Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší?

1

Havlíčkobrodský okres se patrně už dnes podle aktuálních informací krajských hygieniků na semaforu epidemiologické situace zbarví do oranžova. Důvodem k tomuto posunu jsou nepříznivá čísla pozitivních případů onemocnění covid-19. V praxi to představuje od čtvrtka 24. září zpřísnění epidemiologických opatření na Havlíčkobrodsku.

Konkrétně se bude jednat o povinnost nošení roušek na venkovních akcích pro více než 100 osob, doporučuje se zrušit návštěvy v nemocnicích, v pobytových zařízeních sociálních služeb. V této souvislosti bezpečnostní rada kraje doporučila omezit návštěvy v dětských domovech a uvolňování dětí do domácích návštěv alespoň po dobu 2 až 3 týdnů. Konkrétní opatření budou k danému datu vydána nařízením krajské hygienické stanice.

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace v regionu bylo dnes také rozhodnuto bez náhrady zrušit plánované Technické fórum Kraje Vysočina, bezpečnostní rada kraje dnes také rozhodla, že nebude pořádán Den otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj. „Důvody jsou zřejmé. Ani na jedné z těchto akcí nejsme schopni důsledně zajistit bezpečnost příchozí veřejnosti. Jde o akce částečně v uzavřených prostorech, v případě záchranky navíc ve strategické organizaci, kde si nemůžeme dovolit žádné improvizace,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Na základě požadavku Domova seniorů Humpolec byla prodloužena asistence Armády ČR zajišťující provoz zařízení do 25. září 2020.

Vysočina hledá další kapacity laboratoří pro vyhodnocení odebraných vzorků. Do několika dní by měla být známa možnost rozšíření kapacit na pracovišti Akademie věd. Díky zápůjčce laboratorních zařízení byla rozšířena kapacita laboratoře Nemocnice Havlíčkův Brod, podobným způsobem dojde k navýšení kapacit laboratoře v Jihlavě, ta čeká na dodání vlastní pipetovací robotické linky pro testování PCR vzorků.

Školy se zatím uzavírat nebudou

Podle informací krajských hygieniků není zatím nutné při stávající situaci na Vysočině plošně přistoupit k uzavírání středních a základních škol. Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dal pokyn ke každodennímu sdílení informací o volných i obsazených lůžkách v režimu s plicní podporou a dalších.

Čtěte dále:   Demolice mostu uzavře o víkendu silnici mezi Pelhřimovem a Táborem

Bezpečnostní rada kraje po široké diskuzi doporučuje organizátorům Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě zvážit přítomnost diváků. Za stávající situace není Kraj Vysočina schopen zajistit specifická opatření ani pravidla zohledňující bezpečnost diváků.

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek bude jako zástupce Asociace krajů ČR přítomen jednání Ústředního krizového štábu a zároveň nadále figuruje jako odborník v Radě vlády pro zdravotní rizika.

Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší
Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší

Axl

One thought on “Havlíčkobrodsko se na epidemiologickém semaforu zbarví do oranžova. Které akce v kraji se ruší?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Všechno špatně, láteřil Nedvěd. Snad nás to nakopne, věřil po první výhře Staněk

Út Zář 22 , 2020
Rozhodně se jednalo o největší senzaci sedmého kola moravskoslezské divize D. Fotbalisté Žďáru podlehli v domácím prostředí dosud trápícímu se Humpolci vysoko 1:4. Čtěte dále:   Tipy na víkend - V Humpolci zabaví divadlo, v klášteře hudba
Hráči Humpolce (v pruhovaném) v neděli překvapivě zdolali Žďár (v bílém) na jeho stadionu vysoko 4:1.

You May Like

Témata