ředitelství silnic a dálnic. Doprava na provizorním mostě by tak měla být zrušena, aby dál netrpěli obyvatelé v ulici Na Losích. Tím by byly zrušeny i provizorní semafory na křižovatce Humpolecká a Na Losích. „Jedná se ještě o tom, že by byl ponechán most k využívání chodcům. Jeho pronájem je ale poměrně drahý, takže se ještě uvidí, jestli tu zůstane, nebo bude rozebrán,“ řekl dále Petrák. Pro chodce bude totiž opravovaný most uzavřen až do konce dubna příštího roku, než bude stavba kompletně hotova.

Zdroj: MF-DNES Vysočina

Axl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

V Pelhřimově funguje servis pro studenty

So Zář 20 , 2003
V Informačním centru pro mládež, které sídlí v kulturním domě Máj, funguje od září servis pro studenty, regionální pobočka Eurodesku. Ta pomáhá mladým lidem získávat informace, které jim pomohou najít uplatnění. Jedinou podmínkou pro studenty je umět anglicky, francouzsky nebo německy a zvládnout základní práci na počítači.

You May Like

Témata